Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Žraloky filmy 25 najlepšie filmy o žralokoch

Žraloky filmy 25 najlepšie filmy o žralokoch. Vybrali sme pre vás top 25 na tému najlepšie filmy o žralokoch ktoré by ste mali určite vidieť. Veď sa presvedčte sami. Nech sa páči.

Žraloky filmy

Žraloky filmy

Veľa filmov o žralokoch je hlavne hororov alebo trillerov, no môžeme sa stretnúť aj s dobrodružnou komédiou či rozprávkou.

Filmy o žralokoch

Filmy o žralokoch sú žánrom filmov, ktoré sa zameriavajú na príbehy zahŕňajúce žraloky, často predstavujúce tieto morské predátory ako hlavné hrozby alebo antagonistov. Tento žáner zahŕňa širokú škálu filmov od hororových a thrillerov až po akčné a dobrodružné snímky. Filmy o žralokoch často využívajú napätie, strach z neznámeho a prirodzený inštinkt ľudskej obavy z predátorov, aby vytvorili vzrušujúce a niekedy aj desivé zážitky pre divákov. Klasickým príkladom tohto žánru je film „Čeľuste“ (Jaws) režiséra Stevena Spielberga, ktorý je považovaný za priekopníka a definoval žáner filmov o žralokoch.

Filmy o žralokoch

25. Žraločie impérium

 Žraločie impérium

Svet, ako ho poznáme dnes, už neexistuje. Všade naokolo je slaná voda. Pitnej vody je málo. Ian Fien je samozvaný vládca oceánu. Všetky kolónie mu dávajú desiatok z podmorskej ťažby a on im za to dáva sladkú vodu. Aby udržal ľudí v strachu, jeho pravá ruka Mason Scrim berie rukojemníkov ako poistku. Najlepšie horory 50 top hororov ktoré poznám.

Pracujú pre neho, a keď už nemajú silu, stanú sa potravou pre žraloky, ktoré ovláda pomocou čipov. Timor sa rozhodne zachrániť dievča Willow, ale stojí proti mocnému protivníkovi. Ale ani Willow nie je úplne bezbranná. Ako dieťa dostala od otca vzácny amulet, slnečný kameň. Umožňuje jej určovať čas a ona netuší, čo všetko ešte amulet dokáže. Preruší spojenie medzi Scrimom a žralokmi. Zachránilo jej to život. Zatiaľ…

24. Útes smrti  Žraloky filmy cz dabing

Útes smrti  Žraloky filmy cz dabing

Luke vezme na plavbu na krásny ostrov starých priateľov: Matta, jeho priateľku Suzie a Mattovu sestru Kate, Lukovu bývalú priateľku. Žraloky filmy cz dabing. Posledným členom posádky je Warren. Je tu úplná idyla. Vzťah medzi Lukom a Kate sa obnoví. Požiada ju, aby na chvíľu podržala kormidlo, a odíde do podpalubia. Potom však dôjde k obrovskej havárii, ktorá obráti loď hore nohami. Horory

Po dlhšej panike sa všetci vynoria a vylezú na trup. Rozmýšľajú, čo budú robiť. Luke navrhne, aby sa plavili na ostrov vzdialený niekoľko míľ. Obliekajú si neoprény, ale Warren je jediný, kto sa rozhodne zostať. Bojí sa plávať tak ďaleko, najmä v týchto vodách, kde je veľa žralokov. Kate sa nakoniec rozhodne zostať tiež. Luke je sklamaný, ale rešpektuje jej želanie. Keď však Kate vidí, ako sa Luke, Matt a Suzie vzďaľujú, rozhodne sa ich nasledovať a pláva za nimi. Suzie je veľmi vystrašená, ale Matt ju upokojuje, že to zvládnu. Medzitým osamelý Warern zbadá žraloka…

23. Smrtiaci príliv Žraloky filmy

Smrtiaci príliv Žraloky filmy

Surfistka Nancy si ani nemohla vybrať krajší deň na zdolávanie vĺn. Odľahlá pláž pripomína raj na zemi, no nevinné surfovanie sa čoskoro zmení na peklo.

Filmy o žralokoch. Z mora sa totiž vynorí hrozba – veľký biely žralok, ktorý Nancy síce zraní, no napriek tomu sa jej podarí dostať na neďalekú bóju. Žralok sa však svojej koristi tak ľahko nevzdá a okolo bóje trpezlivo krúži. Pobrežie je síce vzdialené len 200 metrov, no so stúpajúcim prílivom je žralok k svojej koristi každou minútou bližšie… Nancy tak musí musí pozbierať všetku odvahu, aby sa dostala bezpečne na breh.

22. MEG: Hrozba z hlbín

MEG Hrozba z hlbín

Hlbokomorská ponorka, ktorá je súčasťou medzinárodného podmorského výskumného programu – bola napadnutá obrovským tvorom o ktorom si mysleli, že už neexistuje, sa teraz nachádza poškodená na dne priekopy Tichého oceánu… s posádkou uväznenou vo vnútri. S ubiehajúcim časom, čínska oceánografka privolá na pomoc skúseného záchranára Jonasa Taylora (Jason Statham), aby zachránil posádku – i oceán – od tejto nezadržateľnej hrozby: prehistorického takmer 30 metrového žraloka známeho ako Megalodon.

To, čo nikto nepredpokladal je, že pred niekoľkými rokmi sa Taylor s týmto strašným stvorením už stretol. Teraz, v tíme so Suyin, musí čeliť strachu o vlastný život, aby zachránil všetkých uväznených…čo ho opäť privádza tvárou v tvár najohromnejšiemu a najväčšiemu predátorovi všetkých čias. Horory so žralokmi. Top 10 hororov natočených podľa skutočnej udalosti.

21. Otvorené more Nové Filmy o žralokoch

 47 Metrov Žraloky filmy

Daniel Kintner a jeho priateľka Susan Watkinsová si konečne našli pár dní voľna na dovolenku. Najmä Susan je v poslednom čase veľmi zaneprázdnená a tesne pred odchodom stále rieši problémy s filmovým štábom… Keď Susan a Daniel dorazia na exotický ostrov, začnú si naplno užívať voľno. Prechádzajú sa po trhu a tešia sa na potápanie na druhý deň. Ráno je krásne počasie a inštruktor Davis dáva posledné pokyny rekreantom, účastníkom kurzu potápania.

Filmy o žralokoch, Daniel a Susan sa potom naplno venujú pozorovaniu podmorského sveta. Keď sa v určenom čase konečne vynoria, zistia, že ich loď už nie je nablízku. Na obzore vidia dve lode, ale ani jedna z nich nereaguje na ich vlny a volanie a Daniel im radí, aby sa k nim nepokúšali doplávať, aby nestratili príliš veľa energie. Výstroj, najmä fľaše naplnené kyslíkom, ich drží nad vodou a obaja mladí ľudia začínajú prežívať desivé hodiny uprostred vody, úplne bez pomoci a odkázaní jeden na druhého. Susan má žalúdočné problémy, a tak jej Daniel poradí, aby sa na chvíľu natiahla na vode a zdriemla si. Keď sa dievča prebudí.

Daniela nikde nevidí. Takmer spanikári, ale nakoniec sa opäť stretnú: keď zaspali, rozdelili ich vodné prúdy, ktoré sú v týchto končinách zrejme veľmi silné. Po chvíli obaja prehltnú medúzu a Zuzanu uhryzne ryba do lýtka. Čo je však ešte horšie, žraloky plávajú vždy okolo. Zatiaľ sa nesprávajú agresívne, ale ich prítomnosť je viac ako hrozivá. Hodiny pomaly plynú a nastáva noc… Nové Filmy o žralokoch.

20. 47 Metrov Žraloky filmy

47 Metrov Žraloky filmy

Hovorí sa, že dovolenka je perfektnou príležitosťou vyskúšať nové veci, zažiť niečo celkom odlišné od monotónnosti každodenného života. Filmy o svätcoch ktoré by ste mali vidieť

Práve tak presvedčila Kate (Claire Holt) svoju sestru Lisu (Mandy Moore), aby sa nechali ponoriť niekoľko stôp pod hladinu oceánu v rozheganej kovovej klietke a stretli sa tvárou v tvár so žralokom belasým. Sesterská dvojica je na dovolenke v Mexiku po tom, čo Lisu opustí dlhoročný priateľ. Keďže bola pri rozchode označená nálepkou „nudná“, chce zažiť viac vzrušenia. Preto, keď sestry v bare stretnú Benjamina (Santiago Segura) a Louisa (Yani Gellman), dajú sa presvedčiť, aby sa s nimi nasledujúci deň vydali na dobrodružstvo, ktoré človek vyskúša raz za život. Keď sa však ich potápačská klietka odtrhne z lode, uväznené klesajú na morské dno, obklopené krvilačnými žralokmi s rýchlo sa znižujúcou zásobou kyslíka.

19. Zradná hlbočina Žraloky filmy

Zradná hlbočina Žraloky filmy

Doktorka Susan McCallisterová (Saffron Burrows) je špičková vedecká lekárka, ktorej sa podarilo objaviť zázračný liek na Alzheimerovu chorobu. Susan šéfuje skupine vedcov v laboratóriu uprostred oceánu, kde experimentuje s mozgovou kvapalinou špeciálne šľachtených žralokov. Aby totiž mohla získať dostatok proteínu zo žraločích mozgov, musela vychovať troch obrovských žralokov, ktorým pomocou genetických manipulácií až päťkrát zväčšila obsah mozgovej hmoty.

Spolu so svojím kolegom Jimom Whitlockom (Stellan Skarsgård) oslavujú úspech svojho projektu, keď sa náhle počas silnej tropickej búrky podarí jednému žralokovi ujsť. Nejde však o obyčajného žraloka, ale o geneticky upravenú obludu, ktorá je ovládaná iba jedinou myšlienkou: dostať sa na slobodu a pomstiť sa… Dokážu pritom útočiť koordinovane, vedia plávať dozadu, dokonca sú schopné vyradiť z prevádzky kamerový systém, ktorý ich sleduje! Pre všetkých členov výskumného tímu sa začína krvavý boj o prežitie – žraloky sú totiž rovnako inteligentné ako ľudia, ktorí sa pred nimi pokúšajú uniknúť…

18. Čeľuste Žraloky filmy

Čeľuste Žraloky filmy

Piesočné pláže, modré more a žiarivé nebo vítajú návštevníkov rekreačného mesta Amity. Nikto netuší, že pod hladinou čaká neobyčajne agresívny sedemmetrový biely žralok. Horory so žralokmi. Čoskoro si nájde prvú obeť, neskôr ďalšiu a ďalšiu.

Starosta mesta Vaughn (Murray Hamilton) nechce prísť o tučné príjmy z letnej sezóny, preto sa usiluje všetko utajiť a rozhodne nechce pláž zavrieť. V meste vypukne panika. Nezodpovedné správanie stojí životy ďalších ľudí. Všetci s napätím čakajú, až sa objaví niekto, kto obrovského žraloka zabije. Na more vyplávajú traja muži, ichtyológ Hooper (Richard Dreyfuss), lovec žralokov Quint (Robert Shaw) a šéf miestnej polície Brody (Roy Scheider), aby skúsili svoje šťastie…

17. Čeľuste 3D – Filmy o žralokoch

Čeľuste 3D

Horúce flirtovanie a bezhraničná nekonečná zábava – nejako tak si Sara (Sara Paxton) a jej spolužiaci predstavujú dokonalý letný párty-víkend v prázdninovom domčeku jej rodičov na malom ostrovčeku v slanom louisianskom jazere Morris. Nálada je skvelá, voda lákavá, a tak asi neprekvapí, že sa priatelia krátko po príchode aj s wakeboardmi nadšene vrhnú do vĺn.

Lenže nadšenie všetkých razom opustí, keď futbalová hviezda Malik (Sinqua Walls) precení svoje sily, zraní sa a krátko nato sa na súš doslova vytacká – bez ruky! Jeho viditeľne otraseným a patrične zdeseným priateľom neostáva nič iné, ako naložiť ho do malého motorového člnu a uháňať na pevninu do nemocnice. Až na vode si, žiaľ, uvedomia, že nešlo o nehodu a že v temnote kdesi hlboko pod hladinou na svoju príležitosť striehnu nemilosrdní krvilační predátori! Presnejšie, obrovské vražedné žraloky, ktoré ich môžu za pár sekúnd roztrhať na márne kúsky. Zúfalý boj o holý život sa začína… Mastné vlasy : 5 domácich liekov

16. Žralokonádo – Filmy o žralokoch

Žralokonádo 

Na Los Angeles udrelo prečudesné tornádo. Z neďalekého oceánu vyzdvihlo žraloky a tie teraz ako živé, krvilačné a pažravé bomby bombardujú ulice mesta a vychutnávajú si neobyčajnú pochúťku v podobe na smrť vydesených ľudí. Surfista a zároveň majiteľ baru Fin (Ian Ziering) musí v tomto armagedone s pomocou svojich priateľov Baza (Jaason Simmons) a Novy (Cassie Scerbo) nájsť a zachrániť svoju manželku April (Tara Reid), s ktorou mu to už síce dlhšiu dobu neklape, ale ktorú má stále rád, a dcéru Claudiu. Horory so žralokmi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button