KAČKY A HUSYPoľnohospodárske zvieratá

Ako chovať morky na mäso

Ako chovať morky. Morka je pestrý a plachý vták, ktorý sa stal populárnym ako domáce zviera aj ako zdroj mäsa. Ak sa rozhodnete chovať morky, budete potrebovať niekoľko vecí, aby ste mu poskytli zdravé a bezpečné prostredie. Tu sa dozviete, ako sa starať o morky.

Ako chovať morky

 

Ako chovať morky

 

V konečnom dôsledku, chovať moriaky môže byť zábavný a zaujímavý zážitok. Ako chovať morky? Ak ich chcete chovať, uistite sa, že máte dostatok času a záujmu o ich starostlivosť a dbajte na to, aby mali kvalitné prostredie a výživu. S týmito krokmi by ste mali mať zdravých a šťastných moriakov, ktorí vám poskytnú nielen zdroj mäsa, ale aj spoločnosť a zábavu.

1. Vyberte si správnu rasu moriek

 

 

Existuje mnoho rôznych druhov moriek, každý s rôznymi vlastnosťami a veľkosťou. Niektoré druhy sa vyznačujú vysokou produkciou mäsa alebo vajec, zatiaľ čo iné sú známe svojou krásou a farbami. Najpopulárnejšie druhy moriek zahŕňajú Broad Breasted White, Broad Breasted Bronze a Narragansett.

 

2. Zabezpečte vhodné prostredie

 

Zabezpečte vhodné prostredie

 

Morky potrebujú dostatok priestoru a ochrany pred predátormi. Ich klietky alebo výbehy by mali byť dostatočne veľké, aby sa dokázali voľne pohybovať a mať dostatok miesta na hniezdenie. Klietky by mali byť dobre vetrané a chránené pred dažďom a vetrom. Pri chove moriek je dôležité dbať na čistotu klietok, pretože morky sú náchylné na choroby. Morka domáca – Chov a starostlivosť

 

3. Kŕmte ich správne – Ako chovať morky

 

Kŕmte ich správne - Ako chovať morky

 

Morky by mali mať prístup k čistej vode a kvalitnému krmivu. Ich strava by mala obsahovať dostatok bielkovín a vitamínov, aby mohli rásť a udržiavať si zdravie. Vypadávanie vlasov

 

4. Starajte sa o ich zdravie

 

Morky môžu byť náchylné na rôzne choroby a parazity, preto je dôležité ich pravidelne skontrolovať a ošetriť. Môžete tiež navštíviť veterinára, aby vám pomohol s prevenciou a liečbou chorôb. Farby dúhy

 

5. Zabezpečte vhodné podmienky pre rozmnožovanie – chov moriek

 

Ak sa rozhodnete chovať krocanov, môžete sa rozhodnúť aj pre rozmnožovanie. Morky sa obvykle rozmnožujú v období od marca do júna. Samice znášajú vajcia, ktoré inkubujujú po dobu 28 dní, počas ktorých je dôležité udržiavať teplotu výbehu na optimálnej úrovni. Po vyliahnutí by ste sa mali starať o mláďatá, aby sa uistili, že získajú dostatok výživy a aby sa vyvinuli zdravo. Ako chovať morky.

 

6. Dajte im dostatok času na voľnom priestranstve

 

Dajte im dostatok času na voľnom priestranstve

 

Moriaky sú aktívni vtáci, ktorí potrebujú dostatok priestoru na voľnom priestranstve a cvičenie. Môžete ich nechať voľne pobehovať po dvore alebo výbehu a poskytnúť im dostatok hračiek a iného podnetu na zabavenie.

 

7. Sterilizácia – Ako chovať morky

 

Ak chcete zabrániť nekontrolovateľnému rozmnožovaniu a zabezpečiť zdravie moriek, môžete zvážiť sterilizáciu. Sterilizácia moriek sa robí chirurgicky a zabraňuje rozmnožovaniu. Najväčší vták na svete : 10 najväčších vtákov na svete

 

8. Správajte sa k nim jemne a s láskou – Ako chovať morky

 

Správajte sa k nim jemne a s láskou - Ako chovať morky

 

Moriaky sú inteligentní a citliví vtáci, ktorí si vyžadujú starostlivý prístup. Správajte sa k nim jemne a s láskou a venujte im dostatok pozornosti, aby sa cítili bezpečne a spokojne.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button