Filmy a voľný časONLINE FILMY

Black Panther Wakanda Forever online cz dabing

Black Panther Wakanda Forever online cz dabing je americký superhrdinský film na motívy komiksovej postavy Black Panther. Produkuje ho spoločnosť Marvel Studios a distribuuje Walt Disney Studios Motion Pictures. Má byť pokračovaním filmu Black Panther (2018) a 30. filmom v rámci Marvel Cinematic Universe (MCU). Film režíruje Ryan Coogler. Je spolu s Joeom Robertom Coleom autorom scenára, a v hlavných úlohách sa predstavia Lupita Nyong’o, Danai Gurira. Martin Freeman, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett a Dominique Thorne.

 

Black Panther Wakanda Forever online cz dabing

 

Black Panther Wakanda Forever online cz dabing

 

Myšlienky na pokračovanie sa začali rodiť po uvedení filmu Black Panther vo februári 2018. Coogler v nasledujúcich mesiacoch rokoval o návrate. Na post režiséra a štúdio Marvel oficiálne potvrdilo vývoj pokračovania v polovici roka 2019. Plány na film sa zmenili v auguste 2020, keď hviezda Black Panthera Chadwick Boseman zomrel na rakovinu hrubého čreva. Pričom spoločnosť Marvel sa rozhodla nepreobsadiť jeho úlohu T’Challu.

 

Do novembra toho istého roku bol potvrdený návrat ostatných hlavných hercov z prvého filmu a v máji 2021 bol oznámený názov. Produkcia sa začala koncom júna 2021. Prebiehala v Atlante a Brunswicku v Georgii a v okolí Massachusetts a trvala do začiatku novembra. Kým sa koncom toho istého mesiaca začala prestávka. Nakrúcanie bude pokračovať koncom januára 2022.

 

Čierny panter Wakanda navždy

 

Čierny panter Wakanda navždy

 

Čierny panter: Wakanda navždy má byť v Spojených štátoch uvedený 11. novembra 2022 ako súčasť štvrtej fázy MCU. Boseman zomrel 28. augusta 2020 na rakovinu hrubého čreva. Coogler uviedol, že o Bosemanovej chorobe nevedel a posledný rok strávil „prípravou. Vymýšľaním a písaním slov, ktoré mal povedať a ktoré nám nebolo súdené vidieť.“ Feige a ďalší vedúci pracovníci štúdia Marvel o Bosemanovej chorobe tiež nevedeli.

 

Boseman, ktorý v týždňoch pred svojou smrťou kvôli chorobe schudol. Bol pripravený začať priberať v septembri 2020 pred natáčaním pokračovania v marci 2021. Podľa magazínu The Hollywood Reporter sa pozorovatelia z odvetvia domnievali. Spoločnosť Disney by mohla úlohu preobsadiť, čo by však mohlo vyvolať „pobúrenie fanúšikov“ a podnietiť porovnávanie hercov.

 

Film Black Panther Wakanda Forever 2022

 

Film Black Panther Wakanda Forever 2022

 

Ďalším návrhom bolo, aby spoločnosť Disney zmenila svoje plány a Shuri prevzala plášť Čierneho pantera, ktorý sa vyskytoval v komiksoch. V čase Bosemanovej smrti bol Coogler uprostred písania scenára a už odovzdal jeho návrh. V polovici novembra výkonná producentka Victoria Alonso uviedla, že digitálny dvojník Bosemana nebude pre film vytvorený, a dodala, že Marvel si dáva načas, aby vymyslel. Ako bude robiť ďalej. Neskôr v priebehu mesiaca bolo potvrdené, že Lupita Nyong’o, Winston Duke a Bassett si zopakujú svoje úlohy v pokračovaní ako Nakia, M’Baku, respektíve Ramonda, zatiaľ čo Tenoch Huerta rokoval o úlohe antagonistu. V tom čase sa očakávalo, že natáčanie sa začne v júni alebo júli 2021 v Atlante v Georgii.

 

Sleduj Black Panther Wakanda Forever online cz titulky

 

V decembri 2020 Feige potvrdil, že úloha T’Challu nebude preobsadená, a povedal, že pokračovanie bude skúmať svet a postavy prvého filmu ako spôsob, ako si uctiť odkaz, ktorý Boseman pomáhal budovať. Dátum premiéry filmu bol posunutý na 8. júla 2022. Do konca mesiaca sa pre pokračovanie mala vrátiť Bosemanova maskérka Siân Richards, zatiaľ čo jeho osobný kostymér Craig Anthony povedal, že sa pre Bosemanovu smrť nebude angažovať vo filme. Vlasová dizajnérka Deidra Dixon si nebola istá, či sa vráti po Bosemanovej smrti, ako aj po smrti svojej sestry.

 

 

16 Feige v januári 2021 potvrdil, že vizuálne efekty nebudú použité na to, aby sa do filmu dostal Boseman, a povedal, že primárnym cieľom pokračovania bolo vždy ďalšie skúmanie postáv a „rôznych subkultúr“ Wakandy. V tom istom mesiaci Jordan povedal, že je ochotný zopakovať si úlohu Killmongera, pretože cíti, že návrat do MCU „bude vždy na stole v nejakej funkcii“ kvôli jeho láske k postave a k spolupráci s Cooglerom.

 

Novinka 2022

 

Novinka 2022

 

V júli Bassettová uviedla, že kvôli Bosemanovej smrti sa scenár stále mení a prešiel najmenej piatimi inkarnáciami. Uviedla tiež, že na pokračovaní sa podieľa aj spoluautor scenára prvého filmu Joe Robert Cole, čo Feige čoskoro potvrdil, zatiaľ čo Michaela Coel sa pripojila k hereckému obsadeniu v nezverejnenej úlohe. Nasledujúci mesiac si mal Isaach de Bankolé zopakovať svoju úlohu staršieho wakandského riečneho kmeňa a Dominique Thorne začala nakrúcať scény pre Wakanda Forever ako Riri Williams / Ironheart predtým, ako si zahrá túto postavu v seriáli Ironheart od Disney+. Natáčanie v auguste malo prebiehať vo Worcesteri a na Massachusettskom technologickom inštitúte (MIT).

 

18. augusta sa produkcia pripravovala na natáčanie automobilovej naháňačky vo Worcesteri. A 24. augusta sa natáčala scéna naháňačky v meste Ernest A. Johnson Tunnel. 25. augusta bola Wrightová dočasne hospitalizovaná s menšími zraneniami, ktoré utrpela pri nehode počas natáčania kaskadérskej scény v Bostone. V septembri odišla Wrightová na zotavenie do svojho domu v Londýne, zatiaľ čo natáčanie pokračovalo okolo jej postavy.

 

Film Black Panther Wakanda Forever online zadarmo

 

Dorothy Steelová, ktorá v prvom filme stvárnila staršinu wakandského obchodného kmeňa, zomrela 15. októbra; keď zomrela, bola uprostred preobsadzovania svojej úlohy pre pokračovanie. Neskôr v tom istom mesiaci bola premiéra filmu odložená na 11. novembra 2022. 22. októbra sa produkcia presunula do Mary Ross Waterfront Park v Brunswicku v Georgii, aby trvala do 8. novembra 2021, pričom na tomto mieste sa natáčalo od 28. októbra do 2. novembra. Michael Torras, manažér prístavu Brunswick Landing Marina, uviedol, že v nasledujúcich dňoch sa k produkcii pripojí 300-metrová výletná loď a že väčšina natáčania prebiehala na vode, zatiaľ čo Matthew Hill, riaditeľ úradu pre rozvoj centra Brunswicku, povedal, že väčšina scén sa natáčala v noci.

 

Herci

 

Do 5. novembra bolo dokončené nakrúcanie scén, ktoré si nevyžadovali Wrighta, predtým, ako sa 19. novembra produkcia prerušila a mala trvať do januára 2022, aby sa prispôsobila Wrightovej zlomenine ramena a otrasu mozgu, ktoré boli vážnejšie, než sa pôvodne určilo. Neočakávalo sa, že by to ovplyvnilo dátum premiéry. Od Wrightovho návratu do Londýna zaviedlo Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Wright mal dovtedy hrať hlavnú úlohu vo filme,a Feige, Moore a výkonný producent Louis D’Esposito mu účasť vo filme potvrdili na začiatku prestávky. V polovici decembra 2021 The Hollywood Reporter potvrdil, že natáčanie bude pokračovať koncom januára 2022 v Atlante aj s Wrightom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button