HLODAVCEPoľnohospodárske zvieratá

Ako chovať biele myši – čo treba vedieť

Ako chovať biele myši – čo treba vedieť. Biele myši sú skvelí spoločníci a domáce zvieratá, ktoré môžu byť milými a zábavnými zvieratami. Ak chcete vedieť, ako správne chovať biele myši, tu je niekoľko tipov na starostlivosť o tieto zvieratá.

Ako chovať biele myši

 

Ako chovať biele myši

 

Biele myši sú skvelí spoločníci a zvieratá, ktoré môžu byť milými a zábavnými domácimi miláčikmi. Ak chcete správne chovať biele myši, musíte sa postarať o ich potreby, ako sú dostatočne veľká klietka, kvalitná strava, starostlivosť o zdravie, socializácia, hygiena a výcvik. S trochou starostlivosti a pozornosti sa môžete tešiť z dlhého a šťastného vzťahu so svojimi biele myšami.

1. Klietka a prostredie

 

Biele myši potrebujú dostatočne veľkú klietku, aby mohli pohodlne žiť a pohybovať sa. Klietka by mala byť dostatočne veľká, aby v nej boli umiestnené hračky a príslušenstvo, ako sú kolieska, vodné fľaše, kúsky dreva a podobne, aby sa mohli zabaviť. Klietka by mala byť umiestnená na mieste, kde nie je prievan a pri teplote okolo 20-25 stupňov Celzia.

 

2. Strava

 

Strava

 

Biele myši sú zvyčajne ľahko nakŕmiť a môžu jesť bežnú potravu, ktorú ľudia konzumujú. Mali by byť kŕmené kvalitným krmivom pre zvieratá, ktoré je špeciálne navrhnuté pre myši a obsahuje potrebné živiny. Okrem toho môžete myšiam podávať aj ovocie, zeleninu a občasné lahôdky. Čo jedia myši: 10 potravín, ktoré majú myši najradšej

 

3. Starostlivosť o zdravie – Ako chovať biele myši

 

Biele myši sú náchylné na rôzne choroby, preto je dôležité ich pravidelne sledovať a podnikať potrebné kroky na udržanie ich zdravia. Môžu byť náchylné na infekcie, ako je napríklad infekcia močových ciest, takže by ste mali byť pozorní na akékoľvek príznaky choroby, ako sú zmeny v chovaní, strave alebo výkale.

 

4. Socializácia

 

Biele myši sú spoločenské zvieratá a potrebujú dostatočnú socializáciu, aby sa cítili šťastné a zdravé. Ako chovať biele myši. Mali by byť umiestnené v skupine rovnakých pohlaví a mali by byť často manipulované a hrané s nimi. Je dôležité, aby ste boli opatrní pri manipulácii s myšami a aby ste ich nikdy nechávali bez dozoru s inými domácimi zvieratami, aby sa predišlo nebezpečným situáciám.

 

5. Hygiena – Ako chovať biele myši

 

Hygiena - Ako chovať biele myši

 

Biele myši sú čistotné zvieratá a potrebujú čisté prostredie, aby sa vyhli infekciám a chorobám. Klietku by ste mali čistiť pravidelne a zabezpečiť, aby bola vždy čistá a suchá. Krmné misky a vodné fľaše by mali byť tiež pravidelne umývané. Myši sa tiež radi kúpu, takže im môžete poskytnúť misku s vodou, v ktorej sa môžu osviežiť. Mastné vlasy

 

6. Výcvik

 

Výcvik biela myš

 

Biele myši sú veľmi inteligentné a môžu byť trénované, aby vykonávali rôzne triky a úlohy. Ako chovať biele myši. Ak chcete trénovať svoje myši, môžete použiť rôzne druhy odmien, ako sú lahôdky, aby ste ich motivovali a podnietili k učeniu sa.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button