Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na m – 23 zvierat na písmeno m

Zvieratá na m 23 zvierat na písmeno m. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno m? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom m. Zvieratá na m a niečo o nich.

Zvieratá na m

zvierata na m

1. myšiak
2. myšiarka
3. myš
4. muriki
5. mungo
6. mundžak
7. muchárik
8. mrož
9. mravec
10. mravčiar
11. morča
12. modraňa
13. mlok
14. medveď
15. mediar
16. mara
17. mangabej
18. mandril
19. mangusta
20. mamba
21. maki
22. makak
23. mačka

Zviera na m

Zviera na m je: myšiak, myšiarka, myš a muriki. Ďalšie zviera na m je mungo, mundžak, muchárik, mrož a mravec. Populárne zvieratá na písmeno m sú mravčiar, morča, modraňa, mlok, medveď a mediar. Ostatné zvieratá na M sú mara, mangabej, mandril, mangusta, mamba, maki, makak a mačka.

Zviera na m

1. myš

myš

Myš je malý cicavec. Myši sú charakteristické špicatým ňufákom, malými okrúhlymi ušami, šupinatým chvostom v dĺžke tela a vysokou mierou rozmnožovania. Najznámejším druhom myši je myš domáca (Mus musculus). Myši sú obľúbené aj ako domáce zvieratá. Na niektorých miestach sú lokálne rozšírené niektoré druhy poľných myší. Sú známe tým, že vnikajú do domácností, kde hľadajú potravu a úkryt.

2. muriki

muriki

Muriki južný je druh z čeľade pavučiakovité, ktorý obýva pobrežné lesy v brazílskych štátoch São Paulo, Rio de Janeiro a Paraná. Z dôvodu straty prirodzeného prostredia a lovu je od roku 2019 zaradený medzi kriticky ohrozené druhy, populácia podľa IUCN poklesla o najmenej 80 % za posledných 60 rokov. Samce tejto sivohnedej opice merajú bez chápavého chvosta 55 – 78 cm, samice 46 – 63 cm. Zvieratá na m. Pavučiak muriki je aktívny cez deň a potravu tvoria listy a ovocie. 5 vecí, ktoré musíte vedieť o mužskom plešatení.

3. mrož

mrož

Dospelé mrože charakterizujú výrazné kly a fúzy a značná hmotnosť: dospelé samce v Tichom oceáne môžu vážiť viac ako 2 000 kilogramov a spomedzi plutvonožcov ich veľkosťou prevyšujú len dva druhy tuleňov sloních. Zvieratá na m. Mrože žijú väčšinou v plytkých vodách nad kontinentálnymi šelfmi a značnú časť života trávia na morskom ľade, kde hľadajú bentické lastúrniky. Mrože sú pomerne dlho žijúce, spoločenské zvieratá a v arktických morských oblastiach sa považujú za „kľúčový druh“. Zviera na i

Mrož zohrával významnú úlohu v kultúrach mnohých pôvodných arktických národov, ktoré ho lovili pre jeho mäso, tuk, kožu, kly a kosti. V 19. storočí a na začiatku 20. storočia sa mrože vo veľkom lovili a zabíjali pre ich tuk, mrožiu slonovinu a mäso. Populácia mrožov v celej arktickej oblasti rýchlo klesala. Zviera na m. Odvtedy sa ich populácia do určitej miery obnovila, hoci populácie mrožov atlantických a mrožov Laptevovcov zostávajú rozdrobené a na nízkej úrovni v porovnaní s obdobím pred zásahom človeka.

4. medveď – Zvieratá na m

Zvieratá na m

Medvede sú mäsožravé cicavce z čeľade Ursidae. Zvieratá na m. Patria medzi psovité mäsožravce. Hoci existuje len osem druhov medveďov, sú rozšírené a vyskytujú sa v najrôznejších biotopoch na celej severnej pologuli a čiastočne aj na južnej pologuli. Medvede sa vyskytujú na kontinentoch Severná Amerika, Južná Amerika, Európa a Ázia. Medzi spoločné znaky súčasných medveďov patrí veľké telo so zavalitými nohami, dlhý ňufák, malé okrúhle uši, strapatá srsť, prstohlavé labky s piatimi nezatiahnuteľnými pazúrmi a krátky chvost. Čo robiť pri stretnutí medveďa a ako prežiť jeho útok.

5. mamba – Zvieratá na m

Zvieratá na m

Je to pravdepodobne najrýchlejší had na svete, ktorý dokáže vyvinúť rýchlosť až 20 kilometrov za hodinu. A taktiež patrí medzi najjedovatejšie. Zviera na m. Dorastá do dĺžky 2,5 až 4,5 metra. Hady na Slovensku- kompletný sprievodca

6. makak – Zvieratá na m

Zvieratá na m

23 druhov makakov sa vyskytuje v celej Ázii, severnej Afrike a (v jednom prípade) na Gibraltári. Makaky sú prevažne plodožravé (uprednostňujú ovocie), hoci ich potrava zahŕňa aj semená, listy, kvety a kôru stromov. Niektoré druhy, ako napríklad makak krabožravý, sa živia bezstavovcami a občas aj malými stavovcami. V Malajzii zje každý makak južný v priemere asi 70 veľkých potkanov ročne. Všetky sociálne skupiny makakov sú matriarchálne, usporiadané okolo dominantných samíc. Zaujímavosti o Číne 30 zaujímavosti a faktov o krajine.

 

Makaky sa vyskytujú v rôznych biotopoch na celom ázijskom kontinente a sú veľmi prispôsobivé. Niektoré druhy sa naučili žiť s ľuďmi a stali sa invazívnymi v niektorých ľuďmi osídlených prostrediach, napríklad na ostrove Maurícius a v štátnom parku Silver Springs na Floride. Makaky môžu byť hrozbou pre ochranu voľne žijúcich živočíchov, ako aj pre blaho ľudí, pretože prenášajú prenosné a smrteľné choroby. V súčasnosti sa invázne druhy makakov riešia viacerými metódami kontroly.

7. mačka – Zvieratá na m

Zvieratá na m 

Je domáci druh malého mäsožravého cicavca. Je to jediný domestikovaný druh z čeľade Felidae a často sa označuje ako mačka domáca, aby sa odlíšila od voľne žijúcich členov čeľade. Zviera na m – Mačka môže byť buď mačka domáca, mačka hospodárska alebo mačka divá; tá sa voľne pohybuje a vyhýba sa kontaktu s človekom. Domáce mačky si ľudia cenia pre ich spoločenskú povahu a schopnosť zabíjať hlodavce. Rôzne registre mačiek uznávajú približne 60 plemien mačiek. Mačka do bytu – 9 plemien mačiek do bytu.

 

Mačka má podobnú anatómiu ako ostatné druhy mačkovitých šeliem: má silné pružné telo, rýchle reflexy, ostré zuby a zatiahnuteľné pazúry prispôsobené na zabíjanie malej koristi. Má dobre vyvinuté nočné videnie a čuch. Komunikácia mačiek zahŕňa vokalizáciu, ako je mňaukanie, vrčanie, trilkovanie, syčanie, vrčanie a vrčanie, ako aj špecifickú reč tela mačiek. Zvieratá na m. Mačka je dravec, ktorý je najaktívnejší na úsvite a za súmraku (krepuskulárny), je samotársky lovec, ale spoločenský druh. Dokáže počuť zvuky, ktoré sú pre ľudské uši príliš slabé alebo majú príliš vysokú frekvenciu, napríklad zvuky vydávané myšami a inými malými cicavcami. Mačky tiež vylučujú a vnímajú feromóny.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button