Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Filmy o svätcoch ktoré by ste mali vidieť

Filmy o svätcoch ktoré by ste mali vidieť . Top 10 filmov o svätcoch . Filmy o svätých . Pozrite si tieto filmy o svätcoch :

10. Maria Goretti Filmy o svätcoch

 

Maria Goretti

Maria Goretti je mladé dievča žijúce v chudobnej roľníckej rodine. Pre rodinu Gorettiovcov, ale aj pre ostatných roľníkov nastali ťažké časy pretože ich zemepán im neplatí spravodlivú mzdu a nedáva im lieky proti malárii a tak mnoho roľníkov umiera. Časom smrtelnej chorobe podlahne aj otec Marie a tiež umrie. Maria však nestráca vieru v Krista a naďalej je svetlom pre otatných roľníkov. O Mariu má vážny záujem mladík Alexandro ona ho však vytrvalo odmieta s argumetom, že keď príde ten pravý pre ňu Pán jej ho ukáže. Alexandra zožiera nenávisť k Márii, ktorá vyvrcholí násilnou vraždou. Mária leží dobodaná na smrtelnej posteli a ani v tejto tažkej chvíli nestráca vieru a odpúšťa Alexandrovi, ktorý svoj čin úprimne oľutoval.

 

9.  Svätý Filip Neri Filmy o svätcoch

 

Svätý Filip Neri

XVI.storočie v Ríme: obdobie prepychu, ale aj veľkých konfliktov. V snahe pomáhať trpiacim deťom sa kňaz Philip Neri rozhodne zostúpiť z kazateľnice a ísť medzi ľudí: do ulíc. Tu sa snaží oslivť stovky opustených detí, ktoré prežívajú v tých najtemnejších kútoch Ríma. S veľkým odhodlaním a vierou v dobro zhromaždí okolo seba veľkú skupinu detí, s ktorými tancuje, hrá sa a spieva. Učí ich viere a nádeji. Lenže cirkevná hierarchia sa na jeho počínanie díva s nepochopením – považujú ho za anarchistu. Napokon však viera a odhodlanie Philipa Neriho dojmú samotného pápeža, ktorý ho požehná a udelí mu titul kardinála. Lenže Philip to odmietne a povie: Dám prednosť raju.

8.  Svätá Rita Filmy o svätcoch

 

 Svätá Rita

Rita je mladá a krásna žena plná ideálov, napriek tomu, že svet okolo nej je nehostinný. Odmieta sa vyrovnať s neprávosťami a krutosťami, ktoré páchajú rytieri a ich zbehovia na ľude. Jedného dňa spozná Paula Manciniho, keď zachráni život malému dievčatku. Napriek tomu, že Paolo pochádza z urodzenej rodiny, ktorá sa pre zachovanie svojho postavenia neštíti ani vraždiť, zamiluje sa do neho. Otec ju vystríha, že Paolo nie je muž pre ňu, rovnako ako Paulova sestra Caterina, ktorá o ňom vie, že pri žiadnej žene sa dlho neohreje… Ani Manciniovci nie sú nadšení správou, že Paolo chce spojiť svoj život s neurodzenou ženou… Po svadbe sa Rite rýchlo rozplynie sen o ružovej budúcnosti. Život v dome Manciniovcov je pre ňu utrpením a pochopí, že Paulo je i napriek svojej vôli vrah, ktorý musí hájiť záujmy vlastnej rodiny. I keď kvôli tomu trpí. Rita ho miluje natoľko, že je odhodlaná pri ňom stáť. Či už v dobrom, alebo v zlom…

7.  Matka Tereza: Ve jménu ubohých

 

 Matka Tereza Ve jménu ubohých

Narodila se v roce 1910 ve Sopje (dnešní Makedonii) ve šťastné a bohaté katolické rodině schopného obchodníka a doktora farmacie. Při křtu dostala jméno Agnes, ale doma jí říkali Poupátko. Po druhé světové válce odešla do Indie a založila tam řád misionářek lásky na pomoc nejchudším z chudých. Z počátku se na své misi setkává s nepřátelstvím a nedůvěřivostí. V roce 1948 ale obléká své typicky bílé, modře lemované sárí a poprvé vchází do slamů, aby ošetřovala lidi umírající hlady a na tuberkulózu. Její řád se rozrostl do všech zemí světa a sdružuje nejen římské katolíky, ale i věřící jiných katolických církví a náboženství.

6.  Svätá Barbora Filmy o svätcoch

 

Svätá Barbora Filmy o svätcoch

Píše sa rok 303 a Barbora je krásna dvadsaťročná dcéra rímskeho guvernéra Dioscura. Rovnako ako jej otec, aj ona je pohanka, keď však otrokyňu Giulianu, ktorá pre ňu bola ako sestra, odsúdia na smrť, vzbúri sa proti nemu. Snaží sa zachrániť Giulianu i ostatných prenasledovaných kresťanov a napokon aj ona prijme ich vieru. Toto rozhodnutie navždy zmení je osud…

5.  Svätá Bakhita

 

svata bakhita Filmy o svätcoch

Príbeh rehoľníčky Bakhity, mladého dievčaťa zo Sudánu, ktorú pápež Ján Pavol II. vyhlásil v roku 2000 za svätú.
Alina Marinová prichádza v roku 1948 na konvent mníšok do Schia, kde práve zomrela sestra Bakhita. Alina si spomína na svoje detstvo, keď sa ako polo-sirota ocitla v jej rukách – v rukách rehoľníčky Bakhity, ktorá ju vychovala. Spomína si na jej neuveriteľný životný príbeh.

Filmy o svätcoch

Mladú Bakhitu uniesol turecký generál, svoje dievčenské roky strávila v krutých podmienkach. Cestovateľ z Veneta Federico Marin ju však zachránil. Našiel jej nový domov – Bakhita sa starala o jeho dcéru Alinu v malom mestečku, v ktorom žil. Bakhita čelila nielen predsudkom, ale aj miestnej chudobe, ale jej milý prístup ju zblížil s miestnym kňazom Antoniom. Rozhodla sa, že bude rehoľníčkou a otec Antonio jej pomohol vstúpiť do kláštora. Martin chce, aby sa s ním vrátila do Afriky. Trvá na tom, aby mu cirkev vrátila „jeho majetok“. Napokon – na nátlak súdu – musí uznať, že nemôže k Bakhite pristupovať ako k otrokyni, ktorou pôvodne bola. A tak sa Bakhita vydala na cestu viery.

4. Marie z Nazaretu Filmy o svätcoch

 

Marie z Nazaretu Filmy o svätcoch

Dvoudílný televizní film sleduje život Panny Marie od zvěstování až po ukřižování jejího syna, se všemi jeho radostmi i bolestmi, a také lidi, kteří ji obklopovali. Na prvním místě je to její manžel Josef, a Mariina přítelkyně Magdaléna, hříšnice zaslepená bohatstvím Herodova dvora, která se obrátí a stane se po Marii první následovnicí Ježíše Krista.

Tiež si prečítajte : Top 10 najúžasnejších kostolov na svete

3. Lekár zázrakov

 

lekar zazrakov Filmy o svätcoch

Giuseppe Moscati bol lekárom, profesorom, vedcom a preslávil sa svojim mimoriadnym prístupom k chudobným. Žil na prelome 19. a 20. storočia. Bol uznávaným odborníkom a neskôr si získal veľké uznanie pri záchrane obetí výbuchu sopky Vezuv v roku 1906. Moscati bol zodpovedný za nemocnicu, ktorá pôsobila neďaleko sopky: osobne dozeral na rýchlu evakuáciu nemocnice, a podarilo sa mu zachrániť všetkých pacientov, prevažne starších a chudobných, skôr, ako sa zrútila strecha budovy pod tlakom horúceho popola.

 

Banánová maska na vlasy: získajte lesklé vlasy

Filmy o svätcoch

Keď v roku 1911 vypukla v Neapole cholera, talianska vláda poverila Moscatiho, aby dohliadal na inšpekciu stavu hygieny v meste – podarilo sa mu nájsť zdroj choroby a aj spôsob jej likvidácie. V tom istom roku obdržal Moscati doktorát z fyziologickej chémie… ako prvý experimentoval s inzulínom v boji s cukrovkou a počas prvej svetovej vojny viedol nemocnicu pre ranených vojakov. Hovorilo sa o ňom ešte za jeho života, že bol zázračným lekárom, ktorý vedel vždy určiť správnu diagnózu po tom, čo sa oboznámil s pacientovými symptómami. Zomrel v roku 1927. V roku 1987 bol kanonizovaný za svätého.

2. Páter Pio

 

pater pio Filmy o svätcoch

Taliansky životopisný film o ľudovom svätcovi, uctievanom talianskom kapucínovi pátrovi Piovi (l887-1968), ktorý sa stal známy na celom svete svojou zbožnosťou, pokorou, odvahou a trpezlivosťou. Jeho stigmy ho poznačili na celý, dlhý život. Vo filme je zachytený jeho všedný život v kláštore San Giovanni Rotondo. Tu ho navštevovali tisíce ľudí so svojimi ťažkosťami, hľadali u neho útechu a radu.

V príbehu je zachytených veľa dramatických momentov, ktoré odrážajú i naše problémy a jeho výpovede nútia človeka zamyslieť sa a pokúsiť sa pochopiť niečo, čo sa občas nedá racionálne vysvetliť. A také boli aj jeho Kristove rany, ktoré nepochopila ani oficiálna cirkev a zakázala mu kňazskú činnosť. Napriek tomu pokračoval vo svojej práci – nešťastných ľudí liečil, predpovedal im budúcnosť, konal zázraky. Na prahu smrti bol Vatikánom rehabilitovaný, roku 1999 ho Ján Pavol II. pontifikoval a 16. 6. 2002 bol vo Vatikáne Jánom Pavlom II. svätorečený na asi najväčšej slávnosti všetkých čias.

1. Fatima

 

fatima Filmy o svätcoch

Strhujúca historická dráma, nakrútená podľa skutočných udalostí, odhaľuje príbeh detí, ktoré sa stali svedkami zázraku. Desaťročná pastierka Lucia spolu so sesternicou a bratrancom ohlásia, že sa im v portugalskej Fatime zjavila Panna Mária. Inšpirujú tisíce veriacich, no musia tiež bojovať s nedôverou skeptikov. Fatimské zjavenie navždy zmení ich životy..

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button