Filmy a voľný časONLINE FILMY

Beatles Get back online cz dabing

Beatles Get back online cz dabing 30. januára 1969 skupina odohrala neohlásený koncert zo strechy svojho sídla Apple Corps. Na adrese Savile Row 3 v kancelárskej a módnej štvrti v centre Londýna. Skupina. Ku ktorej sa pridal klávesák Billy Preston. Odohrala 42-minútový set, než ju Metropolitná polícia požiadala. Aby znížila hlasitosť. Bolo to posledné verejné vystúpenie v ich kariére.

 

Beatles Get back online cz dabing

 

Beatles Get back online cz dabing

 

Hoci koncert vznikol len niekoľko dní predtým, Beatles Get back online plánovali návrat k živým vystúpeniam už počas prvých nahrávaní albumu Let It Be (1970). Odohrali deväť záberov piatich piesní. Keď sa na uliciach a na strechách miestnych budov zhromaždili davy divákov, z ktorých mnohí mali obedňajšiu prestávku. Koncert sa skončil záverom piesne „Get Back“, pričom John Lennon zažartoval: „Chcel by som vám v mene skupiny i v mene svojom poďakovať a dúfam. Sme prešli konkurzom.“

 

Film Beatles Get back online cz dabing 

 

Film Beatles Get back online cz dabing 

 

Zábery z vystúpenia boli použité v dokumentárnom filme Let It Be z roku 1970 a v dokumentárnom seriáli The Beatles z roku 2021: Get Back. Prvé vystúpenie skladby „I’ve Got a Feeling“ a singlové zábery skladieb  „One After 909“ a „Dig a Pony“ sa objavili aj na sprievodnom albume. Dňa 28. januára 2022 bol zvukový záznam celého strešného vystúpenia zverejnený na streamovacích službách pod názvom Get Back – The Rooftop Performance.

 

Online film zdarmo

 

Online film zdarmo

 

Evans zorganizoval výstavbu pódia na streche spoločnosti Apple a rozmiestnil tam vybavenie skupiny. Počas vystúpenia sa používali nástroje: Lennonov vyradený Epiphone Casino. McCartneyho signovaná „husľová“ basa Höfner. Harrisonov nový, na mieru vyrobený palisandrový Fender Telecaster a Starrova nedávno nadobudnutá bicia súprava Ludwig spolu s elektrickým klavírom pre Prestona. Johns a asistent inžiniera Alan Parsons nakúpili v miestnom obchode Marks & Spencer dámske pančuchy. Aby chránili mikrofóny pred zimným vetrom. Od plánov najať vrtuľník na snímanie leteckých záberov sa upustilo. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

 

Beatles film online 

 

Zvuk nahrávali Johns a Parsons na dva osemstopové magnetofóny v pivničnom štúdiu spoločnosti Apple. Lindsay-Hoggov štáb použil šesť kamier na natočenie niekoľkých uhlov vystúpenia. Okrem Beatles Get back online kamier umiestnených na streche spolu s kapelou bola jedna kamera bez povolenia umiestnená na streche budovy na druhej strane ulice. A dve kamery boli na ulici, aby natočili rozhovory a reakcie okoloidúcich. Rastliny do skla – 21 rastlín + starostlivosť.
 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button