Poľnohospodárske zvieratáŠKODNÁ

Tu je návod, ako sa zbaviť krtka na vašom dvore nadobro

Ako sa zbaviť krtka .Krti sú pre vašu záhradu veľkým probémom , ktorí je lepšie vyriešiť čo najskôr . Krt dokážu vašu krásnu záhradu zrýľovať behom pár dní . Máme pre vás najlepšie typy ako sa zbaviť krta .

 

krt v záhrade.Krtkovia sú pre záhradku pozitívne pretože sa živia hmyzom ktorý môže ničiť vaše rastliny .Krt v záhrade. Na druhej strane je tu viac dôvodov prečo sa krtka treba čo najskôr zbaviť . Okrem toho že krt svojim tunelovaním ničí všetko čo mu stojí v ceste ( korene rastlin ) Vám narobí aj značné nerovnosti trávnika .Ako sa zbaviť krtka . 

 

krtko ako sa zbaviť krtka

Ako sa zbaviť krtka .  Ak ste zarytým záhradkarom pohľad na 10-15 krtincov na vašej záhrade vám môže privodiť infarkt . Za krátky čas dokážu napáchať veľké škody . Ak sa chystáte zbaviť krtka mali by ste vedieť toto :

 

krtince na záhrade ako sa zbaviť krtka

 

Čo sú krti ?

Ako sa zbaviť krtka . Krt v záhrade.  Krtkovia sú cicavce ktoré žijú prevažne v zemi , kde kopú tunely a živia sa hmyzom . Sú dlhé 15 až 20 cm a majú sivú až čiernu zamatovú srsť , štíhle bezsrstné ňufáky a malé oči a uši . Na veľkých predných labkách majú pazúry , ktoré kopu podobne ako motyka . Žijú prevažne sami , výnimkou je obdobie rozmnožovania na jar . Takže ak máte na záhrade krtka , je tam pravdepodobne len jeden. 

 

čim sa živia krtkovia ako sa zbaviť krtka

Predtým , ako sa naučíte , ako sa zbaviť krtov , musíte sa naučiť ako žijú . Krtkovia budujú neustále nové tunely ktoré im slúžia ako pasce pre hmyz . Keď je hmyz v ich tunely , okamžite ho započujú ( krtkovia majú veľmi dobrý sluch ) . Hlivu z tunelov potom vytláčajú na povrch . Najaktívnejší sú počas teplých , vlhkých mesiacov. Obľubujú vlhké, piesčito-hlinité pôdy na suchých, ťažkých ílovitých pôdach.

Podobné: Ako sa zbaviť myší v dome a byte

Zmätok s hrabošmi 

Diery po krtkov si často ľudia pletú s hrabošmi . Hraboše sú hlodavce ktoré si tiež kopú tunely pod zemou . Po hrabošoch však neuvidíte na vašej záhrade krtinec.Hlinu zvyknú tlačiť na boky tunela . Živia sa koreňmi rastlín preto sú pre vašu záhradu ešte viac škodlivé . Ako sa zbaviť krtka . 

 

Na boj proti hrabošom môžete použiť sieťové zábrany ( drôtené pletivo s malými okami ) , pasce a jedovaté návnady ( tie nasypete do ich dier ) Vyhýbajte sa otravám , ktoré obsahujú strychnín pretože tie môžu zabiť napríklad aj mačku .

 

ako sa zbaviť krtka

 

Po tom čo sme zistili že krt je viac škodca ako užitočný pomocník pre záhradu . Je potrebné sa ho zbaviť . Odporúčame vyhnúť sa repelentom , jedom a fumigantom ( škodlivé látky ktoré sa používajú proti škodcom ) , pretože by sa mohli otráviť aj vaši domáci miláčikovia a malé deti . Ak však u vás neexistuje takéto riziko , určite je to jeden zo spôsobov ako sa zbaviť krtka .

 

jed na krty

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

Možno ste počuli o domácich radách , Ako je dávať mydlo do krtích tunelov alebo použitie ricínového oleja , nič z toho nefunguje .Ľudia tiež používajú dymovnice ktoré môžu byť niekedy účinné .

 

dymovnice na krtkov

 

Najistejším spôsobom ako sa zbaviť krta je použite pasce . Krt v záhrade. Pasca krta zabije . Každá pasca má návod na použitie a podľa neho sa riaďte . Existujú nadzemné aj podzemné pasce . Je dôležité správne umiestnenie pasce a podľa aktivity krta ju každý deň posúvať , aby ste zvýšili šancu na elimináciu krta .

 

pasca na krtka ako sa zbaviť krtka

 

 

Krtka sa možno zbaviť aj metódou starých ľudí . Počkať keď bude krt vytáčať hlinu z tunela a vykopnúť ho . Potichu sa priblížte k tunelu , pretože krt reaguje na vibrácie . Keď bude vytláčať hlinu na povrch ,tak zakopnite do krtica motykou . Môže sa vám ho podariť vykopnúť.

 

Ako sa zbaviť krtka . Najlepším obdobím na zbavenie sa krta je jar a jeseň . Práve v tomto období sú najaktívnejší . Väčšinou máte problém iba s jedným maximálne dvoma krtmi.

 

Ako zabrániť krtom prísť na záhradu – ako sa zbaviť krtka

 

Ak máte veľkú záhradu a nevadí vám pár krtincov okolo trávnika ,Krt v záhrade.  môžete použiť bariérovú metódu . Ide o to obrániť si časť trávnika , skalky alebo záhrady so zeleninou . Krt v záhrade. Bariérová metóda je podzemný plot zakopaný do hĺbky najmenej 30 cm . Bariéra môže byť kovové pletivo s malými okami , plastová alebo textilná .Ak krt narazí na prekážku zvyčajne sa ju snaží obísť . 

 

 

 

Pretože krty majú radšej vlhkú pôdu ( pretože v nej žije viac hmyzu ) môžete skúsiť zlepšiť odvodnenie vášho pozemku . Ak problém s krtkom nieje závažný , môžete počkať a krt sa odsťahuje sám .Krt v záhrade.  V opačnom prípade je lepšie podniknúť kroky na zbavenie sa krtka.

 

Plašiče krta .Jedná sa o zariadenie ktoré funguje na solárnu energiu a každých 30 sekúnd vydáva do zeme vibrácie . Tieto vibrácie plašia krta a zvyčajne odíde . Ako sa zbaviť krtka . 

 

plašič na krty

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button