Filmy a voľný časONLINE FILMY

Quiz Harry Potter – otestujte sa ako poznáte film

Quiz Harry Potter. Fanúšikovia Harryho Pottera po celom svete sa radi zapájajú do rôznych aktivít, ktoré súvisia s touto obľúbenou knižnou a filmovou sériou. Jednou z najobľúbenejších aktivít je bezpochyby kvíz Harry Potter, ktorý testuje znalosti fanúšikov o svete kúzelníkov a čarodejníkov.

Quiz Harry Potter

Quiz Harry Potter

V kvíze Harry Potter sa fanúšikovia môžu stretnúť s rôznymi otázkami, ktoré sa týkajú postáv, dejových línií, kúziel, kúzelných bytostí a ďalších prvkov z knižnej a filmovej série. Kvízy sú často organizované na internetových stránkach a fanúšikovských fórach, ale tiež sa organizujú v rámci fanúšikovských klubov, škôl a iných podujatí.

Kvízy Harry Potter sú ideálnou aktivitou pre fanúšikov, ktorí chcú preukázať svoje znalosti o tomto svete. Okrem toho sú kvízy skvelým spôsobom, ako sa zabaviť a zlepšiť svoje vedomosti o Harrym Potterovi.

Čarodejnícky Svet

Čarodejnícky Svet

Hlavným miestom dejiska Harryho Pottera je čarodejnícky svet, ktorý je plný záhad a nebezpečenstiev. Tento svet je plný kúziel, ktoré sa učia na škole Hogwarts.

 

Quiz Harry Potter

Quiz Harry Potter

1 / 19

Kto je autorom knihy "The Tales of Beedle the Bard"?

2 / 19

Ktorá postava bola v knihe "Harry Potter a väzeň z Azkabanu" odsúdená za vraždu Petra Pettigrewa?

3 / 19

Kto je zakladateľom skupiny Smrťožrútov?

4 / 19

Kto bol prvým majiteľom prútika, ktorý používa Harry Potter?

5 / 19

Ktorý z týchto predmetov nie je súčasťou esenciálnych predmetov osnov školy Hogwarts?

6 / 19

Kto bol prvým majiteľom plášťa neviditeľnosti?

7 / 19

Ktorý z týchto predmetov nie je súčasťou osnov školy Hogwarts?

8 / 19

Ktorá postava bola v knihe "Harry Potter a tajomná komnata" zakliata do diery?

9 / 19

Kto je vrahom Harryho rodičov?

10 / 19

  1. Kto bol prvým majiteľom Prasacích čarovných paličiek?

11 / 19

Kto je autorom knihy "Fantastické zvery a ich výskyt"?

12 / 19

Kto je zakladateľom rodu Blackovcov?

13 / 19

Aký je názov prvej quidditchovej pozície, ktorú hrá Harry Potter?

14 / 19

Kto je najlepším priateľom Harryho Pottera?

15 / 19

Kto bol prvým učiteľom obrany proti čiernej mágii v škole Hogwarts?

16 / 19

Kto je riaditeľom školy Hogwarts v prvej knihe?

17 / 19

Aký je názov školy, ktorú navštevuje Harry Potter?

18 / 19

Kto bol prvým majiteľom kameňa mudrcov?

19 / 19

Aký je celý názov prvej knihy o Harrym Potterovi?

Your score is

The average score is 65%

0%

Hogwarts

Hogwarts je škola pre čarodejníkov a kúzelníkov, ktorá sa nachádza v Škótsku. Škola má štyri domy: Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin a Ravenclaw. Každý rok sa koná Triwizard Tournament, ktorý je súťažou medzi školami Hogwarts, Beauxbatons a Durmstrang. Školu vedie riaditeľ, ktorým bol po väčšinu kníh Albus Dumbledore.

Ministerstvo Mágie – Quiz Harry Potter

Ministerstvo Mágie je vláda čarodejníckeho sveta. Nachádza sa v Londýne a má mnoho oddelení, ktoré sa zaoberajú rôznymi záležitosťami, ako napríklad oddelenie pre kontrolu a reguláciu mágie, oddelenie pre záchranu a obnovu mágie a oddelenie pre čarodejnícke zákony. Ministerstvo Mágie bolo pod kontrolou Lorda Voldemorta počas jeho nadvlády a bolo neskôr obnovené po jeho porážke.

V čarodejníckom svete sa vyskytuje mnoho ďalších zaujímavých postáv a miest, ako napríklad Rubeus Hagrid, profesor Snape, profesor McGonagall, Salazar Slytherin, Rowena Ravenclaw, Harry Potter a mnoho ďalších. Harry Potter a jeho priatelia museli čeliť mnohým nebezpečenstvám, ako napríklad Lordu Voldemortovi, Horcruxom, Polovičným princovi a iným. Kde sa natáčal Harry Potter – zaujímavé skutočne miesta

Postavy a Ich Príbehy

Postavy a Ich Príbehy

Všetky postavy v sérii Harry Potter sú jedinečné a majú svoje vlastné príbehy, ktoré sa prelínajú s príbehom Harryho Pottera. Tento článok sa zameriava na tri hlavné postavy: Harryho Pottera, Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovú. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Harry Potter

Quiz Harry Potter

Harry Potter je hlavnou postavou celej série a jeho príbeh sa točí okolo jeho života v kúzelníckom svete. Harry sa narodil ako syn Lily a Jamesa Potterovcov, ktorí zomreli, keď bol malý. Harry bol potom vychovávaný svojimi príbuznými, ktorí ho neustále utláčali. Keď sa Harry doviedol o svojej kúzelníckej sile, zistil, že je slávny v celom kúzelníckom svete kvôli tomu, ako prežil útok od Temného pána. Harry sa stal študentom v Bradaviciach a tam sa stretol s Ronom a Hermionou.

Ron Weasley

Ron Weasley je Harryho najlepším priateľom a stal sa jeho spolubojovníkom v boji proti Temnému pánovi. Ron pochádza z veľkej rodiny, ktorá žije na vidieku. Ron bol vždy trochu neistý a žiarlivý na Harryho slávu, ale napriek tomu zostal jeho verným priateľom. Ron bol vždy lojálny a ochotný pomôcť Harrymu a Hermione.

Hermione Grangerová

Hermiona Grangerová je Harryho a Rona spolužiačka a najlepšia priateľka. Hermiona pochádza z nekúzelníckej rodiny a bola vždy veľmi múdra a zanietená. Hermiona bola vždy hrdá na to, že je mudla, a snažila sa ukázať ostatným, že aj mudlovské deti môžu byť úspešné v kúzelníckom svete. Hermiona bola vždy veľmi ochotná pomôcť Harrymu a Ronovi a bola jednou z hlavných postáv v boji proti Temnému pánovi.

Toto sú len niektoré z postáv, ktoré sa vyskytujú v sérii Harry Potter. Každá postava má svoju vlastnú históriu a príbeh, ktorý sa prelína s príbehom Harryho Pottera.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button