HMYZŠKODNÁZaujímavosti z ríše zvierat

Ako sa zbaviť mravcov: 8 domácich typov

Mravce vo vašom dome môžu byť veľmi nepríjemné . Tu je niekoľko skutočne účinných typov ako sa zbaviť mravcov v dome . Sú jednoduché , lacné a veľmi efektívne.

 

Pohľad na vašu kuchyňu po ktorej behajú mravce nemusí byť vždy príjemný . Je ťažké sa ich zbaviť ale dá sa to zvládnuť . V prvom rade by ste mali udržiavať poriadok , nenechať mravcom prístup k jedlu , pravidelne čistiť zem a vysypávať kôš . Poďme sa spoločne pozrieť na efektívne prostriedky ktorými sa zbavíte mravcov natrvalo . Poďme na to :

Tu je postup, ako sa zbaviť mravcov doma.Takto sa natrvalo zbavíte mravcov :

 

1. Krieda Ako sa zbaviť mravcov

 

Jedným z domácich prostriedkov , ako sa zbaviť mravcov, je použitie kriedy. Krieda obsahuje uhličitan vápenatý, ktorý pomáha udržiavať mravce ďalej. Nasýpate trochu práškovej kriedy na miesta, kadiaľ mravce vstupujú do domu , alebo tam kriedou nakreslite čiaru .Nieje jasné prečo nakreslená čiara bráni mravcom prejsť ňou je určite efektívna.

 

2. Citróny Ako sa zbaviť mravcov

 

Mravce nemajú radi vôňu citrónovej šťavy . Spôsobov akými môžete používať citrón je mnoho . Môžete použiť citrónovú šťavu a naliať ju všade tam kde vám mravce ničia pokoj domova , ďalej môžete naliať citrónovú šťavu do vody s ktorou umývate podlahy alebo môžete použiť citrónové kôrky a položiť ich napríklad po kuchynskej linke . Je to istá cesta ako sa zbaviť mravcov vo vašom dome.

3. Pomaranče Ako sa zbaviť mravcov

 

Pomaranče rovnako ako citróny odrádzajú mravce . Pripravte si prípravok na mravce . Budete potrebovať jednu šálku varenej vody a kôrky z pomaranča . Kôrky z pomaranča nechajte vo vriacej vode odstáť aspoň 20 minút . Takýto roztok nalejte všade tam kde chodia mravce vo vašom dome . Účinná je tiež aj samotná kôrka z pomaranča tu si môžete nechať na kuchynskej linke . Je to účinný spôsob ako sa zbaviť mravcoch vo vašom dome.

ako sa zbaviť krta

4. Korenie

 

Mravce majú radi cukor, ale neznášajú korenie. Posýpajte korenie v miestach, odkiaľ mravce vstupujú do vášho domu. To pomôže zbaviť sa mravcov. Tiež môžete pripraviť roztok korenia a vody a nastriekať ho v blízkosti vstupujúcich oblastí. Korenie mravce nezabije, ale rozhodne ich odradí od návratu do vášho domu.

5. Soľ

 

Soľ je jedným z najlepších a najlacnejších spôsobov ako sa efektívne zbaviť mravcov . Návod ako použiť soľ proti mravcom je jednoduchý . Date variť vodu , do varenej vody nasypete veľké množstvo soli a miešate ju dokým sa soľ nerozpustí . Pripravenú zmes nalejete do fľaše s rozprašovačom , a účinný prostriedok nastriekate všade kade mravce vo vašom dome či byte chodia .

6. Biely ocot

 

Mravce neznesú vôňu bieleho octu. Pripravte roztok v rovnakom množstve vody a bieleho octu. Pridajte doň pár kvapiek éterického oleja a poriadne zamiešajte. Takúto zmes polejte na miesta kadiaľ mravce vychádzajú . Opakujte to každý deň . Táto zmes mravce nezabíja ale donúti ich sa takýmto miestam vyhnúť . Zmes taktiež nastriekajte na parapety , dvere a ďalšie miesta kde vidíte mravce prechádzať.

7. Škorica

Rastú vďaka kúram hustejšie vlasy?

Posýpajte škoricu a klinčeky na miesta kde sa vo vašom dome vyskytujú mravce . Je to účinná metóda , vďaka ktorej bude váš dom stále sviežo a zemito voňať . Škorica je považovaná za efektívnu zbraň proti mravcom . Predpokladá sa , že škorica je prírodný repelent , pretože mravce neznášajú jej silný zápach . Pre ešte efektívnejšie výsledky môžete do škoricového prášku pridať ešte éterický olej .

 

8. Mäta pieporná

 

Ako sa zbaviť mravcov .Mäta pieporná je domáci repelent proti hmyzu, ktorý vám môže pomôcť zbaviť sa mravcov. Mravce neznášajú vôňu mäty piepornej a pravdepodobne sa vyhnú oblastiam, ktoré ju obsahujú. Mäta má silné voňavé látky, ktoré mravce neznášajú, a bránia im tak vo vstupe do domu. Pripravte si zmes 10 kvapiek mätového éterického oleja a šálky vody a polejte ju všade, kde nájdete mravce. Toto opakujte dvakrát denne. Namiesto tekutej zmesi môžete dokonca nájsť aj tuhú mätu piepornú a posypať oblasti kde sú mravce .

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button