Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Vianočne filmy – 10 najkrajších vianočných filmov

Vianoce sú jedným  z najkrajších období v roku. Pečú sa koláče, ryby, robí sa šalát a spievajú koledy. K tejto atmosfére ale určite tiež patria Vianočne filmy. Preto sme pre vás vybrali 10 najkrajších vianočných filmov, ktoré by ste si určite mali pozrieť. Vianočne filmy prinášajú tú správnu atmosféru.

 

Tipy na starostlivosť o vlasy: 6 spôsobov, ako zabrániť suchým, krehkým a nezvládnuteľným vlasom v zime

 

10. Last Christmas

 

Vianočne filmy

 

Keby Bridget Jonesová hľadala ešte väčší zoufalky, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by sa určite trafila do čierneho. Tá baba síce vyzerá ako roztomilý diablik, ale v skutočnosti je magnetom na zlé rozhodnutia všetkého druhu – nerozumie si s vlastnou rodinou, nevyzná sa sama v sebe, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše pracuje v obchode s vianočnými potrebami. To sa pozná tak, že chodí v asexuálnym škriatkovské kostýmu, neustále cinká zvončekom a v hlave jej stále jede vianočný hit George Michaela „Last Christmas“. Pritom presne pred rokom balansovala medzi životom a smrťou, keď podstúpila veľmi komplikovanú operáciu. Jeden by povedal, že si tej „druhej šance“ bude viac vážiť, ale Kate je evidentne všetko fuk. Okázalo kašle na všetko a na všetky a životom prepláva cestou najmenšieho odporu. Potom ale stretne Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, ktorý sa jej čoraz viac začne pliesť do cesty a do života. A aj keď je Kate odhodlaná pokračovať vo svojom doterajšom štýle života, vplyvom tohoto chlapca, vianočnej atmosféry a magického Londýna začne jej predčasne okoralý srdce veľmi rýchlo topiť.

 

9. Krampus: Choď do čerta

 

 Krampus Choď do čerta

 

Kto sa nikdy nebál, že ho na Mikuláša odnesie čert, ten nech hodí vianočné ozdobou. A to ste pritom nenarazili na nejstrašlivějšího z pekelníkov, na Krampus. Temný protipól všetkých vľúdnych symbolov údajne najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vydesiť nielen deti, ale aj neveriaci dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do vreca, pritom stačí tak desivo málo. Puberťák Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore, chvíľu dole. Aktuálne sú u bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše na sviatky dorazila rodina mamine (Toni Collette) sestry (Allison Tolman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto pokoja a mieru preto v tejto rodine vypukne peklo, na čo Max veľmi nešťastne reaguje vyhlásením, že by Vianoce najradšej zrušil. V tú chvíľu začne vonku zúriť snehová fujavica, po ktorej už nič nebude, ako bolo predtým. Nielen že prestane ísť elektrina a nedá sa nikam dovolať. Za oknami ich domu sa začnú zjavovať desivé tiene, ktoré získavajú čoraz desivejšie kontúry. Krampus vytiahol na čele armády monštier potrestať tých, ktorí zavrhli Vianoce. Namiesto vareného vína začne tiecť krv. A nikto netuší, ako to zastaviť.

 

8. Klaus  Vianočne filmy

 

Vianočne filmy Klaus

 

V tomto animovanom príbehu o začiatkoch Santa Clausa nadviaže mladý poštár nepravdepodobné priateľstva sa samotárskym výrobcom hračiek.Vianočne filmy.  Musím povedať, že Klaus sa po zhliadnutí okamžite zaradil do víťaznej salvy vianočných rozprávok a stoja bok po boku s Polárnym expresom a vianočné koledy, teda rozprávkami, ktoré musím vidieť každé Vianoce. Tak krásnu a pritom originálny animáciu v spojení s nemenej originálnym príbehom som popravde dlho nevidel!

 

7. Vianoce v divočine

 

 Vianoce v divočine Vianočne filmy

 

Deti opustili rodné hniezdo a manžel ju pustil k vode. Kate sa vydá sama na cestu do Afriky, kde nájde nový životný zmysel – a možno aj lásku. Hrozne pekné prostredie. Sympatický pár. K. Davis si tu na 20-ku nehrá, R. Lowe pohodám. Mohla z toho byť viac menej klasická romanťárna zasadená do krásneho prostredia. Ale vo výsledku dostaneme tak neskutočne naivná, hlúpu, našťastie relatívne krátku rozprávku pre staršiu generáciu. Prečo? Pretože v tom filme sa za celú dobu nestane vôbec ale vôbec nič! Ale všetci sú tak dobrí, milí, čistí (!!) až je to v podstate neznesiteľné. Je to Afrika, kde sú šelmy, pavúky, pytliaci, špina, teplo, …… to všetko, čo z tej krajiny robí nádhernú, ale stále divokú a neskrotnú ríši. A z toho sme nedostali vôbec nič! Spomienky na Afriku, to je film!

 

6. Ocko je doma 2  Vianočne filmy

 

Vianočne filmy Ocko je doma 2

 

Z Dustyho (Mark Wahlberg) a Brada (Will Ferrell) sú teraz kamoši, zvlášť keď sa Dusty vykašľal na svoju dlho pestovanú imidž búračkami, a Brad prestal robiť psie kusy, aby sa mu v tom vyrovnal. Dokonca sa rozhodnú, že tohtoročné Vianoce strávi všetci pohromade ako jedna veľká šťastná rodina, aj s oboma manželkami a všetkými svojimi i vyženeným potomkami. Plán dostane zásadné trhliny vo chvíli, keď sa na sviatky pozvú ich otcovia. Vari, s vrelým a milujúcim Bradovým otcom (John Lithgow) by v tomto smere nebol žiadny problém. Horšie to však bude s Dustyho tatkom (Mel Gibson), čo je ultimatívny tvrďas, ktorý neuznáva fyzický kontakt a s malými deťmi je schopný vtipkovať o mŕtvych prostitútkach. Dusty sa mu vždy chcel vyrovnať a teraz sa bojí, že ho svojou vyměklostí totálne sklame. A ešte viac sa obáva toho, že otcova prítomnosť premení idylické Vianoce vo vojnovú vravu. A presne k tomu všetko nevyhnutne smeruje, pretože ani Brad a jeho otecko nechcú v tejto neľútostnej bitke ťahať za kratší koniec povrazu. Top 10 vianočných filmov o psoch.

5. Čierne Vianoce Vianočne filmy

 

Čierne Vianoce

 

Študentka Reily (Imogen Poots) má po ľahko traumatickom zážitku zo stretu s opačným pohlavím Pifka na všetky chlapov a jej spolubývajúci na internáte ju v tom mohutne podporujú, pretože od čoho iného sú kamošky, že? Všetky sa teší, ako si užijú vianočné sviatky vo vyprázdnenom univerzitným kampuse, z ktorého väčšina študentov odišla stráviť predĺžené voľno s rodinami. Aj preto, že kvôli nevraživosti voči opačnému pohlaviu začalo byť toto sesterstva dosť nepopulárne. Dokonalú idylu plnú snehu a blikajúcich svetiel naruší série znepokojivých textových správ, ktorá im začne chodiť na mobily. Následne jedna z nich zmizne a ďalšie zavraždí maskovaný útočník. Než si Reily a ostatné dievčatá uvedomí, že im všetkým ide o život, stratí akúkoľvek nádej na únik. Majú len dve možnosti – pasívne čakať, než si smrť príde aj pre nich, alebo sa postaviť na odpor. Kľúčová otázka znie, kto proti nim vlastne stojí, a či môžu veriť niektorému z chlapcov, ktorí im prišli na pomoc.

 

 

4. Matky rebelky: Šťastné a veselé

 

 Matky rebelky Šťastné a veselé

 

Hovorí sa, že Vianoce sú najkrajším obdobím roka. Určite ale nie pre mamy! Tri matky rebelky už majú dosť večného upratovania, varenia, zdobenia a zháňanie perfektných darčekov pre celú rodinu. Preto sa zaseknú a rozhodnú, že si tento rok konečne užijú Vianoce aj ony. Akurát netuší, že sa čoskoro ohlási hostia, ktorí s ich predstavami dokonalých sviatkov nebudú tak úplne súhlasiť – ich vlastné matky …

 

3. Hviezda  

 

Hviezda 

 

Malý, ale odvážny oslík menom Bo vždy sníval o tom, že život u vidieckeho mlyna vymení za väčšie dobrodružstvo. Jedného dňa sa odhodlá k úteku a spoja svoje sily s roztomilou ovečkou Ruth a Daveom, humorným holubom sa vznešenými túžbami. Spoločne s trojicou ťavých vtipálkov a niekoľkými výstrednými obyvateľmi stajne sa Bo a jeho noví priatelia vydávajú v ústrety šťastné hviezde na výprave ich snov. Čaká je veľa zábavy a navyše sa stanú súčasťou najväčšieho príbehu všetkých čias.

 

Vianočne filmy Grinch

 

Grinch

 

Na padajúce snehové vločky  sa nachádza dedinka Ktosice a jej obyvatelia Ktoviečikovia zo všetkého najviac milujú Vianoce. Jedinou výnimkou je Grinch, ktorý žije na vrcholku hory trumpety so psom Maxom a zo všetkého najviac Vianoce nenávidí. Vianočne filmy. Niet divu. Narodil sa síce rovnako ako ostatné Ktoviečikovia, teda na Štedrý deň, ale má srdce o dve čísla menšie ako normálne Ktoviečikovia, navyše je zelený a chlpatý, takže z neho ostatní mali srandu. A keď bol zamilovaný do Marty ktovieako a dal jej darček, dočkal sa len ďalšieho krutého výsmechu, najmä od budúceho Starostníka, ktorý sa o Martu tiež uchádzal. Urazil a preklial Vianoce a utiekol z dediny, od tej doby žije sám a škodí Kdovíkům, kde len môže. A práve tento rok, v roku jubilejný tisíci „Kdoslavy“, sa mu zachcelo zasadiť Kdosicím najťažšie ranu. Rozhodol sa, že Kdovíkům Vianoce ukradne.

 

  1. Sám doma Vianočne filmy

 

Vianočne filmy
Vianočne filmy

 

Rodina Petera Kate McCallisterová sa chystá na Vianoce do Paríža spoločne s rodinou Franka McCallistera. Ráno zaspí a odchádzajú v príšernom zmätku. Kevinova matka Kate stále premýšľa, na čo zabudla, a až v lietadle jej dôjde, že s nimi neletí Kevin … V Paríži sa snaží Kate dovolať domov a požiada o pomoc aj políciu. Kate zostáva sama na letisku a čaká na miesto v akomkoľvek letu domov do Chicaga. Kevin sa medzitým prebudí do tichého domu, a keď zistí, že je doma sám, začne sa radovať a robiť všetko, čo normálne nesmie. Lenže jeho radosť vzápätí vystrieda strach, keď sa do domu snaží dostať lupiči.

 

Kevin v jednom z nich spozná policajta, ktorý sa u nich večer vypytoval na to, kedy a kam cestujú … Kevin začne svojmu strachu čeliť a pripraví sa na prípadný ďalší vstup lupičov do domu. Večer rozsvieti celý dom, pustia muziku a pomocou makiet vytvorí v dome ilúziu preplneného domu. Lupiči pozorujúci zvonku siluety postáv, sú presvedčení, že dom Mccallister nie je prázdny. Ďalší deň však dom sledujú a zistí, že Kevin je doma sám. Kevin si lupičov všimne a na ďalšie večer si pripraví plán bitky. Na schody pred domom rozleje vodu, z ktorej sa utvorí poľadovica, a doma nalíči rôzne pasce. Lupiči naozaj prídu a snažia sa Kevina presvedčiť, že sú dobrí, ale Kevin hneď zaútočí. Lupiči sa naštvú, ale Kevin je veľmi vynaliezavý, nič neponechal na náhodu a je pripravený na všetky eventuality …

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button