Filmy a voľný časONLINE FILMY

Belfast online cz dabing alebo titulky 2021

Belfast online cz dabing alebo titulky je britský komediálno-dramatický film o dospievaní z roku 2021, ktorý napísal a režíroval Kenneth Branagh. Vo filme účinkujú Caitríona Balfe, Judi Dench, Jamie Dornan, Ciarán Hinds, Colin Morgan a nováčik Jude Hill. Film, ktorý Branagh označil za svoj „najosobnejší film“, sa sústreďuje na detstvo mladého chlapca uprostred nepokojov v severoírskom Belfaste v 60. rokoch 20. storočia.

 

Belfast online cz dabing alebo titulky

 

Belfast online cz dabing alebo titulky

 

Film Belfast mal svetovú premiéru na 48. ročníku filmového festivalu v Telluride 2. septembra 2021 a získal aj Cenu divákov na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte v roku 2021. Belfast online cz dabing alebo titulky 2021. Film bol uvedený do kín v Spojených štátoch 12. novembra 2021 spoločnosťou Focus Features a v Spojenom kráľovstve a Írsku bude uvedený 21. januára 2022 spoločnosťou Universal Pictures. Od kritikov získal pozitívne recenzie a celosvetovo zarobil viac ako 10 miliónov dolárov.

 

Belfast film cez internet

 

Belfast film cez internet

 

National Board of Review ho označil za jeden z najlepších filmov roku 2021 a na 79. ročníku udeľovania Zlatých glóbusov získal spolu s filmom Sila psa sedem hlavných nominácií, vrátane nominácie za najlepší film – drámu; film získal Zlatý glóbus za najlepší scenár. Belfast online cz dabing alebo titulky 2021.  Takisto sa vyrovnal filmu West Side Story Stevena Spielberga v počte jedenástich vedúcich nominácií na 27. ročníku udeľovania Critics‘ Choice Awards, vrátane nominácie za najlepší film.

 

Film zachytáva život severoírskej protestantskej rodiny z pohľadu ich 9-ročného syna Buddyho počas Nepokojov v Belfaste v Severnom Írsku.Buddyho otec Pa pracuje v zámorí v Anglicku, zatiaľ čo rodina – mama, starší brat Will a starí rodičia z otcovej strany, babička a otec, žijú v Belfaste. Filmy o komunizme : Top 5 filmov o komunistoch.

 

Belfast online 2021

 

Belfast online 2021

 

Dňa 15. augusta 1969 skupina protestantov zorganizuje na Buddyho ulici výtržnosti a útočí na domy, aby zastrašila miestnych katolíkov. V reakcii na to obyvatelia mesta postavia na ulici barikádu, aby im zabránili v návrate, a otec sa vráti domov z Anglicka, aby skontroloval, ako sa rodine darí. Rodina navštívi kostol, kde farár prednesie drsnú reč na rázcestí; túto rétoriku Buddy počas celého filmu neustále reflektuje. Buddy prejaví city k vysokopostavenej katolíckej spolužiačke Catherine a nakoniec sa z nich stanú priatelia. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov.

 

Film online cz dabing

 

Film online cz dabing

 

Miestny kriminálnik a sektársky štváč Billy Clanton sa priblíži k Buddymu a žiada od neho, aby sa zapojil do „veci“; keď ho Buddy odmietne, začne byť agresívny a neustále sa k nemu približuje. Medzitým sa rodina snaží splatiť svoje nahromadené dlhy. Pa sníva o emigrácii do Sydney alebo Vancouveru, čo sa stretáva so znepokojením zo strany mamy. Belfast online cz dabing alebo titulky 2021. Tá však už nemôže odmietnuť možnosť odchodu z Belfastu, pretože konflikt sa zhoršuje a Pa dostane od svojich zamestnávateľov ponuku na povýšenie a bývanie v Anglicku. Pokúsia sa o tom s chlapcami diskutovať, ale Buddy sa pri myšlienke na odchod zrúti.

 

Zaujímavosti o filmoch

 

Buddy a miestne dievča Moira sa pokúsia ukradnúť čokoládu z obchodu s cukrovinkami, ale plán sa im nepodarí. Keď ho neskôr vypočúva polícia, Buddy svojich spolupáchateľov neprezradí. Moira následne naverbuje Buddyho do miestneho gangu, ktorý sa zúčastní na rabovaní supermarketu. Neochotného Buddyho prinútia ukradnúť škatuľu pracieho prášku, než sa vráti domov a informuje Ma o svojich aktivitách. Ma mu vynadá a zatiahne Buddyho aj Moiru späť k prebiehajúcemu rabovaniu, aby vrátili ukradnuté veci. Potom sa objaví Billy a vezme si ich ako rukojemníkov ako páku na svoj vlastný útek. Na miesto činu prichádzajú Pa, Will a armáda, aby ukončili výtržnosti. Tým sa začne prestrelka s Billym, ktorý sa pokúsi o prestrelku, kým sa Pa a Willovi nepodarí ho odzbrojiť. Billy je potom okamžite zatknutý a prisahá odplatu.

 

Rodina si uvedomí, že v Belfaste už nie sú v bezpečí, a rozhodne sa odísť do Anglicka. Pred odchodom sa Buddy rozlúči s Catherine. Neskôr lamentuje, či s ňou mohol pokračovať v budúcnosti napriek tomu, že bola katolíčka. Otec odpovedá, že by to nemalo mať žiadny význam, a rodina za babičkinho prizerania nastupuje do autobusu smerujúceho na letisko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button