HLODAVCEZaujímavosti z ríše zvierat

Pieskomil mongolský – Ako sa o neho starať

Pieskomil mongolský. Ak hľadáte nového domáceho maznáčika, ktorý je zaujímavý a zároveň nenáročný na starostlivosť, možno by ste mali zvážiť chov pieskomila mongolského. Tento malý hlodavec, známy tiež ako Meriones unguiculatus, pochádza z púštnych oblastí Mongolska a Číny a je obľúbený pre svoju priateľskú povahu a zvedavosť.

Pieskomil mongolský

Pieskomil mongolský

 

Pieskomil mongolský je ideálny pre tých, ktorí hľadajú maznáčika, ktorý nepotrebujú veľa miesta, pretože sú malí a ľahko sa prispôsobujú rôznym prostrediam. Sú to spoločenské zvieratá, ktoré si radi hrávajú a interagujú s ľuďmi. Ich zvedavosť a hravosť vám určite prinesú mnoho zábavy.

Ak sa rozhodnete pre chov pieskomila mongolského, budete potrebovať základné vybavenie, ako sú klietka, podstielka, voda a krmivo. Taktiež budete musieť venovať pozornosť ich zdraviu a starostlivosti o ich srst a zuby. V tomto článku sa dozviete viac o tom, ako sa starať o pieskomila mongolského a čo musíte vedieť, aby ste sa mohli stať šťastným majiteľom tohto zaujímavého domáceho maznáčika.

Charakteristika pieskomila mongolského

Charakteristika pieskomila mongolského

 

Fyzické vlastnosti

Pieskomil mongolský (Meriones unguiculatus) je drobný hlodavec s hmotnosťou medzi 30 a 50 gramov. Má veľkú hlavu s výraznými očami a menšie uši. Jeho srsť je hustá a lesklá, ktorá mu chráni pred extrémnymi teplotami v jeho prirodzenom prostredí. Chvost je dlhý a zakončený nevýraznou štetkou.

Druhová diversita

Pieskomil mongolský patrí do rodu Meriones a je jedným z 15 druhov pieskomilov. V prírode obýva územie Mongolska a okolie, najmä púšť Gobi. Šampón na vlasy

Prirodzené prostredie Pieskomil mongolský

 

Prirodzené prostredie Pieskomil mongolský

 

Pieskomil mongolský žije v polopúštnych a stepných oblastiach, kde si hĺbi podzemné nory. V prírode žije v rodinných skupinkách s prísnym hierarchickým usporiadaním. Škrečok poľný: starostlivosť o pekného škrečka

Chovanie a sociálna štruktúra

Pieskomil mongolský je teritoriálne zviera, ktoré má tendenciu byť agresívne. V zajatí však môže byť veľmi príjemným spoločníkom a môže si získať vašu priazeň. V prírode sa živí semienkami a inými rastlinnými produktmi, ale aj hmyzom a inými drobnými živočíchmi. Pieskomil: Starostlivosť a chov

Starostlivosť o Pieskomila Mongolského

 

Starostlivosť o Pieskomila Mongolského

 

Pieskomil mongolský je citlivé zviera, preto vyžaduje veľa pozornosti a starostlivosti. Je dôležité poskytnúť mu dostatok priestoru a vhodné prostredie, kde si môže vyhrabať nory. Vhodné sú klietky s dostatočnou veľkosťou a s vhodným substrátom. Je tiež dôležité poskytnúť mu dostatok hračiek a iných zdrojov zábavy.

Stravovanie

Pieskomil mongolský sa v prírode živí semienkami a inými rastlinnými produktmi, ale aj hmyzom a inými drobnými živočíchmi. V zajatí by mal dostať kvalitné krmivo, ktoré bude zahrňovať aj ovocie, zeleninu a seno.

Rozmnožovanie a mláďatá Pieskomil mongolský

 

Rozmnožovanie a mláďatá Pieskomil mongolský 

Samice pieskomila mongolského majú březost trvajúcu 24-26 dní a porodia 2-8 mláďat. Mláďatá sú pomerne samostatné, ale aj tak potrebujú starostlivosť a pozornosť. Je dôležité poskytnúť im vhodné prostredie a kvalitné krmivo.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button