Poľnohospodárske zvieratáZAJACE

Najväčšie plemená zajacov : Top 10 najväčších zajacov

Najväčšie plemená zajacov na svete . Zatiaľ čo veľa ľudí pozná zajace ako malé záhradné plemená, ktoré vážia okolo troch kilogramom alebo menej. Avšak také zajace by vyzerali nepatrne, ak by boli vedľa týchto impozantných plemien zajacov!

Dnes sa pozrieme na 10 najväčších plemien zajacov na svete a zoradíme ich podľa toho, koľko vážia. Dozvieme sa tiež niekoľko zábavných faktov o pôvode a vlastnostiach každého očarujúceho plemena!

10. Králik Silver Fox

 

10. Králik Silver Fox

Veľkosť: 5,5 kg
Pôvod: USA
Výrazná vlastnosť: Jedinečné a bohaté sfarbenie
Spoločná farba: čierna a sivá

Toto nádherné plemeno pôvodne pochádza z Ohia, vzniklo pravdepodobne selektívnym chovom medzi zajacmi Králik Argenté a Nemecký obrovitý strakáč . Strieborné líšky (silver fox ) sú pomenované podľa svojich kabátov, ktoré tradične nesú čiernu a sivú farbu veľmi podobnú skutočným strieborným líškam! Toto plemeno je tiež známe tým, že je veľmi učenlivé a ľahko sa s ním manipuluje, čo z neho robí dobrú voľbu pre rodinného miláčika.

Vedel si?
Unikátna kožušina tohto plemena sa pri prehrabávaní doslova postaví a stojí dovtedy až kým sa nestrčí späť na miesto!

9.Giant Papillon

 

9.Giant Papillon

Veľkosť: 5,5 kg
Pôvod: Francúzsko
Výrazná vlastnosť: Hravý prístup
Spoločná farba: biela s čiernymi škvrnami

Giant Papillon, plemeno zajaca o ktorom sa hovorí, že je porovnateľné s Nemeckým obrovitým strakáčom , údajne pochádza z Lotrinskej oblasti Francúzska a vzniklo koncom devätnásteho storočia. Tieto zajace majú štíhle, ale svalnaté postavy a dlhé, rovné chrbty. Vynikajú svojimi jasnými a hravými povahami.

Vedel si?
Pokiaľ ide o to, kde by sa mali nachádzať čierne škvrny na srsti Giant Papillon,je štandard plemena veľmi špecifický a tí, ktorí to nemerajú, sa nazývajú „charlies“. Chov zajaca – sprievodca chovom od začiatku

8.Nemecký obrovitý strakáč

 

8.Nemecký obrovitý strakáč

Veľkosť: 5,5 kg
Pôvod: Francúzsko / USA
Výrazná vlastnosť: klenutý chrbát
Spoločná farba: biela s čiernymi znakmi

Nemecký obrovitý strakáč je podobný Giant Papillon v špecifickosti označení, ktoré zodpovedajú popisu plemena. Mnoho ľudí považuje týchto dvoch zajacov za jemné variácie toho istého plemena, iní sa však rozhodnú kategorizovať Giant Papillona a Nemeckého obrovitého strakáča ako úplne samostatné plemená. Nemecký obrovitý strakáč má podobnú stavbu, ale výraznejšie klenutú chrbát ako jeho francúzsky náprotivok.Najväčšie plemená zajacov.

Vedel si?
Zatiaľ čo Giant Papillon je oficiálne uznaný ako plemeno Americkou asociáciou chovateľov králikov a Britskou radou králikov, tá neuznáva Nemeckého obrovitého strakáča ako legitímne plemeno.

7.British Giant

 

7.British Giant Najväčšie plemená zajacov Top 10 najväčších zajacov

Veľkosť: 6 kg
Pôvod: Belgicko / Veľká Británia
Výrazná vlastnosť: Široká stavba tela
Spoločná farba: biela, čierna, modrá, šedá, rôznorodá

Tento nádherný králik bol vyšľachtený od Belgického obra, ktorý bol farebne striktne obmedzený štandardom plemena. Britský gigant bol vyšľachtený pre farebné odchýlky a veľkosti, ktoré skončili o niečo menšie ako jeho Belgický predkovia. Toto králičie plemeno je však stále najväčšie vo Veľkej Británii a je známe tým, že sa dobre hodí aj v rodinných domácnostiach s deťmi a inými domácimi miláčikmi!Najväčšie plemená zajacov.

Vedel si?
Britský gigant zvyčajne stojí vo Veľkej Británii okolo 60 britských libier (66 eur )! Zajac do bytu – chov a starostlivosť

6.Altex

 

6.Altex

Veľkosť: 6 kg
Pôvod: USA
Výrazná vlastnosť: Rýchle priberanie na váhe
Spoločná farba: akákoľvek, často biela

Altex bol špeciálne krížený ako hospodárske zvieratá pre komerčný mäsový priemysel . Pokiaľ ide o vlastnosti králika Altex, existuje veľké množstvo odrôd a jeho hlavnou silou je rýchlejší prírastok hmotnosti v dôsledku kríženia. Vďaka schopnosti rýchlo pribrať tento králik ideálny ako hospodárske zvieratá.

Vedel si?
Názov „Altex“ je odvodený od zodpovedajúcich štátnych iniciálok, ktoré platia pre Alabama A&M University a Texas A&M University, kde bolo plemeno vyšľachtené.

5.Činčila králiky

 

5.Činčila králiky Najväčšie plemená zajacov Top 10 najväčších zajacov

Veľkosť: 7 kg
Pôvod: Francúzsko
Výrazná vlastnosť: Odolné , svieža srsť
Spoločná farba: striebristo šedá

Napriek tomu, že sa toto plemeno bežne nazýva Činčila, nemá žiadny skutočný vzťah k činčilám a nemôže sa s nimi množiť. Je pomenovaná podľa činčily, pretože medzi ich kabátmi, ktoré sú striebristo sivé a mimoriadne bujné a jemné, sa veľmi podobá. Existuje niekoľko rôznych odrôd králika činčila, pričom štandard je v skutočnosti jeden z najmenších z hľadiska dĺžky tela.Najväčšie plemená zajacov na svete.

Vedel si?
Toto králičie plemeno bolo prvýkrát vyšľachtené vo Francúzsku v roku 1919 vzájomným krížením medzi Beverenom a Himalájskym králikom.

4.Hungarian Giant Rabbit

 

4.Hungarian Giant Rabbit Najväčšie plemená zajacov Top 10 najväčších zajacov

 

Veľkosť: 7 kg
Pôvod: Maďarsko
Výrazná vlastnosť: Hustá srsť
Spoločná farba: sivá trošku do hneda

Toto plemeno vzniklo selektívnym chovom divých králikov a blízkych príbuzných s požadovanými vlastnosťami. Existujúce exempláre tohto plemena nie sú pre hospodárske zvieratá také dobré ako modernejšie vyvinuté plemená, pretože ich chov na jedlo je relatívne nižšií. Vo výsledku je potrebné vyvinúť úmyselné ochranárske úsilie, aby sa plemeno udržalo .

Vedel si?
Tento králik sa kedysi choval iba vo farbe podobnej vlkovy vola sa Agoutis , ale plemeno sa rozšírilo tak, aby obsahovalo viac farieb.

 

3 Najväčšie plemená zajacov

 

3.Blanc de Bouscat

 

3.Blanc de Bouscat Najväčšie plemená zajacov Top 10 najväčších zajacov

 

Veľkosť: 7 kg
Pôvod: Francúzsko
Výrazná vlastnosť: veľké, robustné uši
Spoločná farba: biela

Vzácny a krásny Blanc de Bouscat bol pôvodne chovaný francúzskym párom, ktorý chcel chovať statného králika s mrazivo bielou srsťou a červenými očami. S týmto plemenom, ktoré sa odvtedy stalo vo Francúzsku známym a obľúbeným plemenom domácich miláčikov, určite uspeli. Jedným z králikov použitých na vytvorenie tohto plemena bol hodvábne jemný francúzsky Angorský králik, ktoré prispelo k tomu , že Blanc de Bouscat má veľmi luxusnú srsť.

Vedel si?
Toto nádherné králičie plemeno má niekoľko dlhých, hodvábnych ochranných chĺpkov, ktoré mu dávajú mrazivý alebo trblietavý vzhľad.

2.Kontinentálny obor, tiež známy ako nemecký obor

 

2.Kontinentálny obor, tiež známy ako nemecký obor Najväčšie plemená zajacov Top 10 najväčších zajacov

 

Veľkosť: 7,5 kg
Pôvod: Nemecko
Výrazná vlastnosť: Ľahko trénovateľné
Spoločná farba: biela, gaštanová, čierna

Tieto veľké králiky sa v skutočnosti nazývajú podľa ich miesta vyšľachtenia: králiky chované v pôvodnej domovskej krajine Nemecka sa nazývajú nemeckí obri, zatiaľ čo tie, ktoré sa chovajú v iných krajinách, sa nazývajú kontinentálni obri. Tieto králiky sú známe svojimi jemnými povahami a údajne pochádzajú z plemena Belgický obor. Kontinentálni giganti sú tiež známi svojou robustnou stavbou a vysokou tvrdosťou kostí.

Vedel si?
Priemerná veľkosť kontinentálneho gigantu je približne päťkrát väčšia ako priemerná veľkosť Východného bavlníka!Tiež si pozrite 18 najlepších pemien kôz na produkciu mlieka a mäsa

 

Najväčší zajac

 

1.Belgický obor (Flemish Giant rabbit)

 

1.Belgický obor (Flemish Giant rabbit) Najväčšie plemená zajacov

 

Veľkosť: 12 kg
Pôvod: Belgicko
Výrazná vlastnosť: vynikajúci zrak
Spoločná farba:  rôzna

Belgický obor je najväčšie plemeno zajacov na svete podľa hmotnosti. Niektorí ľudia sa domnievajú, že toto plemeno vzniklo krížením belgických králikov s gigantickými argentínskymi králikmi, ktorých priviezli späť zo zámoria námorníci zo 16. storočia. Výsledkom bol každopádne obrovský králik, ktorý na počesť svojej pôsobivej veľkosti a osobnosti získal prezývku „Kráľ králikov“! Je zaujímavé, že vlastnosti ako dlhé uši a dobrý zrak sa zachovali z krvných línií divokých králikov.

Vedel si?
Vďaka kombinácii jemnej povahy a trénovateľnosti je Belgický obor dobrým domácim miláčikom pre rodiny s deťmi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button