ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Najdrahšie domáce zvieratá 10 exotických domácich miláčikov

Najdrahšie domáce zvieratá .Mať domáceho maznáčika je celkom príjemný zážitok, ktorý vám dáva pocit radosti a pripútanosti. Najčastejšie vybranými domácimi zvieratami sú psy, mačky a vtáky rôznych typov. Aj keď to sú niektoré z obvyklých možností, mnohí z nás uprednostňujú rôzne druhy domácich miláčikov. S rôznym výberom prichádzajú tiež rôzne ceny. Zostavili sme zoznam desiatich najznámejších zvierat známych z hľadiska ich ceny. Exotické domáce zvieratá


10. Ara Hyacintová

ara Najdrahšie domáce zvieratá


Ara Hyacintová je najväčší papagáj na svete a zároveň aj najdrahší . Tieto papagáje majú nesmierne silný zobák, ktorý používajú k rozdrveniu tvrdého semena a ovocia. Priemerná cena tohto papagája v Južnej Amerike je 13 000 eur. 

9. Mláďatá Bieleho leva – Najdrahšie domáce zvieratá

9. Mláďatá bieleho lva Najdrahšie domáce zvieratá


Biele levy sú jedným z najvzácnejších druhov na svete. Predpokladá sa, že ich biela farba je výsledkom výnimočnej génovej mutácie. Keďže je to vzácne plemeno, znamená to, že má medzi milovníkmi domácich miláčikov vysokú hodnotu a vysokú cenu na trhu s domácimi miláčikmi, mláďa bieleho leva vás bude stáť okolo 130 000 eur. Biele levy prvýkrát upútali pozornosť verejnosti v sedemdesiatych rokoch.

Ázia zvieratá – 10 zriedkavých zvierat z Ázie

8. Python Lavender Albino Ball – Exotické domáce zvieratá

8. Lavender Albino Ball Python Najdrahšie domáce zvieratá


Lavender Albino Ball Python je známy tým, že sa stal jedným z najdrahších domácich miláčikov vďaka svojim nezvyčajným žltým škvrnám s levanduľovým farebným pozadím. Lavender Albino Ball Python stojí 35 000 eur. Lavender Albino Ball Python musí jesť raz týždenne. Potrebujú však vždy misku čistej vody. Okrem pitia si užívajú aj kúpanie. 

7. Tichomorský tuniak modroplutvý

7. Tichomorský tuniak modroplutvý Najdrahšie domáce zvieratá


Tuniak je jedným z tých zvierat, ktoré sú na pokraji vyhynutia . Ryby tuniaka sú po celom svete vždy žiadané kvôli svojej chuti , ale jeho vzácnosť sa zvýšila. Pokiaľ ide o zdroje, na japonskom trhu sa tuniak modroplutvý predával za alarmujúcu cenu 1,6 milióna , zatiaľ čo cena tuniaka za kilogram je 7000 eur. Zviera na f

6. Mačka Savanová

6. Savannah Cats Najdrahšie domáce zvieratá


Mačky Savanové sú jedným z najkrajších plemien mačiek a sú známe svojimi výnimočne dobrými sociálnymi, mentálnymi a lojálnymi vlastnosťami.Hodnota tohto plemena závisí od jeho schopnosti a inteligencie.

5. Šimpanzy

5. Šimpanzy Najdrahšie domáce zvieratá


Exotické domáce zvieratá .Šimpanzy sú obľúbené medzi milovníkmi domácich miláčikov z dôvodu ich úzkej podobnosti k človeku; tradícia chovu šimpanzov ako domácich miláčikov sa datuje do storočí a šimpanzy patria medzi najinteligentnejšie zvieratá. Môžu sa dožiť až 60 rokov. Šimpanz vás bude stáť 55 000 eur , okrem toho treba povolenie a licenciu pre exotické zviera.

6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov pre každý typ vlasov

4. Barani – Najdrahšie domáce zvieratá

4. Ram Najdrahšie domáce zvieratá Exotické domáce zvieratá
Prekvapený? Áno, boli sme tiež ohromení, keď sme zistili, že barani patria medzi najdrahšie domáce zvieratá. V roku 2009 sa bezchybný baran predal za alarmujúcu čiastku 300 000 eur, čo je dokonca viac ako mláďatá bieleho leva; baran sa považuje za elitné zviera.Exotické domáce zvieratá. Zviera na g

3. Arabský kôň – Najdrahšie domáce zvieratá

3. Arabský kôň Exotické domáce zvieratá


Arabské kone sa považujú za jedno z najkrajších a najdrahších plemien koní všetkých čias. Kôň má historický pôvod siahajúci až na Blízky východ a je to jedným z najstarších plemien. Arabské kone sú známe a oceňované pre svoju silnú kostrovú štruktúru, rýchlosť a vytrvalosť, preto sa používajú na úpravu iných plemien koní. Arabský kôň bude stáť okolo 100 000 eur . Zviera na n

2. Biele tigre bengálske – Najdrahšie domáce zvieratá

2. Biele bengálske tigre Exotické domáce zvieratá


Exotické domáce zvieratá .Domestifikácia divých zvierat, najmä tých ohrozených, ako sú biele tigre, síce nie je legálna, ale tieto tigre sa napriek tomu dostali do rebríčka ako najdrahšie domáce zvieratá. Nie su to len drahé domáce zvieratá, ale patria aj medzi najdrahšie zvieratá na celom svete. Rovnako ako biely lev, zatiaľ čo Biele tigre bengálske sú mimoriadne zriedkavé a krásne plemeno uznávané pre svoju krémovú bielu kožušinu a krásne modré oči. Je však nezákonné ich držať, ale podľa zdrojov môžu stáť 100 000 eur a viac.

1. Tibetský Mastif – Najdrahšie domáce zvieratá

1. Tibetský mastif Exotické domáce zvieratá
Tibetský Mastif, pes so zúrivým levím výrazom, je najdrahším maznáčikom. Patrí medzi najväčších psoch na svete. Tibetské mastify sú pôvodne strážne psy, trénované na ochranu hospodárskych budov, palácov a kláštorov. Miestne kmene Tibeťanov ho používali na ochranu oviec pred vlkmi, leopardmi, medveďmi a tigrami.Tibetské mastify sú vzácne plemená psov. V marci 2011 sa v Číne predal Tibetský mastif za rekordnú cenu 1,3 milióna eur.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button