Poľnohospodárske zvieratáSTAROSTLIVOSŤ A SADENIE OKRASNESTAROSTLIVOSŤ A SADENIE UŽITKOVÉ

Čo použiť proti mravcom v záhrade – overené typi

Čo použiť proti mravcom v záhrade. Ak máte záhradu, je celkom bežné, že sa v nej objavia mravce. Hoci mravce sú užitoční pre ekosystém a môžu pomôcť pri rozklade organického materiálu a zlepšení pôdy, môžu byť aj škodliví pre vaše rastliny, keďže niektoré druhy mravcov žijú v symbióze s hmyzom, ktorý sa živí rastlinami. Ak sa snažíte chrániť svoju záhradu pred mravcami, existuje niekoľko spôsobov, ktoré môžete vyskúšať. 

 

Čo použiť proti mravcom v záhrade

 

Čo použiť proti mravcom v záhrade

 

Ak sa snažíte chrániť svoju záhradu pred mravcami, môžete vyskúšať niekoľko rôznych prírodných repelentov alebo pastí. Je dôležité si uvedomiť, že niektoré druhy mravcov sú užitočné pre ekosystém a môžu pomôcť pri rozklade organického materiálu a zlepšení pôdy, takže je lepšie ich nezabíjať, ak to nie je nevyhnutné. V prípade potreby sa obráťte na odborníkov, ktorí vám pomôžu nájsť najlepšie riešenie pre vašu konkrétnu situáciu.

 

 

1. Využite koreňový prášok kaju

 

Využite koreňový prášok kaju

Koreňový prášok kaju je prirodzený spôsob, ako sa zbaviť mravcov v záhrade. Stačí posypať korene vašich rastlín koreňovým práškom kaju a mravce sa budú držať preč.

 

2. Použite citrónovú šťavu

 

Citrónová šťava je ďalší prírodný repelent pre mravce. Stačí ochladiť citrónovú šťavu v chladničke a nastriekať ju na cesty, kadiaľ sa mravce pohybujú. Citrónová kyselina zničí feromónovú stopu, ktorú mravce používajú na orientáciu, čím ich zbavíte možnosti nájsť cestu do vášho záhradného kúta. Zaujímavosti o Španielsku Top 19 zábavných faktov

 

3. Vyskúšajte klinčekový olej – Čo použiť proti mravcom v záhrade

 

Vyskúšajte klinčekový olej - Čo použiť proti mravcom v záhrade

 

Klinčekový olej je silný a príjemný pach, ktorý mravce nemajú radi. Stačí zmiešať klinčekový olej s vodou a postriekať miesta, kde sa mravce zvyknú zdržiavať. Ak použijete klinčekový olej pravidelne, môžete zabrániť mravcom, aby sa vôbec dostali do vášho záhradného kúta.

 

4. Využite kávovú usadeninu

 

Kávová usadenina je ďalší prírodný spôsob, ako sa zbaviť mravcov v záhrade. Stačí usadeninu posypať okolo rastlín a na miesta, kadiaľ sa mravce pohybujú. Kávová usadenina obsahuje kyselinu, ktorá mravcov odpudzuje. Banánová maska na vlasy

5. Využite kriedu – Čo použiť proti mravcom v záhrade

 

Krieda je ďalší účinný spôsob, ako sa zbaviť mravcov v záhrade. Stačí nakresliť kriedou okolo rastlín alebo na miesta, kadiaľ sa mravce pohybujú. Mravce sú citlivé na kriedu a jej dotyk im spôsobuje nepohodlie, takže sa budú snažiť vyhnúť sa kriedovej čiare.

 

6. Použite mravčiu pastu

 

Použite mravčiu pastu

 

Ak sa vám nepodarí odohnať mravce inými spôsobmi, môžete vyskúšať mravčiu pastu. Mravčia pasta obsahuje jedovaté látky, ktoré mravce zabiť. Čo použiť proti mravcom v záhrade. Stačí umiestniť pastu na miesta, kde sa mravce zvyknú zdržiavať, ale treba si dávať veľký pozor, aby sa do pasty nedostali domáce zvieratá alebo deti.

 

7. Vyskúšajte diatomeovú zem – Čo použiť proti mravcom v záhrade

 

Diatomeová zem je neškodná pre ľudí a zvieratá, ale pre mravce je smrteľná. Diatomeová zem obsahuje množstvo ostrých častíc, ktoré poškodzujú chitinový kryt mravcov a tým ich usmrcujú. Stačí posypať diatomeovú zem na zem okolo rastlín a na miesta, kadiaľ sa mravce pohybujú.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button