Poľnohospodárske zvieratáSLIEPKY

Vzácne plemená sliepok – 10 najvzácnejších plemien

Vzácne plemená sliepok, rôzni chovatelia hydiny uprednostňujú rôzne plemená z rôznych dôvodov. Prečo by ste teda mali chcieť chovať vzácne plemená sliepok, keď si vyberáte bežnejšie druhy pre ich chutné mäso a schopnosť znášať vajcia?

Sliepky vzácnych plemien sú jedinečné svojho druhu. Chovatelia si tieto elegantné sliepky vyberajú nielen pre ich krásu, ale aj pre ich konkurenčnú výhodu na súťažiach a výstavách kurčiat po celom svete.

 

Ako chovať Vzácne plemená sliepok

Možno je lákavé pridať do svojho kŕdľa na dvore niektoré Vzácne plemená sliepok. Pri chove okrasných plemien sliepok však treba zvážiť mnoho dôležitých faktorov.

Špecifické vlastnosti viacerých z týchto plemien si vyžadujú jedinečné úpravy. V dôsledku toho môžu tieto krásne sliepky potrebovať samostatné priestory, ktoré sú najlepšie prispôsobené ich špecifickým vlastnostiam.

 

Pri zvažovaní, či tieto krásne plemená sliepok chovať v kurníku, je potrebné analyzovať aj teplotu a prostredie. Keďže niektoré z týchto exotických vtákov sa praktizujú v teplejšom podnebí, môžu prežiť aj pri nízkych teplotách. Okrem toho niektoré exotické sliepky nedokážu prežiť teplejšie prostredie.

Napríklad sliepky plemena Serama sú malé, čo si vyžaduje použitie menšieho ustajnenia. Podobne sliepky Frizzles, Polish a Silkies potrebujú ochranu pred dažďom alebo vodou, pretože neznášajú vlhké podmienky.

 

Vzácne plemená sliepok

 

vzácne plemená sliepok

 

Preto skôr, ako si domov prinesiete plemená sliepok ako domácich miláčikov, vyzbrojte sa vedomosťami o tom, ako udržať sliepky šťastné a zdravé. Zostavili sme zoznam desiatich okrasných druhov, ktoré môžete zaradiť do svojho kurína. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

 

1. Hodvábnička (Silkie)

 

Hodvábnička (Silkie)

Rozmýšľali ste niekedy, prečo sa toto plemeno sliepok volá Hodvábnička? Je to preto, že tento nezvyčajný vták je celý pokrytý jemným a hodvábnym perím. Okrem toho Hodvábnička má na každej nohe päť prstov, modré ušné lalôčiky, čiernu kožu, zobák a kosti, ktoré jej dodávajú na jedinečnosti! Na druhej strane má sliepka Silkie operené nohy a chodidlá a vyčnievajúci hrebeň na vrchole hlavy.  Bojové plemená sliepok

 

2. Holanďanka (Polish chicken)

 

Holanďanka (Polish chicken)

Holanďanka je známa svojím obrovským chocholom, ktorý jej úplne zakrýva hlavu. Ide o jedno z najúžasnejších dostupných plemien okrasných sliepok. Presný pôvod tejto sliepky nie je známy, len sa predpokladá, že ide o európske plemeno. Vysokoznáškové nosnice 13 plemien sliepky nosnice.

3. Kaderava sliepka (Frizzle)

 

Kaderava sliepka (Frizzle)

Frizzle je azda najznámejšia vďaka svojim výstavným plemenám. Každoročne znesú v priemere 120 vajec, ale sú zručné v znášaní. Napriek tomu sú vďaka svojmu jedinečnému periu ľahko identifikovateľné vybranými chovateľmi alebo aj širokou verejnosťou.

4. Sebritka (Sebright chicken) Vzácne plemená sliepok

 

Sebritka (Sebright chicken) Vzácne plemená sliepok

Sebritky sú jedným z prírodných plemien bantamových kurčiat, ktoré vznikli v Spojenom kráľovstve. Toto plemeno je jedným z najstarších britských plemien bantamových kurčiat.

5. Ruský Orloff Vzácne plemená sliepok

 

Ruský Orloff Vzácne plemená sliepok

Ruský Orloff je ohrozená sliepka s pestrou históriou a osobitým vzhľadom. Označuje sa aj jednoducho ako orloff alebo ruská. V súčasnosti sa však všeobecne uznáva, že predkovia Orloffa boli perzskí, nie ruskí. Vzácne plemená sliepok. Fascinujúca história tohto vtáka mu však pomohla zachovať si ruskú prezývku.

6. Fénixka onagadori (Onagadori) Vzácne plemená sliepok

 

Fénixka onagadori (Onagadori) Vzácne plemená sliepok

Sliepky fénix sú vtáky, ktoré liahnu raz alebo dvakrát ročne. Líhanie je proces, pri ktorom sliepky zbavujú svoje perie a obnovujú ho. Tento proces prebieha častejšie, keď sa dni skracujú. Počas pelichania sliepky prestávajú produkovať vajcia a dopĺňajú si zásoby živín. Sliepky fénixky vznikli krížením japonskej hydiny.

7. Araukana (Araucana)

 

Araukana (Araucana)

Araukany sú úžasné sliepky, ktoré pôsobia dojmom v kurníku aj mimo neho. Sú to atraktívne kury s jedinečnými modrými vajcami. Tieto sliepky boli vyšľachtené tak, aby vynikli, od ich výrazného peria až po ich živú osobnosť. Aracauany sú vynikajúce nosnice, mäsové vtáky a odvážne voľné strážkyne. Sú vynikajúcim doplnkom každého kŕdľa. Plemeno Dominant , všetko o týchto krásnych sliepkach.

 

8. Jokohamka (Yokohama chicken) Vzácne plemená sliepok

 

Jokohamka (Yokohama chicken) Vzácne plemená sliepok

 

Sliepka jokohama je druh okázalej sliepky, ktorá sa chová najmä na výstavu, a nie na produkciu vajec alebo mäsa. Vzácne plemená sliepok. Tieto vtáky boli vytvorené pre ich pozoruhodné a krásne chvostové perá.

 

9. Apencelský chocholáč (Appenzeller Spitzhaube)

 

Apencelský chocholáč (Appenzeller Spitzhaube)

Apencelský chocholáč je malé európske plemeno chované na produkciu vajec. Toto plemeno, často označované jednoducho ako Spitzhaubens, produkuje vajcia s bielou škrupinou a bielou kožou. 100 faktov o sliepkach a ich vajciach.

 

10. Ayam Cemani Vzácne plemená sliepok

 

Ayam Cemani Vzácne plemená sliepok

Cemanská sliepka je plemeno sliepok chované predovšetkým ako bojové a nosné plemeno. Vyznačuje sa genetickou mutáciou nazývanou fibromelanóza, pri ktorej sú perie, koža a vnútorné orgány čierne. Vajíčka majú štandardnú krémovú farbu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button