Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na b 21 zvierat na písmeno b

Zvieratá na b 21 zvierat na písmeno b. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno B? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom b. Zvieratá na b a niečo o nich.

Zvieratá na písmeno b

zvierata na pismeno b

 

1. byvol
2. býčko
3. brhlík
4. bambusiar
5. babôčka
6. bažant
7. banteng
8. behavec
9. belaňa
10. beo
11. belorítka
12. bernikla
13. bieloškvrnáč
14. binturong
15. bielozubka
16. bieluha
17. bocian
18. bobor
19. bongo
20. brehár
21. brehuľa

Zviera na b

Zviera na b je napríklad: byvol, býčko, brhlík, bambusiar, babôčka či bažant. Mezdi ďalšie zviera na b patrí:  banteng, behavec, belaňa, beo, belorítka, bernikla a bieloškvrnáč. Populárne zvieratá začínajúce na písmeno b sú   binturong, bielozubka, bieluha, bocian, bobor, bongo, brehár a brehuľa.

Zviera na b

 

1. Byvol

Byvol

Byvol africký (Syncerus caffer) je veľký subsaharský africký hovädzí dobytok.Syncerus caffer caffer, byvol kapský, je typický poddruh a najväčší druh, ktorý sa vyskytuje v južnej a východnej Afrike. S. c. nanus (byvol lesný) je najmenší poddruh, rozšírený v lesných oblastiach strednej a západnej Afriky, S. c. brachyceros je v západnej Afrike a S. c. aequinoctialis v savanách východnej Afriky. Zvieratá na b. Všeobecne sa považuje za jedno z najnebezpečnejších zvierat na africkom kontinente a podľa niektorých odhadovo ročne rozožerie, rozdupe a zabije viac ako 200 ľudí. Zviera na i

2. Brhlík  Zvieratá na b

Brhlík  Zvieratá na b

Brhlík obyčajný je spevavý vták z čeľade brhlíkovitých (Sittidae). Obýva listnaté a zmiešané lesy Palearktídy. Je stály, žije na celom území Slovenska od nížin po hornú hranicu výskytu buka. Podľa Medzinárodnej únie na ochranu prírody a prírodných zdrojov brhlík obyčajný patrí medzi najmenej ohrozené druhy, celková populácia je stabilná, kolíše v závislosti od množstva dostupnej potravy. Stavy v Európe v rokoch 1980 – 2013 mierne vzrástli. Zvieratá na A 23 zvierat na písmeno a

3. Babôčka

Babôčka

Dospelé jedince pijú nektár z kvitnúcich rastlín, vrátane ozdobných krov, púpav, repíka, konope a ďateliny, ale aj miazgu stromov a hnilé ovocie. Motýle sa usadzujú na kvetoch bodliakov, lopúchov či ďateliny, ale často ich možno zahliadnuť aj na iných rastlinách, ako sajú sladký nektár. Zvieratá na b. Nezriedka ich vidno, ako posedávajú na opadanom prezretom ovocí, ktoré ich láka svojou výraznou arómou.V horských oblastiach sa babôčky uskromnia aj s kamzičníkmi či starčekmi. Živí sa nektárom z kvetín. Potraviny proti vypadávaniu vlasov. 

4. Bažant

Bažant

Odhadovaný počet hniezdiacich párov je 20 000 – 40 000, zimujúcich jedincov 30 000 – 60 000. Na Slovensku bolo dokázané alebo pravdepodobné hniezdenie v 77,80 % a zimovanie v 69,50 % mapovacích kvadrátoch. Veľkosť populácie i územie na ktorom sa vyskytuje sú stabilné, maximálna zmena do 20%. Ekosozologický status v rokoch 1995, 1998 a 2001 žiadny. V roku 2014 LC – menej dotknutý. Európsky ochranársky status nezaradený SPEC. Stupeň ohrozenia S – vyhovujúci ochranársky status. Zviera na a

5. Bocian Zvieratá na b

Bocian Zvieratá na b

Bocian biely (lat. Ciconia ciconia) je druh brodivca z čeľade bocianovité (Ciconiidae), príbuzný volavkám (Ardeidae) a ibisom (Threskiornithidae). Obýva palearktickú oblasť, vyskytuje sa v celej Európe, strednej Ázii a severozápadnej Afrike. Na Slovensku bolo dokázané hniezdenie v 74,40 % mapovacích kvadrátov. Podľa Medzinárodnej únie na ochranu prírody a prírodných zdrojov bocian biely patrí medzi najmenej ohrozené druhy, trend celkovej populácie je stúpajúci. Nie je to rovnomerný trend v celej jeho oblasti rozšírenia, miestami je klesajúci alebo stabilný. V Európe jeho stavy v rokoch 1980 – 2013 mierne stúpli.

6. Bobor Zvieratá na b

 

Bobor Zvieratá na b

Bobor európsky je jeden z dvoch druhov bobrov. Patrí medzi bobrovité hlodavce. V minulosti obýval súvisle celú Palearktídu. Zvieratá na b. Výskyt na Slovensku bol doložený na 11,6 % územia. Na Slovensku je to zákonom chránený druh živočícha.

7. Bongo Zvieratá na b

Bongo Zvieratá na b

Bongo je najväčšia a najťažšia lesná antilopa. Top 10 najsilnejších plemien psov na svete.

Je najväčší a najmohutnejší druh lesných antilop. Hmotnosť samíc sa pohybuje medzi 210 a 235 kg, samci sú výrazne väčší a môžu vážiť až 400 kg. Stavbou tela je bongo prispôsobený pohybu v pralese – v pomere k telu má kratšie končatiny a trochu kaprí chrbát. Obe pohlavia majú špirálovito zatočené rohy lýrovitého tvaru, ktoré u samíc dosahujú dĺžky asi 75 cm, pri býkoch môžu byť až meter dlhé. Rohovina, ktorá ich kryje, je čiernohnedá.

Srsť samíc a mláďat je sýto gaštanovo hnedá, samci vekom tmavnú a sú až mahagónovo čierny. Tmavo hnedá srsť vytvára masku na tvarovej časti hlavy. Naopak biela srsť kryje vnútorné strany končatín, na hlave vytvára „nánosník“ a dve oválne škvrny na lícach. Na prsiach vytvára polmesiac a nevyhýba sa ani končatinám. 10-15 bielych pruhov zdobia boky zvieraťa od kohútika až po stehná. Na krku a nohách sú tmavo hnedé škvrny rôznej veľkosti, nad kopýtkami má čiernobiele škvrny. Obe pohlavia majú krátku čiernobielu hrivu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button