KRAVYPoľnohospodárske zvieratá

Mini kravy – 10 najmenších plemien kráv

Mini kravy. V dnešnej dobe sa stáva stále populárnejším trend chovu mini kráv. Tieto malé a nenáročné plemená kráv sú ideálne pre malé farmy a domácnosti, ktoré si chcú užiť príjemné spoločníctvo s týmito milými zvieratkami. V tomto článku sme pre Vás vybrali 10 najmenších plemien kráv na svete podľa hmotnosti a poskytneme Vám stručnú charakteristiku každého plemena, uvedieme odkiaľ plemeno pochádza, akú má hmotnosť a výšku a zaujímavosti o plemene. Pokiaľ Vás zaujíma chov malých kráv, určite neváhajte a prečítajte si tento článok.

Mini kravy

Mini kravy

V článku sme uviedli týchto 10 najmenších plemien kráv na svete: Dexter, Jersey, Vianonka, Lowline Angus, Guernsey, Irish Moiled, Miniature Zebu, Panda Cow, White Park a Belted Galloway. Budem sa venovať mini kravám a vyberiem pre Vás 10 najmenších plemien kráv na svete podľa hmotnosti.

Plemeno Vechur

Plemeno Vechur

Toto plemeno pochádza z Indie a patrí medzi najmenšie plemeno kráv na svete. Výška v kohútiku neprekračuje 90 cm a hmotnosť sa pohybuje od 130 do 200 kg. Vechur je známy svojou odolnosťou voči chorobám a zvláštnou farbou srsti.

Plemeno Dexter

Plemeno Dexter

Toto plemeno pochádza z Írska a patrí medzi najmenšie plemeno kráv v Európe. Výška v kohútiku sa pohybuje od 91 do 112 cm a hmotnosť sa pohybuje od 270 do 350 kg. Dexter je známy svojou mäsovou kvalitou a dobrým charakterom. Dexter kravy: Chov a starostlivosť

Mini kravy plemeno Pinda

Mini kravy plemeno Pinda

Toto plemeno pochádza z Indie a patrí medzi najmenšie plemeno kráv na svete. Výška v kohútiku neprekračuje 90 cm a hmotnosť sa pohybuje od 120 do 180 kg. Pinda je známy svojou odolnosťou voči chorobám a zvláštnou farbou srsti.

Plemeno Jersey

Plemeno Jersey

Toto plemeno pochádza z ostrova Jersey a patrí medzi najmenšie plemeno kráv na svete. Výška v kohútiku sa pohybuje od 120 do 140 cm a hmotnosť sa pohybuje od 400 do 500 kg. Jersey je známy svojou vysokou kvalitou mlieka a dobrým charakterom.

Plemeno Guernsey

Plemeno Guernsey

Toto plemeno pochádza z ostrova Guernsey a patrí medzi najmenšie plemeno kráv na svete. Výška v kohútiku sa pohybuje od 120 do 130 cm a hmotnosť sa pohybuje od 450 do 500 kg. Guernsey je známy svojou vysokou kvalitou mlieka a zvláštnou farbou srsti.

Mini kravy plemeno Irish Moiled

Mini kravy plemeno Irish Moiled

Mini kravy. Toto plemeno pochádza z Írska a patrí medzi najmenšie plemeno kráv v Európe. Výška v kohútiku sa pohybuje od 110 do 120 cm a hmotnosť sa pohybuje od 400 do 500 kg. Irish Moiled je známy svojou mäsovou kvalitou a dobrým charakterom.

Plemeno Miniature Zebu

Plemeno Miniature Zebu

Mini kravy. Toto plemeno pochádza z Indie a patrí medzi najmenšie plemeno kráv na svete. Výška v kohútiku sa pohybuje od 80 do 100 cm a hmotnosť sa pohybuje od 200 do 300 kg. Miniature Zebu je známy svojou odolnosťou voči chorobám a zvláštnou farbou srsti.

Mini kravy plemeno Panda Cow

Mini kravy plemeno Panda Cow

Toto plemeno pochádza z USA a patrí medzi najmenšie plemeno kráv na svete. Výška v kohútiku sa pohybuje od 100 do 120 cm a hmotnosť sa pohybuje od 400 do 450 kg. Panda Cow je známy svojou zvláštnou farbou srsti, ktorá pripomína pandu.

Plemeno White Park

Plemeno White Park

Mini kravy. Toto plemeno pochádza z Veľkej Británie a patrí medzi najmenšie plemeno kráv na svete. Výška v kohútiku sa pohybuje od 120 do 140 cm a hmotnosť sa pohybuje od 400 do 500 kg. White Park je známy svojou mäsovou kvalitou a zvláštnou farbou srsti.

 

Plemeno Belted Galloway

Plemeno Belted Galloway

Toto plemeno pochádza z Veľkej Británie a patrí medzi najmenšie plemeno kráv na svete. Výška v kohútiku sa pohybuje od 110 do 120 cm a hmotnosť sa pohybuje od 400 do 500 kg. Belted Galloway je známy svojou mäsovou kvalitou a zvláštnou farbou srsti s bielym pásom okolo brucha.

Tieto plemená kráv majú veľký záujem medzi chovateľmi a milovníkmi zvierat. Sú to zaujímavé a nenáročné plemená, ktoré sa hodia aj pre malé farmy a domácnosti.

 

Mini kravy záver

Mini kravy záver

Mini kravy sú ideálnym spoločníkom pre tých, ktorí chcú mať na svojej farme alebo v domácnosti malé zvieratko, ktoré je nenáročné na chov a zároveň má svoje osobitosti. V tomto článku sme Vám predstavili 10 najmenších plemien kráv na svete podľa hmotnosti a poskytli sme Vám stručnú charakteristiku každého z nich. Dúfame, že sme Vám poskytli užitočné informácie a pomohli Vám pri rozhodovaní sa o chove mini kráv. Ak sa rozhodnete pre chov týchto zvieratiek, nezabudnite, že aj keď sú malé, potrebujú rovnakú starostlivosť a lásku ako veľké kravy.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button