Filmy a voľný časVŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTI

Kde sa natáčal Harry Potter – zaujímavé skutočne miesta

Kde sa natáčal Harry Potter. Od svojho debutu v roku 1997 sa séria kníh o Harrym Potterovi od J.K. Rowlingovej stala celosvetovým fenoménom. Jej fascinujúci svet čarodejníkov a kúziel sa vďaka filmovým adaptáciám stal ešte živším a prístupnejším pre fanúšikov z celého sveta. Jedným z kľúčových faktorov, ktoré prispeli k úspechu filmového fenoménu Harry Potter, je realistický a do detailu premyslený svet, ktorý bol vybudovaný na rôznych miestach po celom Spojenom kráľovstve. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najdôležitejších miest, kde sa natáčal Harry Potter.

 

Kde sa natáčal Harry Potter

 

Kde sa natáčal Harry Potter

 

Použitie týchto reálnych a ikonických miest na natáčanie Harryho Pottera prispelo k vytvoreniu autentického a fascinujúceho sveta, ktorý fanúšikovia poznajú a milujú. Každá lokalita priniesla svoj jedinečný príspevok k vytvoreniu magických scén a dobrodružstiev, ktoré sme mohli sledovať na veľkom plátne.

 

Alnwick Castle: Bradačova škola čarodejníkov

 

Alnwick Castle: Bradačova škola čarodejníkov

 

Kde sa natáčal Harry Potter? Jedným z najznámejších miest, kde sa natáčal Harry Potter, je Alnwick Castle v Severnom Yorkshire. Toto historické stredoveké hradište poslúžilo ako kulisa pre Bradavice, školu čarodejníkov a čarodejníc, kde sa Harry a jeho priatelia učili a zažívali nezabudnuteľné dobrodružstvá. Hrad poskytol dokonalé prostredie pre ikonické scény ako napríklad výcvik na letadlách na hodine Lietania alebo šermovanie s mečom v nádvorí.

 

Gloucester Cathedral: Chodbárik

 

Gloucester Cathedral: Chodbárik

 

Gloucester Cathedral, majestátny gotický kostol v anglickom hrabstve Gloucestershire, sa stal domovom pre niektoré z najznámejších scén zo série Harry Potter. Jeho dlhé a nádherne zdobené chodby slúžili ako dejisko pre „Chodbárik“, ktorý spojil rôzne časti Bradavíc. Fanúšikovia si pamätajú na túto ikonickú lokalitu najmä v scénach, keď sa Harry, Ron a Hermiona pohybovali po chodbách a objavovali tajomstvá školy.

 

King’s Cross Station: Nástupište 9¾ – Kde sa natáčal Harry Potter

 

King's Cross Station: Nástupište 9¾ - Kde sa natáčal Harry Potter

 

Nástupište 9¾ v Londýne je miesto, kde sa Harry Potter prvýkrát stretol so Svätojánskym zberačom a vkročil na Hogwarts Expres, vlak pre čarodejníkov. Toto dôležité miesto v príbehu bolo natáčané na skutočných nástupištiach na londýnskej King’s Cross Station. Aj keď nástupište 9¾ vo filme neexistuje skutočne, fanúšikovia si môžu vychutnať zážitok z Harryho Pottera, keď sa odfotografia na reálnom nástupišti 9 a 10, kde je umiestnená pamätná tabuľa so symbolom nástupišťa 9¾.

 

Leadenhall Market: Chodbárik Diagon Alley

 

Leadenhall Market: Chodbárik Diagon Alley

 

Kde sa natáčal Harry Potter? Kde sa natáčal Harry PotterLeadenhall Market v Londýne poslúžil ako inšpirácia pre Diagon Alley, slávnu ulicu plnú čarovných obchodov. S jeho krytými chodbami, historickou architektúrou a kamennými dlaždicami, Leadenhall Market vytvoril autentickú atmosféru pre scény, kde Harry a Hagrid nakupovali svoje čarovné potreby pred začiatkom školského roka. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Lacock Village: Godric’s Hollow – Kde sa natáčal Harry Potter

 

Lacock Village: Godric's Hollow - Kde sa natáčal Harry Potter

 

Malebná dedinka Lacock v hrabstve Wiltshire bola vybraná ako miesto natáčania Godric’s Hollow, miesta narodenia Harryho Pottera a útočiska jeho rodičov. S jeho starobylými domami a ulicami zachovanými v pôvodnom stave, Lacock dokonale zachytil atmosféru a kúzlo tohto čarovného miesta. Najkrajšia žena sveta – 20 najkrajších žien sveta

 

Harry Potterovská séria neustále pritahuje nových fanúšikov a zanecháva nezabudnuteľnú stopu v histórii filmu. Vďaka miestam, kde sa natáčal Harry Potter, môžeme sa ponoriť do sveta kúziel a fantázie a zažiť ten pravý pocit, akoby sme sa sami ocitli v Bradaviciach alebo Diagon Alley. Tieto miesta sú neoddeliteľnou súčasťou toho, čo robí Harryho Pottera takým obľúbeným a ľúbivym pre milióny fanúšikov po celom svete.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button