Filmy a voľný časONLINE FILMY

The Woman King online cz dabing 2022

The Woman King online cz dabing je americký historický epický film z roku 2022 o Agojie, ženskej bojovej jednotke, ktorá v 17. až 19. storočí chránila západoafrické kráľovstvo Dahomey. Dej filmu sa odohráva v 20. rokoch 19. storočia a Viola Davis v ňom hrá generálku, ktorá trénuje novú generáciu bojovníčok na boj proti nepriateľom. Režíruje ho Gina Prince-Bythewood a scenár napísala Dana Stevens na základe príbehu, ktorý napísala spolu s Mariou Bello. Vo filme ďalej účinkujú Thuso Mbedu, Lashana Lynch, Sheila Atim a John Boyega.

 

The Woman King online cz dabing 2022

 

The Woman King online cz dabing 2022

 

Bello sa nápad na film Kráľ žien zrodil v roku 2015 po tom, ako navštívila Benin, kde sa kedysi nachádzal Dahomey, a spoznala históriu Agojie. Bola presvedčená, že našla príbeh, ktorý stojí za to vyrozprávať, a tak najala Cathy Schulmanovú, aby ho spracovala do celovečerného filmu. The Woman King online.  Predložili ho niekoľkým štúdiám, ktoré ho odmietli z finančných dôvodov. Po tom, ako sa v roku 2017 stretli s TriStar Pictures, dostal film v roku 2020 zelenú. Produkcia sa začala v Južnej Afrike v novembri 2021. Kameramanom bol Polly Morgan. Počas postprodukcie skomponoval hudobnú zložku Terence Blanchard a strih dokončila Terilyn A. Shropshire. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Akčná dráma 2022

 

Akčná dráma 2022

 

Svetová premiéra filmu Kráľ žien sa uskutočnila 9. septembra 2022 na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte a spoločnosť Sony Pictures Releasing uviedla film do kín v Spojených štátoch 16. septembra 2022. Po festivalovom premietaní film získal pozitívne recenzie, pričom kritici chválili herecké obsadenie, najmä Davisovú, a akčnú choreografiu. Kde pozerať online filmy

 

Film The Woman King online

 

Film The Woman King online

 

V západoafrickom kráľovstve Dahomey v 20. rokoch 19. storočia[4] generál Nanisca, vodca čisto ženskej skupiny bojovníkov Agojie, oslobodí dahomeijské ženy, ktoré uniesli otrokári z ríše Oyo. To vyprovokuje dahomejského kráľa Gheza, aby sa pripravil na totálnu vojnu s Oyo. Nanisca začne cvičiť novú generáciu bojovníkov, ktorí sa pridajú k Agojie, aby chránili kráľovstvo. Medzi týmito bojovníkmi je aj Nawi, dievča so silnou vôľou, ktoré jej otec ponúkol kráľovi po tom, čo sa odmietla vydať za mužov, ktorí by ju bili.

Nawi sa spriatelí s Izogiem, veteránom Agojie. Taktiež prezradí, že je adoptovaná Naniskou, a ukáže materské znamienko na ľavom ramene, čím Nanisku šokuje. Európski otrokári pod vedením Santo Ferreiru a v sprievode polovičného Dahomeánca Malika prichádzajú do Afriky ako súčasť spojenectva s Ojo, ktoré vedie generál Oba Ade.

 

Nawi sa stretne s Malikom, keď sa ten kúpe, a obaja sa spriatelia. Krátko po absolvovaní výcviku na plnohodnotného Agojieho sa Nawi vkradne, aby sa porozprával s Malikom, a dozvie sa, že Oyo plánuje útok. Oznámi to Nanisce, ktorá ju napomenie za jej ľahkovážnosť. Nanisca jej prezradí, že v mladosti ju Oba zajal, znásilnil a oplodnil. Po pôrode dcéry jej Nanisca pred tým, ako ju dala preč, vložila do ľavého ramena žraločí zub. Nanisca vytiahne zub z Nawi a potvrdí, že je to jej biologická dcéra. Ako sa zbaviť múch – overené zbrane na muchy

 

The Woman King online cz dabing herci

 

The Woman King online cz dabing herci

 

Nanisca vedie Agojie pri útoku na Oju. Útok je úspešný, ale Oba unikne a Nawi a Izogie sú zajaté. Jeden zo zajatých Agojie sa vytratí a oznámi Nanisce osud ostatných. Ghezo sa pripravuje udeliť Naniscovi titul ženského kráľa, svojho partnera a rovnocenného partnera pri vládnutí v Dahomey, ale odmieta schváliť záchrannú misiu pre zajatého Agojieho.

 

O čom je film

 

O čom je film

 

Medzitým Izogie pri pokuse o útek zahynie a Malik kúpi Nawi, aby ju ochránil. Nanisca sa vzoprie rozkazom a so skupinou rovnako zmýšľajúcich bojovníkov sa vydá na záchranu zajatcov. Chaos umožní Nawi utiecť a pripojiť sa k Nanisce. The Woman King online. Malik oslobodí niekoľko ďalších otrokov, ktorí utopia Santo, a Nanisca zabije Oba v boji v jedinom kole. Víťazní Agojie sa vrátia do Dahomey, kde Ghezo súkromne a krátko napomenie Naniscu za to, že ho neposlúchla, a potom ju korunuje za kráľa žien. Po oslavách Nanisca a Nawi v súkromí potvrdia svoj príbuzenský vzťah.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button