HLODAVCEZaujímavosti z ríše zvierat

Škrečok džungarský , Všetko o škrečkovi džungarskom

Škrečok džungarský je malý hlodavec .Žije na stepoch južného a stredného Sibíra ale vyskytuje sa v severnej Číne , Mongolsku a Kazachstane . Dorastá do dĺžky 9 cm a dožíva sa maximálne 2 až 4 roky .Je veľmi aktívny hlavne v noci .

 

škrečok džungarsky všetko o nom

 

Dĺžka života: 12 mesiacov (vo voľnej prírode) 2 až 4 roky ( v zajatí )
Dĺžka gravidity: 21 dní
Hmotnosť: 30 g (v dospelosti)
Dĺžka: 8 cm (v dospelosti)

Škrečok džungarský Cena

Cena tohto škrečka sa pohybuje okolo 3 e . Na svoju cenu je skvelým domácim zvieratkom pre vaše dieťa . Je finančne nenáročny , deti z neho majú radosť a ľahko ho dokážu ovládať a starať sa oň  .

  • Cena škrečka – 3e
  • Cena klietky aj s vybavením – do 20 e
  • Cena jedla – 1 kg za 4,5e (vydrží niekoľko mesiacov )
  • Cena podstielky – max 2e (vydrži niekoľko mesiacov )
  • Cena škrečka spolu 30 e

Škrečok džungarský Biely

 

skrecok-dzungarsky-biely

Škrečok džungarský môže byť klasický siví a potom ešte čisto biely . Biely Škrečok Džungarsky sa nevyskytuje tak často ale okrem farby srsti nieje v nich žiaden rozdiel . Tak záleži na tom ktorý sa vám viac páči .

Škrečok džungarský potrava

 

škrečok džungarsky jedlo

 

Potrava pre škrečka sa dá kúpiť v každom petshope . Kde kúpite zmes pre škrečka ( tvoria ju väčšinou obilniny + granulky , ktoré sú vitamíni pre škrečky ) . V týchto potravinových balíčkoch z obchodu je Škrečok džungarský celkom vyberavý . A časom uvidíte že keď ho krmíte vyberá si len svoje obľúbene maškrtky. To ale nehrá veľku úlohu kedže škrečok toho veľa nezje a 1 kg potravy pre škrečka stojí 4 e .Potrava pre škrečka. Čo môže a nemôže jesť škrečok

Okrem toho škrečka džungárskeho môžete krmiť akoby to bola myš . Takže určite nepohrdne tvrdým rožkom , mrkvou alebo inou zeleninou. Myš domáca: Popis, chov a starostlivosť

Klietka pre škrečka džungarskeho

 

klietka pre škrečka džungarskeho

 

Škrečok džungarský nepotrebuje veľkú klietku . Stačí tak 20 cm na 30 cm . Ak si zaobstaráte väčšiu bude len rád . Škrečok obľubuje preliezačky , skrýše , a hlavne na čo nezabudnite je bežiace koleso – to má škrečok najradšej . Dajú sa kúpiť klietky s celým setom ( klietka obsahuje domček , misku na jedlo , misku na vodu , koleso , niektoré aj rôzne tunely )Hlavne nechovajte škrečka v kartónovej krabici , z nej vám veľmi rýchlo utečie .

 

No môžete si kúpiť aj čistú klietku a jednotlivé komponenty dokúpiť . Navyše domček pre škrečka sa dá zachviľu vyrobiť .Klietka pre škrečka

 

škrečok džungarsky

 

Osobne preferujem chovať škrečka v sklenenom akváriu . Akvárium je síce ťažšie na prenášanie ale je v ňom škrečok v plnom bezpečí a neutečie . Stalo sa mi že som kúpil klietku s celým setom v ktorom bolo plastové koleso . To škrečok zničil za 3 mesiace . V akváriu má železné a to mu drží nastálo . Len ho treba občas premazať pretože v noci vŕzga.

škrečok džungarsky koleso

Podstielka

 

škrečky podstielka

Na podstielku sa dajú použiť piliny alebo slama , osobne preferujem piliny pretože sa potom škrečkovi lepšie klietka čistí .Piliny lepšie pijú vlhkosť . Niektorý ľudia hovoria že piliny sú horšie , pretože škrečok sa v nich dusí , nemyslím si že je to pravda . Škrečok si svoj brloštek v domčeku zariadi podľa sebe . Keby už tak stredná cesta sú hobliny . Cez leto môžte použiť aj mach a trávu ale tá zasa časom hnije a treba ju častejšie meniť a čistiť klietku . No keď mu natrhať čerstvej trávy škrečok bude len rád aspoň do hrsti .

Ako často čistiť škrečkovi klietku ?

 

Klietku škrečka treba pravidelne čistiť , väčšinou ju stačí čistiť raz za dva týždne . Podľa potreby aj častejšie alebo naopak menej často.

 

Škrečok džungarský je nočný tvor

 

 nocny tvor škrečky dzungarske

Škrečok je veľmi aktívny hlavne v noci . Neodporúčam mať ho v izbe v ktorej spíte i keď časom si človek zvykne . Ale hlavne prvé noci budú rušné – keď mate svoj pokoj a v tom sa ozve šramotanie a pískanie na koliesku . Nuž je to zvieratko treba mať aj tak z neho radosť .Tiež si pozrite : 10 najlepších plemien psov vhodných do bytu

Škrečok džungarský správanie

Škrečok džungarský sa dá ľahko vycvičí . A naučiť na meno . Sú veľmi hravé a radi sa nosia na rukách . No sú hlodavce tak občas skúšajú do čoho sa dá kusnuť . Keď ho máte na rukách a pohryzie vás , väčšinou to ani necítite lebo on len tak jemne skúsi a pusti. Je to ideálne zvieratko pre deti .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button