Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Vojnové filmy Top 10 vojnových filmov Vojaci

Vojnové filmy Top 10 vojnových filmov . Filmy o vojne , bojoch , 1 svetová vojna , 2. svetová vojna .Najlepšie Vojnové filmy pre vojakov ,vojna .

Vojna je určite peklo , ale vo filme môže priniesť skvelý pôžitok z pozerania . Preto sme si dnes pre vás pripravili top 10 filmov z vojenského prostredia .

10.Kam orli nelietajú

 

10.Kam orli nelietajú

 

S padákom do nemeckých Álp . Vojaci majú jeden deň na záchranu amerického generála držaného v zjavne nedobytnej pevnosti na vrchole hory. Každá stíhačka a prestrelka je klasikou a vrcholný boj na vrchole lanoviek zostáva vrytý v pamäti nejednej generácie.

9.Rím, otvorené mesto

 

9.Rím, otvorené mesto

Asi neexistuje film, ktorý by sa vyrovnal humanizmu a jasnosti účelu neorealistického majstrovského diela Roberta Rosselliniho, ktoré dokumentuje nacistickú okupáciu Ríma a statočnosť talianskeho odboja. Vojnové filmy . Sotva záleží na tom, koľkokrát si film pozriete , obraz ženy strelenej do chrbta, keď beží po ulici, vo vás vyvolá vždy smutné pocity.

 

8.Veľká ilúzia

 

8.Veľká ilúzia Vojnové filmy

 

Vytvorenie filmu o prvej svetovej vojne, ktorý presahuje samotnú vojnu, si vyžaduje určité úsilie, ale to je to, čo Jean Renoir dosiahol týmto autoritatívnym ale súcitným filmom. Vojnové filmy . Okrem toho je tento film prameň toľkých klišé vojnových filmov: poburujúce spievanie Marseillaise francúzskymi vojnovými zajatcami (neskôr si ich vypožičala Casablanca); Razenie tunelov (podľa Veľkého úteku). A poskytoval trvalý charakter tuhosti nemeckej dôstojníckej triedy .

7.Lovec jeleňov – Vojnové filmy

 

7.Lovec jeleňov Vojnové filmy

Deer Hunter je americká epická vojnová dráma z roku 1978, ktorú napísal a režíroval Michael Cimino o triu oceliarskych robotníkov, ktorých životy sa navždy zmenili po bojoch vo vietnamskej vojne. Vojnové filmy .

6.Traja králi

 

6.Traja králi Vojnové filmy

 

Je austrálsko-americký satirický čierny komediálny vojnový film z roku 1999, ktorý napísal a režíroval David O. Russell z príbehu Johna Ridleyho.Malá skupina amerických vojakov, ktorí bojovali na území Iraku počas vojny v zálive, sa rozhodne zostať o niečo dlhšie, než v podobných situáciách býva zvykom. Majú k tomu pádny dôvod. Rozhodli sa ukradnúť veľký náklad zlata, ktorý mal byť tajne ukrytý blízko ich púštnej základne. S mapou, o ktorej veria, že ich k zlatu dovedie sa vydávajú na cestu, ktorá navždy zmení ich životy a zavedie ich do nebezpečenstva, proti ktorým bola práve prekonaná bitka len hrou na vojakov …

5.Choď a pozeraj sa – Vojnové filmy

 

5.Choď a pozeraj sa Vojnové filmy

 

Štrnásťročný Fljora je v lete 1943 naivným bieloruským chlapcom, odhodlaným zapojiť sa do partizánskeho odboja. Na konci príbehu je ľudskou troskou, z ktorej tváre navždy zmizli stopy detskej nevinnosti. Fljorov osud plný utrpenia, v ktorom nechýba miesto ani pre prvé erotické očarenie a tragikomické okamihy, ktoré prežila väčšina z tých čo dospievali za druhej svetovej vojny. Nemci vtedy v Bielorusku realizovali projekt „spálenej zeme“, v ktorom ľahlo popolom na šesťsto dedín. Vojnové filmy .

O týchto udalostiach rozpráva vo svojich novelách Ales Adamovič, ktorý sa tiež podieľal na scenári filmu, opatreného názvom Zabite Hitlera. Do výroby však šiel snímok pod titulom, ktorý tvorí refrén v biblickej Apokalypse.Vojnové filmy . Elom Klimov ho natáčal chronologicky, čo výrazne pomohlo predstaviteľovi hlavnej role Alexejovi Kravčenko na identifikáciu so svojim hrdinom. Obraz Fljorovho vyšinutého vnútra však nevyjadruje len herecká akcia, výraznou mierou sa na ňom podieľa práce kameramana a zvukára, ku ktorej zvláštne kontrapunkt vytvára Mozartova hudba.

4.Ran – Vojnové filmy

 

4.Ran Vojnové filmy

Zámožný pán Hidetora sa na oslave svojich 70. narodenín rozhodne rozdeliť panstvo medzi troch synov. Najmladší Saburo sa ho pokúša odradiť od unáhleného rozhodnutia, ale pyšný a tvrdohlavý vládca sa ho zriekne. Vojnové filmy .Keď sa starší synovia ujmú vlády, rýchlo sa obrátia proti svojmu vlastnému otcovi a začnú usilovať o úplnú kontrolu nad celým územím. Hidetora musí nakoniec v krvavej bitke opustiť svoje vlastné kráľovstvo a vyrovnať sa s dôsledkami násilnej a krutej minulosti.

3.Tenká červená čiara

 

3.Tenká červená čiara Vojnové filmy

Skvelí herci v hlavných úlohách – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – sa púšťajú do nebezpečnej akcie vo filme, ktorý prináša drsný realistický pohľad na vojnový i morálny chaos v Tichomorí počas 2. svetovej vojny. Film bol v roku 1998 nominovaný na sedem cien Akadémie, vrátane ceny za najlepší film a najlepšiu réžiu (Terrence Malick). Tenká červená čiara je filmové majstrovské dielo, ktoré nemá porovnanie. Gene Siskel ho označil za „brilantný … hrôzu naháňajúci … najlepší súčasný vojnový film!“

Horory podľa skutočnej údalosti 

2.Cesty slávy – Vojnové filmy

2.Cesty slávy Vojnové filmy

Rok 1916. 1 svetová vojna. Na francúzsko-nemecký front prichádza generál Broulard. Stretáva sa so svojím priateľom generálom Paulom Mireauem a predstavuje mu svoj smelý plán – dobyť Mravčí kopec. Strategické miesto majú v rukách Nemci a všetky pokusy o jeho dobytie skončili neúspešne. Mireau však vycítia možný kariérny postup a dá povel k útoku. Vojnové filmy . Jeho podriadený plukovník Dax (Kirk Douglas) je skeptický a v úspech neverí, napriek tomu sa on a jeho muži vydávajú v ústrety nemeckým jednotkám. Ďaleko sa však nedostávajú a akcia končí masakrom francúzskych vojakov. Vojnové filmy .

Generál Mireau si nepripúšťa vlastnú prehru a viní z nej jednotky, ktoré – pre stálu guľometnú paľbu – nevyliezli zo zákopov. Chce popraviť 100 mužov, nakoniec sa uspokojuje s tromi . Dax sa ujíma ich obhajobu pred poľným vojenským súdom. Rozsudok je, aj napriek všetkej jeho snahe, nekompromisný – trest smrti zastrelením! Poprava je neskôr vykonaná.

Dax upozorňuje na konkrétne chyby velenia a jeho nečestné konanie. Toto je považované za kariérizmus a Daxovi je ponúknutá pozícia Mireau, ktorý má byť odstránený. Dax sa však prejaví ako idealista usilujúci predovšetkým o odvrátenie popravy a vyšetrenie veci.Neskôr sú Dax a jeho muži povolaní (pravdepodobne) do prvej línie.

Čo robiť s rednutim vlasov počas menopauzy

1.Dnešná apokalypsa – Vojnové filmy

 

1.Dnešná apokalypsa Vojnové filmy

Vojnové filmy .Kaptián Williare si získal vo Vietname povesť vynikajúceho vojaka. Je poverený dôležitou misiou: musí v džungli nájsť a zlikvidovať amerického plukovníka Waltera E. Kurtza, ktorý dezertoval a vedie v čele oddaných domorodcov súkromnú vojnu proti Vietnamcom a proti Američanom. Cestou proti prúdu Mekongu , Williard so svojimi mužmi poznáva najdivokejšie a najrôznejšie aspekty vojnového pekla. Williard má dosť času na premýšľanie o sebe ako o človeku, ktorého vojna povzbudzuje  k ničeniu a zlu. 

Ak poznáte film ktorý tiež stojí za zmienku , určite nám zanechajte komentár pod článkom .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button