HLODAVCEPoľnohospodárske zvieratáŠKODNÁ

Ako sa zbaviť myší v dome a byte – typy a triky

Jeseň a zima sú hlavným obdobím v roku kedy sa myši tlačia do domov , hlavne kvôli teplu a ľahkému príjmu potravy.Okrem toho že vám poničia jedlo v špajzy a kuchyni , môžu byť pre váš dom priam katastrofou . Myši môžu prehrýzť elektrické káble , čo môže viesť k požiaru . Navyše myši prenášajú veľa chorôb a baktérií. Ako sa zbaviť myší v dome.Jednoduchým pomocníkom je aj mačka  .

 

myš kable

 

Ako vyzerá myší trus ?

 

myšie hovna zbaviť myší v dome

Myší trus pripomína tmavé zrnká ryže. Trus potkanov je trochu širší a dlhší .

Ako zistím že mám doma myš ?

Jedným z hlavných faktov je že nájdete myší trus , ďalej môžete nájsť rozhryzené potraviny , bordel na políčkach , ohryzené časti nábytku . V priebehu dňa môžete počuť šramotenie za nábytkom .

 

ako zistim že mam doma myš zbaviť myší v dome

 

Ak vidím jednu myš, znamená to, že je ich viac? Ako sa zbaviť myší

Žiaľ Bohu áno , ak uvidíte alebo zistíte že máte v dome myš , s najväčšou pravdepodobnosťou ich máte v dome viac . Všetky myši hľadajú v zime to isté – jedlo , vodu a prístrešie . Ak si do vášho domu našla cestu jedna myš , určite si ju nájdu aj ostatné , navyše sa rýchlo množia . Prečo je potrebne sa zbaviť myší v dome .

Aký domáci prostriedok môžem použiť na zbavenie sa myší?

Videl som veľa domácich nápadov na odpudzovanie myší ( vône mäty , náplň do pračky , vatové tyčinky namočené v oleji a korení ) , lenže za žiadnou z týchto metód nieje žiadna veda ani dôkazy že naozaj účinkujú . Navyše myši si na život s ľuďmi už tak zvykli že len málo čo ich odpudzuje .

 

Dobre, tak ako sa zbaviť myší? – Ako sa zbaviť myší

Tu je to, čo musíte urobiť, aby ste eliminovali tieto otravné malé potvorky – čo najrýchlejšie a bezbolestné. Ako sa zbaviť myší v dome jednotlivé tipy .

 

1. Kde nastaviť pascu na myši – Ako sa zbaviť myší

 

ako nastaviť pascu na myši zbaviť myší v dome

 

Predtým ako nastavíte pascu , by ste mali zistiť , kde myš vo vašom dome žije , kadiaľ sa pohybuje . Napríklad myš behá popod kuchynskú linku . Nastavte pascu presne tadiaľ kadiaľ chodí . Tiež ju ale dajte tak až neublíži niekomu inému . Pozor dajte hlavne na malé deti a domáce zvieratka . Pasca by mala byť nastavená tak až je pre nich na nepristúpnom mieste .

Žehlička na vlasy : Podľa čoho si vybrať

2. Aké typy pascí na myši sú najlepšie ?

 

Existuje nespočetné množstvo pascí na myši . Ale asi o žiadnej sa nedá povedať že je to najlepšia pasca na myši . Netreba pri nich veľa vyberať . Myši sú hlodavce a zaujíma ich iba jedlo . Chytia sa do akékoľvek pasce , stačí len dobrá návnada .Nech už použijete akúkoľvek pascu vždy jedlo dobre upevníte pretože sa vám môže stať že pasca sa nespustí a myš bude aj s dobrotou preč .Ako sa zbaviť myší v dome pomocou pascí na myši .

Prvým typom pasce je klasická drevená naťahovacia pasca . Je veľmi efektívna a jednoduchá . Existujú už aj v plastovom prevedení . Pri tejto pasci si treba dať pozor až neprídete k úrazu a aj to kam ju dáte až nieje nebezpečná pre vaše domáce zvieratá tak aj pre ostatných členov rodiny.

 

pasca na myši drevena

Druhým typom je pasca slúžiaca na odchyt živých myši . Princíp je taký že do vnútra na háčik upnite jedlo a dvierka zaistíte . Keď  myš bude chcieť zobrať jedlo povolí háčik a dvierka sa zatvoria tým myš uväznite vo vnútri . 

ako chytať žive myši

Tretím typom je kovová pasca na myši .Do pasce dáte cez otvárací spodok orechy a zatvoríte ho . Takúto pascu položíte na miesto kadiaľ sa myš pohybuje . Pasca funguje tak že myš cez dierku na vrchu pasce vlezie dovnútra no naspäť už tadiaľ nevylezie .

kovova pasca na myši

Ďalšou efektívnou pascou je Lepidlo na myši . Predáva sa buď už na plastovej podložke ktorú len rozložíte alebo ako lepidlo na myši v tube . Ako na to ? Ak si kúpite lepidlo na myši v tube , zoberiete kus kartónu a pomažete jednu stranu lepidlom ale nezabudnite dať do stredu chutnú dobrotu . Keď myš prejde po lepidle zostane na ňom nalepená . Lepidlo je dostatočne silné aj v menšom množstve . Navyše čím viac sa myš snaží vyslobodiť tým viac sa nalepuje .

 

lep na myši zbaviť myší v dome

 

Čo použiť ako návnadu do pasce na myši ?

Do pasce na myši môžete použiť ktorúkoľvek potravinu ale čo najviac obľubujú sú : orechy , saláma , kuštik slaniny , zbožie . Môžete ale tiež použiť psie a mačacie granule , kúsok párky a ovocie .

3. Ako utesniť otvor kadiaľ myši chodia ? – Ako sa zbaviť myší

Keď sa zbavíte myší v dome , mali by ste sa ubezpečiť , že si už do domu nenájdu žiadnu cestu . Myš sa dokáže pretlačiť cez veľmi malú dierku a to isté platí aj o potkanoch . Ak sa vám diera nezdá veľká aj tak ju utesníte pretože hlodavce si ju môžu zväčšiť . Na utesnenie domu použite oceľovú vlnu.

 

ocelova vlna proti myšiam

Kadiaľ môže myš prejsť do domu ?

Pozornosť by ste mali venovať miestam , kde potrubie vstupuje do domu a pozdĺž základov suterénu . Pozrite tiež izolácie a vetriace otvory , myš môže tiež prebehnúť cez otvorené dvere alebo okno .

 

4. Skontrolujte garáž. – Ako sa zbaviť myší

Ak sa myš dostane do garáže , mohlo by to skončiť zle pre vaše auto , Myš sa môže dostať pod kapotu kde môže narobiť problémy s elektrickými káblami .

 

5. Vyrežte kríky z fasády domu

 

Kroviny a konáre ktoré sa tiahnu po fasáde vášho domu sú pre myši a hmyz ako diaľnice po ktorých sa dostanú do vášho domu. Taktiež je dobré skladovať drevo na zimu najmenej 20 metrov od domu , pretože myši radi hniezda na hromadách . A kde je lepšie miesto ako pod kopou dreva .

 

6. Potraviny uzatvárajte vo vzduchotesných nádobách.

Daním obilnín a ďalších surovín do vzduchotesných nádob je správnym krokom k tomu že nebudete mať v dome myši . Myš nebude tam kde nebude mať prístup k potrave . Ďalšia vec na ktorú ľudia nemyslia je jedlo pre zvieratá . Ak domácim zvieratám necháte jedlo celý deň v miske , je to pre hlodavca ďalší zdroj potravy . Ako sa zbaviť myší .

ako sa zbaviť krtka 

 

potraviny v nadobe

 

7. Kedy zavolať profesionálovi – a na čo sa opýtať

Každý má inú hranicu toho, čo je ochotný strpieť alebo vziať na seba. Ak sa však dostanete do bodu, že potrebujete profesionála, opýtajte sa svojich priateľov a susedov, či majú nejaké odporúčania na dobrého deratizéra. Nezabudnite sa opýtať na cenu . Ako sa zbaviť myší.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button