Poľnohospodárske zvieratáVČELY

Druhy včiel v úli – Matka, robotnice, trúd, larvy

Ak vás zaujíma aké Druhy včiel žijú v úli ste na správnom mieste. Druhy včiel v úli rozlišujeme podľa ich postavenia na Včelia matka kráľovná, robotnice a trúdy.

Rovnako ako v niekoľkých ďalších druhoch eusociálnych včiel, rodina všeobecne obsahuje jednu včeliu kráľovnú – samicu; sezónne až niekoľko tisíc trúdov a desaťtisíce včiel robotníc. Druhy včiel.Všetko o včelách nájdete na Včely, včela medonosná . Podrobnosti sa líšia medzi rôznymi druhmi včiel medonosných, ale spoločné znaky zahŕňajú:

 

druhy včiel

 

Včelia matka ( kráľovná)

 

včelia kráľovná

 

Vajcia kladie matka jednotlivo do bunky vo voskovom plástu, ktorý vyrábajú a tvarujú včely robotnice. Kráľovná sa pomocou svojej spermatheky môže rozhodnúť oplodniť vajíčko, ktoré kladie, zvyčajne podľa toho, do ktorej bunky ho kladie. Trúdy sa vyvíjajú z neoplodnených vajíčok a sú haploidné, zatiaľ čo samice (kráľovné a včely robotnice) sa vyvíjajú z oplodnených vajíčok a sú diploidné. Larvy sa spočiatku kŕmia materskou kašičkou, ktorú produkujú včely robotnice, neskôr prechádzajú na med a peľ. Výnimkou je larva živená výlučne materskou kašičkou, z ktorej sa vyvinie včelia kráľovná. Larva podstúpi niekoľko nahlodaní, potom roztočí kokón v bunke a zakuklí sa.6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov pre každý typ vlasov

 

Včely robotnice

 

Mladé včely robotnice, ktoré sa niekedy nazývajú „ošetrovateľské včely“, čistia úľ a kŕmia larvy. Keď začnú ich žľazy produkujúce materskú kašičku atrofovať, začnú budovať hrebeňové bunky. Postupujú do ďalších úloh v rámci kolónií, keď starnú, ako napríklad dostávajú nektár a peľ od zberačov a strážia úľ. Druhy včiel. Neskôr ešte zamestnankyňa podnikne prvé orientačné lety, nakoniec opustí úľ a zvyčajne strávi zvyšok života ako hľadačka.
Včely spolupracujú pri hľadaní potravy a pri vzájomnom komunikovaní informácií týkajúcich sa zdrojov používajú model „tanca“ (známy ako včelí tanec alebo vrtivý tanec); tento tanec sa líši od druhu k druhu, ale všetky živé druhy Apis vykazujú určitú formu správania. Ak sú zdroje veľmi blízko k úľu, môžu tiež vykazovať menej špecifický tanec, ktorý sa bežne nazýva „guľatý tanec“.Tiež by vás mohlo zaujímať Včelie produkty

 

Druhy včiel v úli

 

Trúd – Druhy včiel

 

Trúd je včely samec a jeho jedinou úlohou je oplodniť matku. Trúd po oplodniní zomiera.Tiež si prečítajte Ako včely komunikujú?

 

Nová včelia kráľovná – Druhy včiel

Nová kráľovná opúšťa úľ s niekoľkými robotnicami a trúdmi, zakladá novu včeliu rodinu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button