Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Akčné filmy Top 10 akčných filmov Akčný film

Akčné filmy Top 10 akčných filmov . Najlepšie Akčné filmy všetkých čias . Pozrite si zoznam najlepších filmov pre milovníkoch akcie .

Ak máte radi filmy s dobrodrúžstvom , napätím a poriadnou akciou , ste na správnom mieste . Pripravili sme si pre vás zoznam top 10 akčných filmov.

10. Posledný Mohykán – Akčné filmy 

 

10. Posledný Mohykán Akčné filmy

Filmári už mnohokrát zvolili za predlohu svojich diel pentalógie spisovateľa Jamesa Fenimore Coopera o dobrodružstvách bieleho lovca, prezývaného Sokolie Oko, a jeho indiánskych priateľov v čase bojov Francúzov a Angličanov o nové územia v Severnej Amerike. Najslávnejšie sa stala kniha Posledný Mohykán. Sokolie Oko spolu s poslednými potomkami z kmeňa Mohykán Čingačgúkem a jeho synom Unkas pomáhajú anglickej posádke brániť jednu z pevností. Znepriatelené strany využívajú pre svoje ciele indiánskych bojovníkov.Akčné filmy.

Huron mágov, ktorý bojuje so svojimi mužmi po boku Francúzov, prisahal veliteľovi dobývanej pevnosti pomstu za vyvraždenie svojej rodiny. Po podpisej kapitulácii sa rozhodne vyprovokovať stretnutie s odchádzajúcimi britskými jednotkami, pri ktorom veliteľa zabije a zmocní sa jeho dvoch dcér Cory a Alice. Sokolie Oko sa zaviazal ochrániť česť dievčat a nechce ich nechať v rukách primitívneho divocha. Naviac ku Cora cíti viac ako priateľstvo a tiež Unkas nie je Alice ľahostajná. Pre postavu bieleho lovca zvolil režisér Michael Mann u nás vtedy nie príliš známeho Daniela Day-Lewisa, ktorý si však už získal uznanie v podobe Oscara za hlavnú úlohu v snímke „Moja ľavá noha“ (1989).

9. Goldfinger – Akčné filmy 

 

9. Goldfinger Akčné filmy

  Máloktorý zločinec na svete dokáže so zlatom to, čoho je schopný Auric Goldfinger. Zároveň neznesie, aby mu ktokoľvek stál v ceste. James Bond mu síce prekazí partičku kariet, ale žena, ktorú donútil aby mu pomohla, zomrie. Tiež Agent 007 nemá pri naháňačke s Goldfingera šancu.  Akčné filmy  . Dostane sa do rúk muža pripravujúceho útok na americkú základňu Fort Knox. Napodiv zlato z pevnosti nechce ukradnúť, ale atómovým výbuchom ho na mnoho rokov znehodnotiť. Zlato by totiž zostalo šesťdesiat rokov rádioaktívne a nepoužiteľné.

8. Dobrodružstvá Robina Hooda

 

8. Dobrodružstvá Robina Hooda Akčné filmy

Pôvodné spracovanie klasického príbehu, v ktorom sa Robin Hood (Errol Flynn), zbojnícky hrdina Sherwoodského lesa, vracia ako vojak kráľa Richarda domov, aby zbavil svojich ľudí krutovlády nottinghamského šerifa. Jeden z najlepších filmov všetkých čias s vynikajúcim výkonom Errola Flynna

7. Smrtonosná pasca – Akčné filmy 

 

7.Smrtonosná pasca

Newyorský policajt John McClane (Bruce Willis) prišiel do Los Angles navštíviť svoju ženu, ktorá je práve na vianočnom večierku v nedostavanej budove firmy Nakatomi. Do budovy však vtrhne nemecký terorista Hans Gruber (Alan Rickman) so svojou jednotkou a zajme všetkých hostí (vrátane McClaneovy ženy). Len McClane unikne požiarnym schodiskom.Akčné filmy  .Teroristi nechcú prepustenie niekoľkých svojich členov, ako hovoria, ale ich hacker sa pokúša dostať do sejfu firmy Nakatomi, v ktorom sa nachádza 640 miliónov dolárov. McClane musí zasiahnuť. Film bol nominovaný na niekoľko technických Oscarov a odštartoval hviezdnu kariéru Brucea Willisa.

6. Bullittov prípad

 

6.Bullittov prípad

Na počiatku všetkého je mafián Johnny Ross, ktorý spreneverí mafiánskej organizácii dva milióny dolárov a podarí sa mu utiecť do San Franciska, kde mu ctižiadostivý politik Chalmers sľúbil ochranu, ak bude vypovedať proti organizácii. Jeho ochranou poverí kapitán Bennet poručíka Franka Bulleta. Ten sa po inštruktáži u samotného Chalmers odoberie so svojimi mužmi Delgettim a Stantonom do hotela, v ktorom sa Ross ukrýva. Onedlho však vniknú do izby dvaja muži a Stanton aj Rossa postrelia. Ross na následky svojich zranení zomrie.

Horory podľa skutočnej údalosti 

5. Dobyvatelia stratenej archy

 

5.Dobyvatelia stratenej archy

Legendárny filmoví tvorcovia, Steven Spielberg a George Lucas spojili svoje talenty a vytvorili Indiana Jonesa, archeológa šikovne sa oháňajúceho bičom. Akčné filmy  . Indy (Harrison Ford) je poverený vládou Spojených štátov, aby našiel Archu zmluvy so zvláštnou mystickou silou, ktorú chcú získať pre svoje nekalé ciele nacisti. Indy uzatvára spojenectvo s Marion Ravenwood a táto dvojica spolu prežíva jedno strhujúce dobrodružstvo za druhým. Indian Jones sa rýchlo stal jedným z najpopulárnejších filmových hrdinov. A tak, či už vidíte Dobyvateľa stratenej archy prvýkrát alebo postoprvé, prežívate vzrušujúce dobrodružstvo. Je to jedno z najlepších filmových dobrodružstiev všetkých čias!

4. Tiger a drak – Akčné filmy 

 

4.Tiger a drak

TIGER A DRAK je epický milostný príbeh zasadený do starej Číny. Krásny a silný Li Mu Bai (Chow Yun-Fat) je jedným z najlepších majstrov najvyššieho bojového umenia svojej doby. V tajnom výcvikovom tábore stretáva dávnu priateľkou Shu Lien (Michelle Yeoh). Kedysi v boji zabil jej snúbenca, ale náklonnosť medzi nimi je vzájomná. Li požiada Shu Lien, ktorá pokračuje v ceste do Pekingu, aby odovzdala jeho meč, legendárny Green Destiny (Zelený osud), do rúk pána Tche, rešpektovaného vodcu a priateľa Shu Lienina otca. Li chce týmto gestom začať po rokoch bojov novú životnú etapu.Akčné filmy .

Odchádza do hôr pokloniť sa pamiatke dávneho majstra, ktorého pred rokmi otrávila kriminálnička Jade Fox (Cheng Pei- pei). Medzi tým sa Shu Lien stretáva v Pekingu s dcérou guvernéra krásnou Len (Zhang Ziyi), ktorá je obdivovateľkou spôsobu života, akým žije Shu Lien. Krátko na to je posvätný meč z domu pána Tche ukradnutý a spôsob ukazuje na štýl Jade Fox. Po stopách krádeže sa ako prvá vydáva Shu Lien. Zelený osud je v rukách Jade Fox a je na Li Mu Baiovi, aby ho získal späť a zároveň pomstil všetkych mŕtvich. Je za to ochotný položiť aj život …

3. Cena strachu

 

3. Cena strachu Akčné filmy

Ťažobná spoločnosť v strednej Amerike potrebuje uhasiť požiar v ropnom vrte a ponúka tučnú odmenu tomu, kto dopraví dva kamióny s nákladom nitroglycerínu na vzdialenosť 500 kilometrov. Akčné filmy  .Vyberá štyrov dobrodruhov, ktorí sa vydávajú na dlhú cestu plnú nebezpečenstva.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

2. Vyslobodenie

 

2.Vyslobodenie Akčné filmy

Štvorica mužov zplavuje počas víkendu na kanoe úsek divokej rieky v Apalačskom pohorí, ktoré má byť čoskoro zaplavené vodou z novej priehrady. Cesta sa však nečakane premieňa v tragédiu, ktorá navždy poznamená tých, ktorí prežijú. Muži si chcú dokázať, že napriek mestskému spôsobu života môžu pokoriť prírodu. Lenže súčasťou miestnej prírody sú aj horali, ktorí tu dlho žijú v tvrdých podmienkach a ktorí vyznávajú iné hodnoty. Stretnutie s nimi sa mení na boj o prežitie.

1. Na sever severozápadnou dráhou

 

1.Na sever severozápadnou dráhou Akčné filmy

Akčné filmy  .Americká kontrarozviedka si vymyslí neexistujúceho agenta. Tajné služby si tohto agenta stotožnia s reklamným odborníkom Rogerom Thornhill (Cary Grant), ktorý sa tak ako volavka dostane do nepreniknuteľnej hry agentov. Thornhill, pokúšajúci sa celú vec objasniť, len v poslednej chvíli ujde istej smrti pri nálete lietadla uprostred pustiny, ktorého iniciátorom bol nepriateľský agent Phillip Vandamme. Iba krásna Eva (Eva Marie Saintová) mu nakoniec podá pomocnú ruku, hoci ho spočiatku oklamala.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button