HISTÓRIA A DINOSAURYVTÁCTVO A PAPAGÁJEZaujímavosti z ríše zvierat

10 najslávnejších vtákov histórie

Keďže vtáky sú veľmi viditeľné a bežné , ľudia s nimi majú vzťahy už od úsvitu človeka. História ukazuje, že vtáky zohrávali v ľudskom živote dôležitú úlohu. Postupom času pomáhali človeku niekoľkými spôsobmi. Na základe svojich konkrétnych akcií dostali veľa slávy a stali sa súčasťou histórie. V tomto článku je uvedený zoznam 10 najslávnejších historických vtákov. Medzi mnohými inými majú holuby osobitné miesto.

Holuby už dlho zohrávali vo vojne dôležitú úlohu. Kvôli svojej schopnosti navádzania, rýchlosti a nadmorskej výške sa často používali ako vojenskí poslovia. Pred príchodom rádia sa na bojisku často používali holuby ako prostriedok mobilnej sily na komunikáciu so stacionárnym veliteľstvom. V 6. storočí pred Kristom Cyrus, kráľ Perzie, používal dopravné holuby na komunikáciu s rôznymi časťami svojej ríše. Niektorí z týchto holubov boli medzi pešími, pre ktorých pracovali, pomerne slávni. Jeden holub, pomenovaný „The Mocker“, pred zranením preletel 52 misií. Ďalšia s názvom „Cher Ami“ bola zranená v poslednom týždni prvej svetovej vojny. Hoci stratila nohu a jedno oko, jej odkaz prešiel, čím zachránil veľkú skupinu okolitých amerických peších. Tu je zoznam 10 najznámejších historických vtákov.

10. Papagáj Alex

10. Papagáj africký šedý Alex


Papagáj sivý africký Alex, ktorý má schopnosť počítať; rozlišovať kategórie zahŕňajúce objekty, farby, tvary a materiály; a rozumie pojmu rovnaké a odlišné.

9. Londínsky havrani vo veži

9. London Tower Ravens


Havrani z Tower of London, o ktorých sa stále hovorí, že udržiavajú všeobecnú bezpečnosť kráľovstva. Vo veži je stále držaných najmenej šesť havranov, v súlade s presvedčením, že ak nebudú prítomné, kráľovstvo padne.

8. Zázrak Mike

8. Miracle Mike


Kura Mike bez hlavy, známa tiež ako Miracle Mike, bola kurča z Wyandotte, ktoré žilo 18 mesiacov po odrezaní hlavy. Mnohí si mysleli, že je to podvod, majiteľ vtáka ho vzal na univerzitu v Utahu v Salt Lake City, aby zistil fakty príbehu. Zázrak Mike bol jedným z najzábavnejších zvierat v histórii.

7. Pale Male

7. Pale Male


Pale Male je slávny jastrab červenohnedý, ktorý sídli od 90. rokov 20. storočia v blízkosti centrálneho parku v New Yorku. Meno dostal kvôli neobvykle svetlému sfarbeniu hlavy. Je to jeden z prvých červenohnedých jastrabov, o ktorých je známe, že sa hniezdi skôr na stavbe než na strome. čo na obed cez týždeň

6. Challenger

6. Challenger


Challenger je nezískateľný orol bielohlavý v starostlivosti o neziskovú nadáciu American Eagle Foundation. Je to prvý orol bielohlavý v histórii, ktorý bol počas Národnej hymny trénovaný na lietanie na veľké športové udalosti.

5. G.I. Joe

5. G.I. Joe


americký vojak Joe bol holub známy pre svoju službu v holubníckej službe armády Spojených štátov. 18. októbra 1943 spojenci naplánovali bombardovanie dediny Calvi Vecchia v Taliansku. Vyslal správu, že britské sily obsadili dedinu, čím odvrátil útok a zachránil životy vyše tisíc ľudí, miestnych Talianov a britských okupačných jednotiek.

4. Martha

4. Martha
Martha bola posledným známym žijúcim holubom, ktorý zomrel v ZOO Cincinnati v roku 1914. Na počesť Marty Washingtonovej bola pomenovaná „Martha“.

3. Gertie

3. Gertie the Duck


Gertie, kačica divá, ktorá sa hniezdila v roku 1945 na niektorých pilieroch pod mostom v Milwaukee.

2. Commando

2. Commando


Commando bol holub používaný v službách britských ozbrojených síl počas druhej svetovej vojny na donášanie dôležitých spravodajských informácií. Holub počas vojny vykonal viac ako deväťdesiat misií a za tri mimoriadne významné misie dostal v roku 1942 medailu Dickin (zvierací ekvivalent Victoria Cross). Medaila sa neskôr predala v aukcii za 9 200 GBP.

1. Cher Ami

1. Cher Ami
Cher Ami (drahá priateľka), britský chovný holub, ktorý na jeseň 1918 doručil dvanásť správ pre americkú armádu počas prvej svetovej vojny. Pomohla zachrániť stratený prápor 77. divízie v bitke pri Argonne.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button