ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

10 podivných zvierat, o ktorých ste nevedeli, že existujú

Svet je plný exotických zvierat. Existuje veľa druhov, ktoré sú verejnosti menej známe a je zaujímavé sa o nich dozvedieť viac. Dnes prichádzame s fascinujúcim zoznamom, existuje 10 divných zvierat, o ktorých ste nevedeli.

10. Silkie

10. Silkie


Silkie je plemeno kurčiat pomenované pre jeho atypicky našuchorené perie, ktoré je považované za hodváb. Plemeno má niekoľko ďalších nezvyčajných vlastností, ako je čierna koža, mäso a kosti, modré ušné dutiny a päť prstov na každej nohe, zatiaľ čo väčšina kurčiat má iba štyri. Vystavujú sa často na prehliadkach hydiny a sú vyšľachtené v rôznych farbách.

9. Lemur Sunda

lemur


V skutočnosti to nie je lemur a ani nelieta. Namiesto toho skĺza, keď skáče medzi stromami. Je aktívny v noci a živí sa mäkkými časťami rastlín, ako sú listy, výhonky, kvety a ovocie. Lietajúci lemur Sunda je šikovný horolezec, ale na zemi je bezmocný. Žije v juhovýchodnej Ázii v Indonézii, Thajsku, Malajzii a Singapure.

8. Dhole

8. Dhole


Dhole, tiež nazývaná ázijský divoký pes alebo indický divoký pes, je druh psov domorodých v južnej a juhovýchodnej Je spoločenské zviera, ktoré žije vo veľkých svorkách, ktoré sa príležitostne rozdelia. Hlavne sa živí stredne veľkými kopytníkmi, ktoré loví tým, že ich unavuje v dlhých honoch, podbne ako vlk.

7. Markhor

7. Markhor


Markhor je veľký druh divej kozy, ktorá sa vyskytuje v Afganistane, Pakistane, Kašmíre, Tadžikistane a Uzbekistane. Tento druh je klasifikovaný IUCN ako ohrozený, keďže žije menej ako 2 500 dospelých jedincov. Markhor je národné zviera Pakistanu. Podľa folklóru má Markoro schopnosť zabiť hada . čo na obed cez týždeň

6. opice Snub-nosed

6. Opica s nosom


Medzi úžasné opice patria opice Snub-nosed, ktoré patria do skupiny opíc starého sveta a žijú v rôznych častiach Ázie. Svoje meno dostal podľa krátkeho nosa na okrúhlej tvári s nozdrami dopredu. Majú pomerne rôznofarebnú a dlhú srsť, najmä na pleciach a chrbte. Rastú do dĺžky 51 až 83 cm s chvostom 55 až 97 cm. Zviera na g

5. Tanuki

5. Mýval


Mýval medvedí, alebo Tanuki, je pôvodom z východnej Ázie. Jeden z jedinečných psov, je to jediný existujúci druh v rode Nyctereutes. Je pomenovaný pre svoju podobnosť s mývalom s ktorým úzko nesúvisí. Sú to veľmi dobrí lezci a pravidelne lezú na stromy.

4. Maned Wolf

4. Maned Wolf
Maned Wolf je najväčší Canid v Južnej Amerike. Vyzerá ako líška červená ktorá sa spárila s jeleňom a vytvorila túto chlpatú, milú tvár s dlhými štíhlymi nohami, ale v skutočnosti je to vlastný druh cicavca. Tento cicavec sa vyskytuje na otvorených a polootvorených biotopoch, najmä na pastvinách s rozptýlenými kríkmi a stromami po celej Južnej Amerike. Maned Wolf je najvyšším druhom z divých psov .Jeho dlhé nohy sú s najväčšou pravdepodobnosťou adaptáciou na vysoké lúky pôvodného biotopu.

3. Gerenuk

3. Gerenuk


Gerenuk, tiež známy ako Wallerova gazela, je druh antilopy s dlhým krkom. Žijú v biotopoch s drevinami, najmä suchými, plochými tŕňmi trstinovými a húštiny. Vyhýba sa veľmi hustým lesom a veľmi otvoreným biotopom. Gerenuk má pre telo relatívne malú hlavu, ale jeho oči a uši sú pomerne veľké. Rohy majú iba samci a majú viac svalnatý krk ako samice. Obe pohlavia majú červenohnedú srsť s bledším bruchom. Majú krátke, čierne zakončené chvosty.

2. Amazónsky kráľovský Flycatcher

2. Amazónsky kráľovský flycatcher


Amazonský kráľovský flycatcher je vták rodu tyranov flycatcher. Žijú v lesoch a lesoch vo väčšine amazonskej kotliny.

1. Zebra Duiker

1. Zebra Duiker
Zebra Duiker je malá antilopa nájdená v Pobreží Slonoviny a ďalších častiach Afriky. Majú zlatú alebo červeno-hnedú srsť s výraznými pruhmi podobnými zebre. Rastú až do výšky 90 cm a hmotnosti 20 kg. Ich rohy sú u samcov dlhé asi 4,5 cm a polovicu u samíc. Žijú v nížinných dažďových pralesoch a väčšinou jedia listy a ovocie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button