Filmy a voľný časONLINE FILMY

Čeľuste online cz dabing alebo titulky 2022

Čeľuste online cz dabing je americký triler z roku 2022, ktorý nakrútil Steven Spielberg podľa románu Petra Benchleyho z roku 1974. Roy Scheider v ňom hrá policajného šéfa Martina Brodyho, ktorý s pomocou morského biológa (Richard Dreyfuss) a profesionálneho lovca žralokov (Robert Shaw) loví ľudožravého veľkého bieleho žraloka, ktorý útočí na návštevníkov pláže v letovisku. Murray Hamilton hrá starostu a Lorraine Gary stvárňuje Brodyho manželku. Za scenár sú zodpovední Benchley, ktorý napísal prvé návrhy, a herec a scenárista Carl Gottlieb, ktorý scenár prepísal počas hlavného natáčania.

 

Čeľuste online cz dabing

 

Čeľuste online cz dabing

 

Čeľuste, ktoré sa nakrúcali prevažne na Martha’s Vineyard v Massachusetts, boli prvým veľkofilmom, ktorý sa nakrúcal na oceáne, a preto mali problém s produkciou, napríklad s prekročením rozpočtu a nedodržaním plánu. Keďže mechanické žraloky výtvarného oddelenia často zlyhávali, Spielberg sa rozhodol prítomnosť žraloka väčšinou naznačovať, pričom použil zlovestnú a minimalistickú tému, ktorú vytvoril skladateľ John Williams, aby naznačil jeho blížiace sa vystúpenie. Spielberg a iní prirovnávali tento sugestívny prístup k prístupu režiséra Alfreda Hitchcocka. Uvedenie filmu spoločnosťou Universal Pictures do viac ako 450 kín bolo v tom čase výnimočne širokým uvedením pre film veľkého štúdia a sprevádzala ho rozsiahla marketingová kampaň s veľkým dôrazom na televízne spoty a viazaný tovar. Filmy o žralokoch

Film Čeľuste

 

Film Čeľuste

 

Čeľuste boli prototypom letného blockbusteru, považovaného za prelomový moment v dejinách kinematografie, a získali niekoľko ocenení za hudbu a strih. Bol to najziskovejší film až do uvedenia Hviezdnych vojen v roku 1977. Oba filmy boli kľúčové pre zavedenie moderného hollywoodskeho obchodného modelu, ktorý sa usiluje o vysoké kasové zisky z akčných a dobrodružných filmov s jednoduchým konceptom. Čeľuste online cz dabing uvádzaných počas leta v tisícoch kín a intenzívne propagovaných. Po Čeľustiach nasledovali tri pokračovania (bez účasti Spielberga alebo Benchleyho) a mnoho napodobňujúcich trilerov. V roku 2001 ho Kongresová knižnica vybrala na uchovanie v Národnom filmovom registri USA ako „kultúrne, historicky alebo esteticky významný“.

 

Sleduj film online

 

Sleduj film online

 

V mestečku Amity Island na pláži v Novom Anglicku sa mladá žena Chrissie Watkinsová kúpa v oceáne nahá. Počas šliapania do vody ju napadne neviditeľná sila a stiahne ju pod vodu. Na druhý deň sa na brehu nájdu jej pozostatky. Záver súdneho lekára, že príčinou smrti bol útok žraloka, vedie policajného šéfa Martina Brodyho k uzavretiu pláží. Starosta Larry Vaughn ho presviedča, aby svoje rozhodnutie zmenil, pretože sa obáva, že letná ekonomika mesta bude zničená.

Koroner predbežne súhlasí so starostovou teóriou, že Chrissie zahynula pri nehode na člne. Brody neochotne akceptuje ich záver, kým žralok nezabije mladého chlapca Alexa Kintnera priamo pred očami preplnenej pláže. Na žraloka je vypísaná odmena, čo vyvolá amatérske lovecké šialenstvo a miestny profesionálny lovec žralokov Quint ponúkne svoje služby za 10 000 dolárov. Medzitým oceánograf Matt Hooper preskúma Chrissine pozostatky a potvrdí, že jej smrť spôsobil žralok – nezvyčajne veľký žralok.

 

Čeľuste online cz dabing

 

Čeľuste online cz dabing 3

 

Keď miestni rybári chytia žraloka tigrovaného, starosta vyhlási, že pláž je bezpečná. Pani Kintnerová, Alexova matka, konfrontuje Brodyho a obviňuje ho zo synovej smrti.  Vyjadrí pochybnosti, že za útoky je zodpovedný žralok tigrí, a jeho podozrenie sa potvrdí, keď sa v jeho žalúdku po pitve nenájdu žiadne ľudské pozostatky. A Hooper a Brody pri prehľadávaní nočných vôd v Hooperovom člne nájdu napoly potopenú loď. Pod vodou vyberie z trupu lode veľký zub veľkého bieleho žraloka, ale po objavení čiastočnej mŕtvoly miestneho rybára Bena Gardnera ho v strachu odhodí.

Vaughn odmieta Brodyho a Hooperove tvrdenia, že za smrť je zodpovedný obrovský veľký biely žralok, a odmieta uzavrieť pláže, povoľuje len zvýšené bezpečnostné opatrenia. Počas štvrtého júlového víkendu sú pláže plné turistov. Po žartíku mladistvých s falošným žralokom sa skutočný žralok dostane do neďalekej lagúny, kde zabije člnkára a spôsobí Brodyho najstaršiemu synovi Michaelovi šok. Brody potom presvedčí Vaughna, ktorý sa cíti vinný, aby si najal Quinta.

 

Film 2022

 

Film 2022

 

Quint, Brody a Hooper sa vydávajú na Quintovej lodi Orca na lov žraloka. Zatiaľ čo Brody kladie udicu, Quint čaká na príležitosť, aby žraloka zasekol. Bez varovania sa objaví za loďou. Čeľuste online cz dabing. Quint, ktorý odhaduje jeho dĺžku na 25 stôp (7,6 m) a hmotnosť na 3 tony (3,0 dlhé tony; 3,3 krátke tony), ho harpúnou pripevní k plávajúcemu sudu, ale žralok sud stiahne pod vodu a zmizne. Peniaze zadarmo – 11 tipov na peniaze zadarmo.

 

Žralok online 2022

 

Žralok online 2022

 

Za súmraku si Quint a Hooper v opitosti vymieňajú historky o svojich rôznych šrámoch a Quint prezradí, že prežil útok na USS Indianapolis. Žralok sa nečakane vráti, narazí do trupu lode a vypne pohon. Muži pracujú celú noc a opravujú motor. Ráno sa Brody pokúsi zavolať pobrežnú stráž, ale Quint, ktorý je posadnutý zabitím žraloka bez cudzej pomoci, rozbije vysielačku. Po dlhom prenasledovaní Quint harpúnou zasiahne žraloka ďalším sudom. Lano je priviazané k zadným knutám, ale žralok ťahá loď dozadu, zaplaví palubu a zaplaví motorový priestor. Quint sa pripravuje prerušiť lano, aby zabránil vytrhnutiu priečneho ramena, ale kliny sa odtrhnú a sudy zostanú pripevnené k žralokovi. Quint zamieri k brehu, aby žraloka stiahol do plytších vôd, ale preťaží poškodený motor a ten zlyhá. Všetko na svadbu.

 

Čeľuste online cz dabing

 

Čeľuste online cz dabing 2

 

Keď sa kosatka pomaly potápa, trojica sa pokúsi o riskantnejší prístup. Hooper vstúpi do vody v klietke odolnej voči žralokom s úmyslom smrteľne vstreknúť žralokovi strychnín pomocou podkožného hrotu. Žralok zaútočí na klietku, v dôsledku čoho Hooper pustí harpúnu, ktorá sa potopí a stratí. Zatiaľ čo žralok sa zmieta v zamotaných zvyškoch klietky, Hooperovi sa podarí uniknúť na morské dno. Čeľuste online cz dabing.  Žralok sa oslobodí a skočí na loď, pričom Quinta zožerie. Brody, uväznený na potápajúcom sa plavidle, strčí žralokovi do tlamy tlakovú nádrž a vylezie na vranie hniezdo. Quintovou puškou vystrelí do nádrže a následným výbuchom žraloka zabije. Hooper sa vynorí a spolu s Brodym pádluje späť na ostrov Amity, pričom sa drží zvyšných sudov.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button