ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Najväčšia sova na svete : 5 najväčších sov na svete

Najväčšia sova na svete 5 najväčších sov na svete. Sova je zvyčajne nočný tvor . Sova je dravec loví zvyčajne hlodavce ale väčšie sovy môžu uloviť aj zajaca alebo malú líšku . Niektoré druhy sov môžu dorastať do neskutočných rozmerov . Najväčšia sova na Slovensku je druhý najväčší druh sovy na svete . Pozrite si 5 najväčších druhov sov na svete .

 

 

 

5. Výr bielobradý (1,4 kg Rozpätie krídel do 1,4 m )

 

Výr bielobradý Najväčšia sova

 

 Výr bielobradý je zaujímavý tým že o mladé sa stará ako samec tak aj samica a to aj pri sedení na vajíčkach .Výr bielobradý sa živý od malých hlodavcov až po iné vtáky vrátane dravcov .Svoju korisť prehĺta v celku .

Najväčší vták na svete : 10 najväčších vtákov na svete 

 

4. Belaňa tundrová ( 2 kg Rozpätie krídel 1,4 m )

 

Belaňa tundrová Najväčšia sova

 

Belaňa tundrová je krásna biela sova , Je dokonale izolovaná aby vydržala v studenom podnebí . Jej nohy slúžia ako Snežnice vďaka čomu nezapadne ani sa nepreborí do snehu . Výnimočnosťou je že sova loví skôr cez deň a v noci odpočíva.

 

3. Sova bradatá ( 1,1 kg Rozpätie krídel do 1,5 m )

 

Sova bradatá

Najväčšia sova .Sova bradatá je jednou z najkrajších sfarbených sov na svete . Zvláštnosťou je jej akoby kruh na hlave , je o akási zvláštna formácia peria , ktorá smeruje zvuk efektívnejšie do uší sovy . Vynikajúci sluch pomáha Sove bradatej pri love . Sova bradatá sa živý prevažne hlodavcami a malými vtákmi . Loví ako v noci tak občas aj cez deň.Táto sova si nestáva svoje hniezda ale radšej využíva staršie hniezda iných vtákov .

Tipy na starostlivosť o vlasy: 6 spôsobov, ako zabrániť suchým, krehkým a nezvládnuteľným vlasom 

 

2. Výr skalný ( 2,7 kg Rozpätie krídel nad 1,5 m ) Najväčšia sova na Slovensku

 

Výr skalný

Výr skalný je najväčšia Slovenská sova . Žije v rôznych biotopov , dokonca niekedy si stavia hniezda aj v meste .Vo voľnej prírode nemajú prirodzeného predátora a preto sa niektoré jedince môžu dožiť až 20 rokov . Výr skalný sa živý hlodavcami , vtákmi , rybami a plazmi . Dokonca si môže poradiť aj s mláďatami sŕn.

 

1. Výr vodný ( 4 kg Rozpätie krídel 2 m ) Najväčšia sova na svete

 

Výr vodný

 

Najväčšia sova na svete .Výr vodný je najväčšia sova na svete. Vyskytuje sa len na niektorých miestach na svete. Výr vodný je jedným z najvzácnejších druhov vtákov na svete. Väčšina sov má malé hebké perie , čo tlmí ich let a tak sa nepozorovane dostanú ku koristi , Výr vodný toto perie nemá pretože sa primárne živý rybami.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button