HLODAVCEZaujímavosti z ríše zvierat

Čo nemôže jesť morča – čo je pre morča škodlivé

Čo nemôže jesť morča? Zaujímavé fakty a tipy pre majiteľov. Morča sú populárne domáce zvieratá, ktoré sa často chovajú ako spoločníci v domácnosti. Ako majiteľ morča je dôležité vedieť, aké potraviny sú vhodné pre jeho stravu a ktoré by sa mali vyhýbať. Niektoré potraviny, ktoré sú pre nás ľudí zdravé a chutné, môžu byť pre morčatá nebezpečné a dokonca aj smrteľné. Tu sú niektoré potraviny, ktoré by ste nemali kŕmiť svoje morče:

 

Čo nemôže jesť morča

 

Čo nemôže jesť morča

 

Ako majiteľ morča by ste sa mali uistiť, že vaše zvieratko dostáva dostatočné množstvo čerstvého sena, čerstvého ovocia a zeleniny a kvalitného krmiva pre morčatá, ktoré je špeciálne vyvinuté pre ich výživové potreby. Ak máte akékoľvek obavy alebo pochybnosti o strave vášho morča, poraďte sa s veterinárom, ktorý vám môže poskytnúť odborné rady a odporúčania pre zdravie vášho morča. Škrečok džungarský

 

1. Sladkosti a cukor

 

Sladkosti a cukor

 

Morčatá netolerujú cukor a sladkosti, takže by ste ich nemali kŕmiť čokoládou, cukrovinkami alebo inými sladkosťami. Cukor môže spôsobiť zápchu, problémy s trávením a dokonca aj obezitu.

 

2. Mäso

 

Mäso

 

Morčatá sú bylinožravce a ich tráviaci systém nie je prispôsobený na spracovanie mäsa. Kŕmenie morča mäsom môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, ako sú zažívacie ťažkosti, hnačka a dokonca aj infekcie. Morča domáce chov a starostlivosť

 

3. Mliečne výrobky – Čo nemôže jesť morča

 

Mliečne výrobky - Čo nemôže jesť morča

 

Morčatá netolerujú mliečne výrobky, ako je syr alebo jogurt, pretože tráviaci systém nie je schopný tráviť laktózu.

 

4. Citrusové ovocie

 

Citrusové ovocie

 

Citrusové ovocie, ako je pomaranč, citrón alebo grapefruit, obsahuje veľké množstvo kyseliny, ktorá môže spôsobiť zažívacie ťažkosti u morčiat.

 

5. Cibuľa a cesnak – Čo nemôže jesť morča

 

Cibuľa a cesnak obsahujú látky, ktoré môžu spôsobiť zažívacie ťažkosti a dokonca aj otravu u morčiat.

 

6. Paradajky

 

Paradajky obsahujú kyselinu, ktorá môže spôsobiť zažívacie ťažkosti a dokonca aj poškodenie tráviaceho traktu u morčiat. Škrečok džungarský , Všetko o škrečkovi džungarskom

 

7. Zemiaky – Čo nemôže jesť morča

 

Zemiaky obsahujú škrob, ktorý je pre morčatá ťažko stráviteľné. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

8. Avokádo

Čo nemôže jesť morča? Avokádo obsahuje látka známu ako persin, ktorá môže byť toxická pre morčatá a spôsobiť závažné zdravotné problémy, ako sú problémy s dýchaním, slabosť a dokonca aj smrť.

 

9. Orechy

 

Orechy, ako sú vlašské orechy, lieskovce alebo mandle, obsahujú vysoké množstvo tuku, ktorý môže spôsobiť obezitu a problémy s trávením u morčiat.

 

10. Krmivá pre iné zvieratá

 

Čo nemôže jesť morča? Krmivá pre psov alebo mačky by nemali byť kŕmené morčatám, pretože obsahujú rôzne prídavné látky, ktoré môžu byť nebezpečné pre morčatá.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button