ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Zvieratá na farmu : 7 najlepších hospodárskych zvierat

Ak ste nováčikom v chove zvierat, možno by vás zaujímalo, aké hospodárske zvieratá by ste na svojej pôde mali chovať. Zvieratá na farmu. Niektorí si na chov vyberajú základné hospodárske zvieratá, zatiaľ čo iní sa zaujímajú o tie exotickejšie.
Chov hospodárskych zvierat nie je až taký náročný, ale čím máte väčšie vedomosti, tým bude starastlivosť o ne lepšia a ľahšia.

 

1. Pekinské kačice

 

Pekinské kačice Zvieratá na farmu

Pekinské kačice sú najľahšie chovateľské zvieratá. Sú skvelým zdrojom pre mäso a veľké vajcia.
Majú väčšiu chuť do jedla, ako kurčatá a vystačia si s tým, že im postavíte malý domček a dáte im menší bazén na kúpanie, a budú nesmierne šťastné. Najlepšie plemená kačíc pre chov na mäso.

Pekinské kačice sú skvelými pomocníkmi v záhrade. Nepodlávia zem ako kurčatá, takže sú šetrné k vašim rastlinám. Zožerú vaše slabo zakorenené rastliny a z vašich zdravých rastlín odstránia ploštice. Sú priateľské hospodárske zvieratá a sú skvelým zvieraťom pre väčšiu farmu alebo váš dvor. Top 6 plemien kačiek, ktoré sú dobré na produkciu vajec.

Jedinou opatrnosťou pri kačkách je, že sú väčšie a pomalšie vtáky, takže sú slabé a dravce by si s nimi ľahko poradili. Jastraby a psy sú ich najväčšou hrozbou, ale pomocou správneho oplotenia by mali byť dobre chránené. Zviera na f

 

2. Králiky

 

Králiky

Králiky sú skvelým zvieraťom každej farmy. Sú skvelým zdrojom mäsa, kŕmenie nie je vôbec náročné a zaberajú veľmi málo miesta. Gestačné obdobie králikov je asi jeden mesiac. Často majú vo vrhu 6 aj viac králikov a ich mláďatá môžu byť oddelené od samice už v 8. týždni, takže ide o rýchly prísun mäsa. Najväčšie plemená zajacov : Top 10 najväčších zajacov.

Môžu byť kŕmené jačmeňom, zeleninou, odrezkami buriny trávy, tvrdým suchým pečivom a hlavne senom. Králiky sú tiež prospešné pre vašu záhradu, pretože produkujú jedno z najkvalitnejších hnojív. Králiky zvyčajne bývajú v zajačincoch. Čo môže jesť zajac a čomu sa radšej vyhnúť? Môžu byť postavené za veľmi nízke náklady alebo zakúpené. Niektorí sa rozhodnú nechať svoje králiky voľne pohybovať vo voľne vyhradenom priestore. Ich bývanie má samozrejme veľa možností, záleži len na vás.

 

3. Sliepky

 

Sliepky Zvieratá na farmu

Sliepky sú bežne chované hospodárske zvieratá, pretože sú to viacúčelové zvieratá. Sú skvelým zdrojom vajec, mäsa a hnojív. Sliepky zvyčajne bývajú v kuríne a potrebujú určitý priestor na výbeh. 100 faktov o sliepkach a ich vajciach. Vyžadujú zakryté miesto na pobyt v suchu, čerstvú vodu a miesto na uhniezdenie a kladenie vajíčok. Siepky žerú takmer všetko. Môžete ich nakŕmiť kompostom, burinou, zvyškami z vážho obeda alebo suchým krmivom (pšenica, kukurica).

Sú náchylné na predátory, ako sú napríklad jastrabí, ale dobré oplotenie okolo ich kurína a dobrý kohút pomôžu pri ochrane vašich sliepok. 5 najväčších kuracích plemien na svete.  Sú tiež náchylné na choroby. Čistota v ich chove musí byť prioritou, aby boli kurčatá zdravé. Tam, kde kurčatá ležia v tesných priestoroch a stane sa, že niektorá sliepka ochorie, zvyčajne ochoria všetky. Musíte tiež dávať správu podstielku, aby ste zabránili všiam a roztočom.

 

4. Kozy – Zvieratá na farmu

 

kozy

Kozy sú nádherné hospodárske zvieratá, ale tiež veľký škodci. Ak ich necháte voľne pustené vo svojej záhrade, ohryzú vám stromy, kríky a rastliny, ktoré v záhrade máte. Produkujú dobré mlieko a mäso. Kozy nigérijského trpaslíka môžu vyprodukovať od ½ až 1 galóna mlieka denne. Kozie mlieko je v skutočnosti ľahšie stráviteľné ako kravské mlieko. 18 najlepších pemien kôz na produkciu mlieka a mäsa. Kozy nigérijského trpaslíka vážia iba 75 kilogramov, takže sú oveľa prijateľnejšie na menšom priestore.

Kozy sa budú živiť krovinami a drevom. Milujú seno, zeleninu a tiež suché kúpené krmivo.
Niektorí sa rozhodnú svoje kozy nechať na paši. Koza – Koza domáca a všetko o Koze a jej živote. Ak sú vaše kozy na menšom priestore, je dobré dať im zakryté miesto, aby zostali v suchu, keď prší.  Kozy sú veľmi náchylné na choroby. Keď má koza žalúdočné ťažkosti, môže to byť otázka života alebo smrti len za pár hodín. Je dôležité ich odčerviť niekoľkokrát do roka. Ak spozorujete, že majú problém so žalúdkom, okamžite ich začnite liečiť.

Kozy sú tiež,, únikovými umelcami. “ Jediným skutočným spôsobom, ako ich udržať v ohradené, je správne oplotenie alebo dať kozy na reťaz. Kozy sú to sociálne hospodárske zvieratá, takže je dôležité mať ich viac. Minikozičky – Holandská zakrslá koza chov

 

5. Ošípané – Zvieratá na farmu

 

Ošípané Zvieratá na farmu

Ošípané majú zlú povesť pre vôňu a neporiadok. V skutočnosti sú ošípané čisté hospodárske zvieratá. Ak máte k dispozícii pôdu, ktorá im umožní voľný výbeh, vaše výdavky na kŕmenie budú oveľa nižšie. Keď majú ošípané mláďatá, ich vrhy môžu často pozostávať až z 11 prasiatok. Plemená mäsových ošípaných : Top 10 prasiat na mäso. Sú skvelým zdrojom mäsa, ale musíte mláďatá vychovávať rok, aby ste z nich získali dostatočné množstvo mäsa.

Jedia kompost, kukuricu, iné obilniny, mlieko, chlieb, krmivo a prakticky čokoľvek iné, čím sa nasýtia. Sú však takými veľkými zvieratami, že vyžadujú veľa potravy, ktorá môže draho stať, ak nie sú na voľnom priestranstve.
Vyžadujú priestor so silným oplotením. Sú to veľmi silné hospodárske zvieratá a môžu uniknúť.

 

6. Kravy

Kravy sú veľké zviera, a preto si vyžadujú veľké množstvo priestoru. Jedna krava sa musí pásť na priestore okolo akra. Musíte mať na pastvu teda aspoň 2 akre, aby ste mohli pastviny striedať. Top 10 plemien hovädzieho dobytka na mlieko. Sú skvelým zdrojom mlieka a mäsa. Vzhľadom na množstvo miesta, ktoré zaberajú, nie je krava vhodná pre každého.

Vlastníctvo kravy tiež predstavuje veľké nebezpečenstvo. Sú to veľké zvieratá a ak nie ste zvyknutí s nimi manipulovať, môžu vás vážne zraniť. Potrebujú veľký zdroj vody, na zimu stodolu s veľkým prísunom sena, ktoré by ich uživilo, a tieň na horúce letné dni, keď sú vonku na pastvinách. Zviera na n

 

7. Včely medonosné – Zvieratá na farmu

 

včely

Aj keď väčšina ľudí nejako neuvažuje o chove včiel na svojom dvore, sú to v skutočnosti nádherné tvory a vyžadujú len veľmi malú údržbu. Včely , včela medonosná – čo by ste mali vedieť o včelách. Na začiatok potrebujete krabičky na úle a malý zdroj vody, kde môžu odpočívať a piť. Ich vodným zdrojom môžu byť vtáčie napájadlá s malými kameňmi, ktoré zabránia otupeniu, alebo niečo ako rybník. Doprajte včielkam miesto a pokoj a budete mať med zadarmo. Zviera na a

 

Chov zvierat na farme či dvore je užitočný a ak máte deti, určite sa naučia o zvieratách viac. Ako včely komunikujú? Je to príležitosť vzdelávať sa chovať si vlastné jedlo priamo na dvore.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button