Filmy a voľný časONLINE FILMY

Ulička nočných môr online cz dabing alebo titulky 2021

Ulička nočných môr online cz dabing alebo titulky 2021  je americký neo-noirový psychologický thriller z roku 2021, ktorý nakrútil režisér Guillermo del Toro podľa scenára del Tora a Kima Morgana na motívy rovnomenného románu Williama Lindsaya Greshama z roku 1946. Vo filme, ktorý vznikol v koprodukcii spoločností Searchlight Pictures, TSG Entertainment a Double Dare You Productions, účinkujú Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Rooney Mara, Ron Perlman, Mary Steenburgen a David Strathairn.

 

Ulička nočných môr online cz dabing alebo titulky 2021

 

Ulička nočných môr online cz dabing alebo titulky 2021

 

Del Toro film produkoval spolu s J. Milesom Dalom a Cooperom. Del Toro oznámil projekt v decembri 2017, pričom ide o jeho prvý film od snímky The Shape of Water (2017). Kameramanom bol jeho častý spolupracovník Dan Laustsen a na poste skladateľa nahradil Alexandre Desplata Nathan Johnson. Hlavné natáčanie sa začalo v januári 2020 v Toronte v provincii Ontário, ale v marci 2020 bolo ukončené.

 

Premiéra filmu Nightmare Alley sa uskutočnila 1. decembra 2021 v Alice Tully Hall v New Yorku a do kín v Spojených štátoch ho 17. decembra 2021 uviedlo štúdio Walt Disney Motion Pictures. Okrem toho bola od 14. januára 2022 vo vybraných mestách uvedená čiernobiela verzia s podtitulom Vízia v tme a svetle. Film získal všeobecne pozitívne recenzie kritikov a celosvetovo zarobil celkovo 9,5 milióna dolárov pri produkčnom rozpočte 60 miliónov dolárov.

 

Ulička nočných môr online free

 

Ulička nočných môr online free

 

V roku 1939 Stanton „Stan“ Carlisle podpáli svoj dom na Stredozápade po tom, čo vloží telo do diery v podlahe, a zamestná sa ako kolotočár. Keď maniak z pojazdného karnevalu ochorie, majiteľ Clem požiada Stana, aby mu pomohol zlikvidovať muža. Stan je znepokojený tým, ako sa nejaký človek mohol znížiť na úroveň vystupovania ako čudák, žiť v klietke v biede a odhryzávať hlavy živým sliepkam, aby upokojil dav. Clem mu vysvetlí, že vyhľadáva alkoholikov alebo narkomanov, čo sú často muži s problematickou minulosťou, a láka ich na sľuby dočasnej práce a dáva im alkohol s ópiom. Využíva ich závislosť na to, aby ich fyzicky a psychicky týral, až kým neupadnú do šialenstva a skazenosti, čím si vytvára maniakov pre svoj karneval. Clem potom ukáže Stanovi, kde skladuje pálenku, ktorú varí na ovládanie karnevalov, a varuje ho, aby si ju nezamieňal s dreveným alkoholom na morenie lekárskych vzoriek, ktorý skladuje neďaleko.

 

Film 2021 Ulička nočných môr

 

Film 2021 Ulička nočných môr

 

Stan spolupracuje s jasnovideckou herečkou „Madame Zeena“ a jej manželom alkoholikom Petom. Zeena a Pete používajú chladné čítanie a dômyselný systém kódovaného jazyka, aby sa zdalo, že má mimoriadne duševné schopnosti, ktoré Pete začne učiť Stana. Spolu so Zeenou varujú Stana, aby tieto schopnosti nepoužíval na ďalšie vodenie návštevníkov, keď ide o mŕtvych, čo nazývajú „strašidelná šou“; vždy potom zákazníkov informujú, že predstavenie je podvod; inak sa ľuďom niečo stane. Medzitým sa Stanovi zapáči kolegyňa Molly a osloví ju s nápadom na vystúpenie v dvoch osobách mimo karnevalu.

 

Herci vo filme

 

Herci vo filme

 

Jednej noci Stan, pravdepodobne omylom, podá Petovi nesprávnu fľašu a starý muž zomrie na následky požitia dreveného alkoholu. Na následky toho Stan prisahá Molly lásku a zopakuje svoj plán. Ona súhlasí a opúšťajú karneval. O dva roky neskôr sa Stan úspešne pretransformoval na „Veľkého Stantona“, veštca pre bohatú mestskú elitu New Yorku, spolu s Molly ako svojou asistentkou, využívajúc Zeenine a Peteove techniky. Počas predstavenia ich vystúpenie preruší psychologička Dr. Lilith Ritterová, ktorá sa pokúsi odhaliť ich kódový systém. Stanovo chladné čítanie mu umožní prekonať Ritterovú, udržať ich vystúpenie v bezpečí a zároveň ju verejne ponížiť. Neskôr ho osloví bohatý sudca Kimball, ktorý Ritterovú zamestnal, aby Stana otestovala. Teraz je presvedčený o Stanových schopnostiach a ponúkne mu, že mu dobre zaplatí, ak mu a jeho manželke umožní komunikovať s ich mŕtvym synom. Napriek Mollyiným námietkam voči „strašidelnej šou“ Stan súhlasí.

 

Ulička nočných môr online sk dabing

 

Ulička nočných môr online sk dabing

 

Ritter pozve Stana do svojej kancelárie. Vie, že je to podvodník, napriek tomu ju zaujmú jeho manipulatívne schopnosti. Vďaka nahrávaným stretnutiam s klientmi nazhromaždila citlivé informácie o rôznych členoch newyorskej spoločenskej elity. Zistí, že sú spriaznené duše, a tak si so Stanom začnú románik a spoločne sa spolčia, aby Kimballa zmanipulovali, pričom Ritterová mu tajne poskytuje súkromné informácie, aby podporila jeho šarádu. Začína tiež terapeutické sedenia so Stanom, ktorý odhaľuje svoju vinu za Petovu smrť a nenávisť k otcovi alkoholikovi, ktorého zabil v ich dome pred tým, ako sa pridal ku karnevalu.

 

Zaujímavosti o filme

 

Kimball Stana zoznámi s mocným a zlovestným Ezrom Grindlom, ktorého milenka Dory zomrela na nútený potrat. Napriek Ritterovým varovaniam, že Grindle je nebezpečný, Stan začne Grindla podvádzať a začne piť. Ritterová podáva Stanovi informácie, ktoré má použiť proti Grindlovi ako pomstu za to, že ju predtým napadol. Ukáže Stanovi jazvu na hrudi a bruchu, ktorú dostala od Grindla. Molly je čoraz nepríjemnejšia a keď sa dozvie o pomere s Ritterom, od Stana odíde. Ten ju prosí, aby zostala, ale ona odmieta, len súhlasí, že mu naposledy pomôže. Vydáva sa za Dory kvôli Stanovmu poslednému činu: vyčarovaniu Dory na diaľku pre Grindla.

Stratí však kontrolu nad Grindlom, ktorý sa kvôli vine za Dory odhalí ako násilník zneužívajúci mnohé ženy, a potom objíme Molly skôr, ako stihne odísť. Stanovi neznámy Grindlov poskok Anderson počuje rozhlasové vysielanie, ktoré oznamuje, že sudcu Kimballa a jeho manželku našli mŕtvych pri vražde a samovražde – kvôli Stanovým sľubom manželke, že sa po smrti stretnú s ich mŕtvym synom, zabila svojho manžela a potom aj seba. Keďže vie, že Stana Grindleovi odporučil sudca, ide skontrolovať, čo sa medzi nimi deje. Filmy o mimozemšťanoch : Top 10 filmov

 

Dej Ulička nočných môr 

 

Keď Grindle zistí, že „Dory“ je falošná, rozzúri sa a sľúbi, že Stana zničí. Stan ho ubije na smrť a potom počas úteku zabije Andersona. Keď začne demolovať ich auto, aby vytvoril dojem, že bolo ukradnuté, Molly Stana nadobro opustí. Stan ide za Ritterovou po pomoc, ale zistí, že ho celý čas podvádzala a odhalila, že sa chcela pomstiť za to, čo sa stalo počas ich prvého stretnutia. Vyjadrí sklamanie, keď si uvedomí, že nebol ničím iným než obyčajným zločincom, ktorý sa snaží získať peniaze. Ritterová kontaktuje políciu a vyhráža sa, že ak sa ju pokúsi do toho zatiahnuť, použije jej nahrávky ich sedení ako dôkaz, že je psychicky narušený. Ritterová postrelí Stana do ucha a ten sa pokúsi Ritterovú uškrtiť, no po príchode polície utečie. Pivo na vlasy.

 

Ulička nočných môr online cz dabing 

 

Hľadaný, zranený a nemajúci kam ísť sa Stan ukryje vo vlaku a roky sa potuluje ako tulák, ktorý upadá do alkoholizmu. Na pokraji svojich síl sa pokúša získať prácu mentalistu v inom karnevale. Majiteľ ho odmietne, ale na poslednú chvíľu mu ponúkne drink a dočasnú prácu nového čudáka. Napokon zlomený Stan súhlasí so slovami: „Pane, ja som sa pre to narodil.“

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button