Poľnohospodárske zvieratáSLIEPKY

Plemena sliepok na vajcia: 9 najlepších plemien sliepok

Plemena sliepok na vajcia. Sliepky sú skvelými domácimi zvieratami, ktoré nám poskytujú chutné a zdravé vajcia. Existuje mnoho rôznych plemien sliepok, každé s vlastnými charakteristikami a schopnosťami. V tomto článku sa pozrieme na 10 najlepších plemien sliepok na znášanie vajíčok a ich priemernú ročnú znášku.

Plemena sliepok na vajcia

 

Plemena sliepok na vajcia

 

Sliepky sú skvelými domácimi zvieratami, ktoré nám poskytujú chutné a zdravé vajcia. Výber správneho plemena sliepok na vajcia môže byť pre chovateľov veľmi dôležitý, pretože každé plemeno má svoje vlastné charakteristiky a schopnosti. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie plemená sliepok na znášanie vajíčok a ich priemernú ročnú znášku. Budeme sa zaoberať 10 najlepšími plemenami sliepok, ktoré sú ideálne pre chovateľov, ktorí sa zameriavajú na produkciu vajec. Ak hľadáte správne plemeno sliepok na vajcia, tento článok vám môže pomôcť pri výbere.

Leghornka

Leghornka

Leghornka je jedným z najobľúbenejších plemien sliepok na znášanie vajíčok. Sú to veľmi aktívne a energické sliepky, ktoré sú schopné znášať až 280 vajec ročne. Leghorny sú zvyčajne biele alebo hnedé farby a majú úzke telo a dlhé nohy.

Rodajlendka červená

Rodajlendka červená

Rodajlendka červená  je ďalšie plemeno sliepok na vajcia, ktoré je veľmi populárne medzi chovateľmi. Tieto sliepky sú stredne veľké a majú hnedé perie. Znášajú približne 250 vajec ročne a sú známe svojou schopnosťou prežiť v chladnejších podmienkach.

Plemena sliepok na vajcia Plymutka

Plemena sliepok na vajcia Plymutka

Plymutka je staré americké plemeno sliepok, ktoré je známe svojou schopnosťou znášať vajcia po celý rok. Sú to veľmi priateľské a pokojné sliepky, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Plymouth Rocky sú zvyčajne čierno-biele alebo biele s čiernymi pruhmi a môžu znášať až 200 vajec ročne.

 

Sussex sliepka

Sussex sliepka

Sussex je ďalšie plemeno sliepok na vajcia, ktoré je známe svojou schopnosťou znášať vajcia po celý rok. Tieto sliepky sú stredne veľké a majú hnedé perie s bielymi pruhmi. Sussexy sú veľmi mierumilovné a ľahko sa o ne stará. Znášajú približne 250 vajec ročne. Sussex Sliepky: Popis, Charakteristika a Chov

Australorpka

Australorpka

 

Australorpka je plemeno sliepok z Austrálie, ktoré je známe svojou schopnosťou znášať veľké množstvo vajec. Tieto sliepky sú čierne alebo modré farby a majú lesklé perie. Znášajú približne 250 vajec ročne a sú veľmi pokojné a ľahko sa o ne stará.

Vlasové hnojivo šampón

Orpingtonka

Orpingtonka

Orpingtonka je plemeno sliepok, ktoré je známe svojou veľkou veľkosťou a mäsitým telom. Tieto sliepky sú zvyčajne žlté alebo čierne farby a majú veľké, okrúhle telo. Orpingtony sú veľmi dobré matky a môžu znášať až 200 vajec ročne. Orpingtonka: Chov a starostlivosť

 

Plemena sliepok na vajcia Maranska sliepka

Plemena sliepok na vajcia Maranska sliepka

Marans je plemeno sliepok z Francúzska, ktoré je známe svojimi tmavými hnedými vajcami. Tieto sliepky sú stredne veľké a majú tmavé perie. Maransy sú veľmi dobré vajíčkové sliepky, ktoré môžu znášať až 200 vajec ročne. Sú to tiež veľmi pokojné a priateľské sliepky.

Hamburg

Hamburg

Hamburg je plemeno sliepok, ktoré je známe svojím farebným perím. Tieto sliepky sú malé a aktívne, a môžu znášať až 200 vajec ročne. Hamburgy sú veľmi zvedavé a milujú pohyb. Top 13 najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

Ameraukana

Ameraukana

Ameraukana je plemeno sliepok, ktoré je známe svojimi farebnými vajcami. Tieto sliepky sú stredne veľké a majú farebné perie. Ameraucany môžu znášať až 250 vajec ročne a sú veľmi priateľské a ľahko sa o ne stará.

Plemena sliepok na vajcia Sasexka

Plemena sliepok na vajcia Sasexka

Posledné plemeno na našom zozname je Sussex. Tieto sliepky sú stredne veľké a majú hnedé perie s bielymi pruhmi. Sussexy sú veľmi mierumilovné a ľahko sa o ne stará. Znášajú približne 250 vajec ročne. Vysokoznáškové nosnice 13 plemien sliepky nosnice

V závere môžeme povedať, že výber plemena sliepok na vajcia závisí od vašich preferencií a potrieb. Každé plemeno má svoje vlastné charakteristiky a schopnosti, a môže byť ideálne pre určitý typ chovu. Snažte sa vybrať plemeno, ktoré bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám a požiadavkám.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button