Poľnohospodárske zvieratáSLIEPKY

Top 13 najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

Top 13 najlepších kuracích plemien na znášanie vajec . Kurčatá sa zvyčajne pestujú na mäso alebo na vajcia a každá kuracie farma by mala brať do úvahy svoj obchodný účel – produkciu vajec, chov kurčiat pre mäsový priemysel alebo zmiešanú farmu. Pokiaľ ide o najproduktívnejšie kurčatá znášajúce vajcia,určite si pozrite tento zoznam .

Tipy na zvýšenie produkcie vajec

 

  • Chovanie kuracieho plemena vhodného na znášanie vajec nestačí na zabezpečenie vysokej produkcie vajec. Zvážte tieto tipy, ak sa chcete ubezpečiť, že zo svojho kurína alebo farmy získate čo najlepšie výsledky:
  • Kurčatá staršie ako 3 roky znášajú menej vajíčok ako mladšie kurčatá;
  • Kurčatá musia mať vo svojej strave dostatok bielkovín na znášanie vajec. Zvyčajna dávka je 20 gramov bielkovín denne; Vysokoznáškové nosnice 13 plemien sliepky nosnice.
  • Uistite sa, že kurčatá majú dostatok denného svetla – až 14 hodín denne pre najlepšiu produkciu vajec;
  • Počas zimy sa neodporúča vynútiť proces kladenia vajíčok pomocou umelého svetla. Kurčatá potrebujú toto obdobie odstávky;
  • Plemena sliepok na vajcia: 9 najlepších plemien sliepok
  • Zvážte možnosť mať sliepky na rozmnožovanie, aby ste mali neustále k dispozícii kurčatá na kladenie vajec, pretože nie všetky kurčatá znášajúce vajcia sú tiež dobré v chove;
  • Kurčatá by mali mať dostatok priestoru; kurčatá vo voľnom výbehu sú tie, ktoré znášajú najviac vajíčok a sú zároveň aj najchutnejšie.
  • Pozrite si 100 faktov o sliepkach a ich vajciach

13 najlepších kuracích plemien na znášanie vajec :

 

13. Hamburčanka (Hamburg chicken)

 

Hamburčanka (Hamburg chicken)

Toto plemeno bolo vyšľachtené v Anglicku krížením miestnych plemien . Názov nemá nič spoločné s mestom Hamburg v Nemecku. Toto plemeno ročne vyprodukuje priemerne 150 – 170 vajec s hmotnosťou 50 – 55 gramov.

12. Bresská sliepka

 

12.Bresská sliepka

Je to jedno z najstarších plemien francúzskych kurčiat, ktoré vzniklo výberom miestnych populácií kurčiat. Predstavuje tri odrody farby: čiernu, bielu a sivú, najrozšírenejšia je biela odroda. Kura produkuje 160 – 180 vajec ročne, vajce váži 65 – 70 gramov a má bielu škrupinu. Bresská sliepka nie je len produktívne kuracie plemeno; má tiež veľmi chutné mäso. Vysokoznáškové nosnice

11. Araukana

 

Araukana

Toto plemeno pochádza z Južnej Ameriky a bolo pomenované po araukánskych indiánoch v Čile. Plemeno AAraukana sa vyvinulo ako hybrid medzi niekoľkými sliepkami a divými vtákmi, po ktorých zdedili charakter, ktorý im dáva titul kurčiat, ktoré znášajú najzdravšie vajcia. Farba vaječnej škrupiny má modrozelený odtieň; preto sa im niekedy hovorí aj „kraslice“.

 

Majú ročnú produkciu 170 – 180 vajec, s hmotnosťou 53 – 60 gramov. Miera produkcie vajec nemusí byť významná, ale kvôli nízkemu obsahu cholesterolu vo vajciach sa zvyčajne predávajú za vyššiu cenu.

10. Orpingtonka

 

Orpingtonka

Pôvodom z anglického Kentu je ideálna na chov na záhrade, pretože je veľmi krotká a túži sa socializovať. Kurčatá majú tendenciu byť v letných mesiacoch plodné, a preto každý rok znesú iba okolo 180 vajec. Orpingtonka: Chov a starostlivosť

9. Barneveldka

 

Barneveldka

Toto kuracie plemeno je zaujímavým krížencom medzi miestnymi holandskými kurčatami a rôznymi „šanghajskými“ vtákmi dovážanými z Ázie. Bolo pôvodne vyšľachtené v Holandsku a je známe pre svoje lesklé perie. Kurčatá znášajú ročne až 200 vajec, majú svetlo škvrnitú hnedú farbu a malú až strednú veľkosť.

8. Plymutka

 

Plymutka

Toto kuracie plemeno je vynikajúce pre tých, ktorí nemajú veľa skúseností s chovom kurčiat, pretože sa môžu ľahko prispôsobiť životnému štýlu vo voľnom výbehu. Tieto kurčatá sú zvyčajne veľmi krotké a ročne znesú okolo 200 vajec, majú malú až strednú veľkosť a hnedú farbu škrupiny. Pri správnej starostlivosti môžu naklásť až 280 vajec ročne. Kurčatá Plymutky sú sivé s bielymi pruhmi.

7. Maranska

 

Maranska

Je kuracie plemeno pochádzajúce z Francúzska, ktoré má veľmi bohaté a farebné operenie. Má ročnú produkciu 180 – 220 vajec a je možné ju chovať ako na mäso, tak aj na vajcia. Priemerné vajce váži 60 gramov a škrupina je hnedá.13 najlepších kuracích plemien na znášanie vajec .

6. Leghornka

 

6. Leghornka najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

Toto plemeno pochádza z prístavu Livorno v Taliansku od veľmi starej talianskej populácie. Vyznačuje sa 12 farebnými odrodami, ale najviac vajec znášajú biele kurčatá. Kurčatá Leghorn majú priemernú ročnú produkciu približne 200 vajec, ale môže dosiahnuť až 280 vajec. Vajcia vážia 55-67 gramov a majú bielu škrupinu.

5. Golden Comet

 

5. Golden Comet najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

Toto plemeno je v skutočnosti rozšíreným hybridom, ktorý je známy svojou schopnosťou produkovať 250 až 300 vajec ročne. Golden Comet sú veľmi pokojné a skrotené kurčatá, ideálne pre otvorené priestory a ľahko sa s nimi chovajú aj ďalšie hospodárske zvieratá ako napíklad kačky . Vajcia majú hnedú škrupinu.

4. Sasexka najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

 

 sasexka najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

Kurčatá tohto plemena sa chovajú na dvojaký účel, čo znamená, že kurčatá sa chovajú na vajcia alebo na mäso. Plemeno má osem rôznych farieb, ale najbežnejšie sú biele kurčatá s čiernym krkom a chvostovým perím. Kurčatá Sussex sú veľmi pokojné a skrotené a sú vhodné na chov aj na záhrade. Kurčatá sú schopné vyprodukovať až 250 vajec ročne.

3. Rhode Island Red najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

 

3.Rhode Island Red najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

Toto plemeno pochádza z USA, kde sa chová na dvojaké účely, a to ako pre vajcia, tak aj pre mäso. Tieto kurčatá sú najobľúbenejšie na malých kuracích farmách, pretože sa dajú ľahko prispôsobiť podmienkam na záhrade, majú vysokú odolnosť proti chorobám a zvyčajne pomerne tvrdý temperament. Kura plemena Rhode Island Red môže zniesť až 260 vajec ročne.

2. Lohmann Klassik Brown najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

 

2.Lohmann Klassik Brown najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

Je to najrozšírenejšie plemeno znáškových kurčiat na svete a nachádza sa takmer vo všetkých častiach sveta. Plemeno Lohmann má malú postavu a telesnú hmotnosť, ktorá nepresahuje 2 kilogramy. Kurča tohto plemena produkuje ročne až 313 vajec pri nízkej spotrebe krmiva iba 110 gramov denne.

1. Australorpka (Australorp) najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

 

1. Australorpka (Australorp) najlepších kuracích plemien na znášanie vajec

Toto plemeno pochádzajúce z Austrálie vzniklo v roku 1920 s hlbokými koreňmi v plemene Orpingtonka. Názov tohto plemena bol daný názvom plemena Orpington „Austral Orpington “. Je to kuracie plemeno špecializované na produkciu vajec, ktoré sa považuje za skutočného šampióna, pretože jedna sliepka z tohto plemena zniesla za 365 dní 364 vajec. Plemeno Australorp existuje v troch farbách : žltej, bielej a čiernej. Vypadávanie vlasov: 3 jednoduché domáce produkty na zabránenie rednutia vlasov.

Australorpky – chov a starostlivosť

Kurčatá Australorpky sú veľmi aktívne, majú rýchly rast a od 5. mesiaca začínajú znášať vajcia. Sú vhodné na chov v chránenom výbehu, ale poskytujú vyššiu produkciu vajec, ak môžu voľne chodiť na otvorenom priestranstve. Tieto kurčatá nie sú dobré v lietaní, čo umožňuje ich chov na otvorenom priestranstve, ktoré nevyžaduje vysoké ploty. Sliepky tohto plemena sú pomerne odolné a ľahko prežijú chladné zimy, bez toho, aby to ovplyvnilo rýchlosť znášania vajec.13 najlepších kuracích plemien na znášanie vajec .

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button