Poľnohospodárske zvieratáSLIEPKY

Plemeno Dominant , všetko o týchto krásnych sliepkach

Plemeno Dominant , všetko o týchto krásnych sliepkach. Dominantné vlastnosti: vlastnosti, keď sa začnú ponáhľať, recenzie. Sliepky Dominant jeho charakteristika a popis Kira Stoletová Sliepky Dominant sú vysokoprodukčné plemeno nosníc, ktoré pochádza z Českej republiky. Počtom vajec prekonáva také populárne plemená, ako sú leghorn, sussex, cornish, loman brown. Niektoré z nich sa však podieľali na jeho šľachtení. Chovateľom sa podarilo dosiahnuť nielen vysokú úžitkovosť. Tieto kurčatá sú majiteľmi krásneho, takmer umeleckého štýlu sfarbenia. Vtáky získavajú skvelé hodnotenia. Nie je ťažké nájsť na trhu násadové vajcia a kurčatá, predávajú sa v akejkoľvek šarži.

Plemeno Dominant

Plemeno Dominant

Popis plemena Česká chovateľská škola nie je najznámejšia na svete, ale má dostatočný vedecký potenciál. Čechom sa podarilo vytvoriť vynikajúceho kríženca. Úlohou bolo vyšľachtiť kurčatá s vysokou úžitkovosťou, odolnosťou voči chorobám, nenáročnosťou na kŕmenie a chov. Okrem toho sa šľachtitelia snažili v genóme fixovať krásne operenie. Na dosiahnutie týchto cieľov sa začali krížiť tieto plemená: Ciele boli plne dosiahnuté. Česká dominanta sa stala známou po celom svete. Dokonca bola zaradená do švajčiarskeho programu ekologických potravín. Bojové plemená sliepok

Video, fotografie a popis sliepok Dominant nájdete na webovej stránke. Tu sú typické znaky tohto plemena: Telo je mohutné, veľkej veľkosti, s červenou „tvárou“. Hlava je malá, hrebeň a náušnice sú jasne šarlátové, kohútiky sú o niečo väčšie ako sliepky. Krídla tesne priliehajú k telu. Nohy sú krátke, svetložlté, pokryté bujným perím, vďaka čomu nosnice vyzerajú prikrčené. Operenie je pestrofarebné, v závislosti od druhu. Sliepky plemena český dominant môžu žiť a znášať v akýchkoľvek podmienkach. Dokonca aj na severe, kde mnohé iné nosnice strácajú svoju úžitkovosť, sa Dominantky dobre prispôsobujú. Vysokoznáškové nosnice

Dominant sliepka

Dominant sliepka sa zvyčajne vzťahuje na plemeno alebo rad hydridných sliepok, ktoré sú chované pre ich produktívne vlastnosti, ako je vysoká produkcia vajec alebo dobrý prírastok hmotnosti. Napríklad, Hnedá mládka Dominant je typ hnedej nosnice, ktorá je známa svojou schopnosťou znášať veľké množstvo vajec. Tieto sliepky sú často chované pre ich efektivitu a schopnosť dobre sa prispôsobiť rôznym podmienkam chovu.

Dominant sliepka

Plemeno Dominant Charakteristika

Plemeno Dominant Charakteristika

Majú veľmi silnú imunitu, vtáky nie sú citlivé na väčšinu patológií kurčiat, niektoré choroby znášajú len v miernej forme. Skúmanie všetkých príznakov patológií môže trvať dlho, preto je v prípade problémov lepšie obrátiť sa na veterinára. Produktivita plemena Produktivita kurčiat plemena Dominant je veľmi vysoká. Aj pri nedostatočnom kŕmení a nepriaznivých podmienkach naďalej dobre znášajú vajcia.

Okrem toho kohútiky a sliepky vážia pomerne veľa, čo nie je typické pre vaječný smer. Tu sú charakteristiky týchto úžasných nosníc:

Kurčatá plemeno Dominant

Kurčatá sa začínajú liahnuť vo veku 5 mesiacov, maximálne ukazovatele dosahujú za rok a pol. Vo veku približne 3 rokov sa niektoré z nich posielajú na mäso, pričom sa ponechávajú len najlepšie exempláre. Produktivita mierne klesá počas obdobia liahnutia, ktoré sa začína koncom jesene a trvá približne dva mesiace. Priemerná dĺžka života kurčiat dominantov je 9 – 10 rokov, ale chov vtákov tak dlho je nerentabilný, pokiaľ nejde o cenné jedince určené pre kmeň. To sa týka predovšetkým kohútov. Plemeno Dominant. Existujú rôzne typy nosníc Dominant. Produktivita týchto kríženiek sa môže líšiť na lepšiu aj na horšiu stranu… Okrem toho majú jednotlivé odrody rôzne sfarbenie operenia. Všetky dominanty sa predávajú. Pred kúpou násadového vajca alebo kurčaťa si musíte pozorne prečítať všetky riadky. podrobné informácie o rôznych krížencoch sú opísané nižšie. Top 13 najlepších kuracích plemien na znášanie vajec.

Druhy plemena Dominant

Nosnice plemená

Táto rodinná súkromná spoločnosť z Českej republiky sa špecializuje na chov a selekciu nosníc a hydiny s dvojakým využitím. Už viac ako 30 rokov sa originálne genetické programy spoločnosti DOMINANT CZ dynamicky rozširujú a nachádzajú nových partnerov v 60 krajinách na 4 kontinentoch. Vďaka modernizácii existujúcich a výstavbe nových zariadení dochádza k neustálemu zvyšovaniu chovateľských kapacít, ako aj výskumu a vývoja.

Dominantné hybridy CZ sa geneticky šľachtia na tieto špecifické účely:

  • neumierajú predčasne
  • nie sú agresívne
  • dobre operené
  • všetky sú rovnako veľké
  • Hybridy sa liahnu vždy z dvoch nehybridizovaných sliepok. Sliepky začínajú znášať vajcia v 20. až 23. týždni života.
  • 5 najväčších kuracích plemien na svete

Mimo Českej republiky pôsobí spoločnosť Dominant CZ v ďalších 49 krajinách sveta. Sliepky plemeno dominant. Sliepky vyliahnuté touto spoločnosťou sú obľúbené, pretože na rozdiel od iných sliepok majú ľahký chov a vyššiu znášku a životnosť. Vajcia na vlasy.

Najobľúbenejšie dominantné plemená CZ na Filipínach sú D107 (modrá), D109 (čierna), D149 (čierna) a D102 (hnedá). Tieto plemená sa chovajú predovšetkým na produkciu vajec.

V ponuke Dominant CZ je celkovo 28 druhov. Nižšie je uvedený úplný zoznam hybridov vyvinutých spoločnosťou Dominant CZ s ich farbou, kódom plemena a rodičovským kmeňom.

Nosnice plemeno Dominant

Nosnice plemeno Dominant

1. D102 (hnedá)

Sliepka je primárne hnedá, ale na konci chvosta má bielu škvrnu. Kohút má rovnaké sfarbenie ako jantárový kohút. Rodičmi sú kohút Rhode Island Red a sliepka Rhode Island White.

 

2. D104 (Sussex)

Sliepka je prevažne biela a má čierne pruhy na krku a krídlach a čiernu škvrnu na chvoste. Kohút má rovnaké sfarbenie ako sliepka. Rodičia sú kohút Sussex a sliepka Sussex

 

3. D107 (modrá)

Sliepka je prevažne svetlosivá, ale má veľmi tmavosivý krk. Kohút je prevažne svetlosivý, ale na krku a krídlach má čierno-biele pruhovanie. Rodičmi sú kohút Blue Plymouth Rock a sliepka Barred Plymouth Rock.

4. D109 (čierny)

Sliepka je primárne čierna, ale na krku má niekoľko hnedých pruhov a na krídlach smaragdovo zelené znaky. Kohút má rovnaké sfarbenie ako kohút Barred (D959). Rodičmi sú kohút Rhode Island Red a sliepka Barred Plymouth Rock.

5. D149 (čierna)

Sliepka je prevažne čierna, ale na krku a hrudi má niekoľko bielych pruhov. Kohút je čierny, ale celú hlavu, krk a krídla má biele. Rodičia sú kohút Sussex a sliepka Barred Plymouth Rock.

Nosnice plemená

6. D159 (červený barred)

Sliepka je primárne hnedo-bielostrakatá a na chvoste má čiernu škvrnu. Kohút má podobné farby ako sliepka, ale na chrbte je tmavší. Rodičmi sú kohút červený Rhode Island Barred a sliepka červená Rhode Island Red.

7. D187 (modrá)
Jeden z nových druhov ustanovených v roku 2020. Plemeno Dominant. Sliepka je podobná sliepke D107, ale má tmavšiu čiernu farbu na krku. Kohút je rovnaký ako kohút D107. Rodičmi sú svetlomodrý plymouthský kohút a červená barredská sliepka.

8. D189 (čierna)
Jeden z nových druhov ustanovených v roku 2020. Sliepka je podobná sliepke D109, ale je úplne čierna, bez čiernych alebo zelených znakov na tele. Kohút je takmer úplne čierny, len s niekoľkými hnedými pruhmi na krku. Rodičmi sú čierny plymutský kohút a čierna plymutská sliepka.

9. D192 (hnedý)
Sliepka je prevažne hnedá, ale na chvoste, krídlach a krku má niekoľko čiernych bodiek. Kohút je biely a má žltý krk, čierny chvost a niekoľko čiernych bodiek na krídlach, hrudi a chrbte. Rodičmi sú kohút červený Rhode Island a sliepka Sussex.

10. D229 (Leghorn)
Sliepka je celá biela, bez škvŕn alebo pruhov. Kohút je tiež celý biely. Obaja rodičia sú leghorni.

11. D300 (jarabica)
Sliepka je prevažne tmavohnedá, ale na krku má zlaté pruhy a svetlohnedú hruď. Kohút primárne hnedý a tmavozelený chvost, brucho, krídla a hruď. Rodičmi sú kohút hnedý leghorn partridge a sliepka hnedá leghorn partridge.

12. D301 (Tricolor)
Sliepka podobná sliepke Partridge, ale má biele bodky po celom tele. Kohút je podobný sliepke. Kohút hnedej jarabice a sliepka hnedej jarabice.

13. D304 (Sussex)
Sliepka je podobná sliepke D104 Sussex, ale jej pruhy a bodky sú menej výrazné. Kohút je rovnaký ako sliepka. Rodičmi sú kohút Columbian Leghorn a sliepka Columbian Leghorn.

 

Zaujímavosti plemeno Dominant

14. D392 (Brwon/Salmon)
Jeden z nových druhov ustanovených v roku 2020.
Sliepka je veľmi podobná sliepke D192, ale jej farby sú pomerne svetlejšie. Kohút je farebný, s bielo/žltým pruhovaným krkom, čierno pruhovaným bruchom, hnedými a čiernymi krídlami, žltým perím za krídlami a čierno-zeleným chvostom. Rodičmi sú kohút hnedý leghorn a sliepka kolumbijský leghorn.

15. D459 (Červená čiapočka)

Sliepka je prevažne bielo-hnedo čiarová, ale má hnedý krk a čierne škvrny na chvoste a krídlach. Kohút je veľmi podobný kohútovi sussexskému, ale na krídlach má hnedé škvrny. Rodičmi sú kohút barred Rhode Island Red a sliepka Sussex.

16. D723 (tónovaný)
Sliepka  celá biela, podobná Leghornovi, ale rozoznateľná podľa kratšieho hrebienka. Kohút je biely, ale na krku, chrbte a krídlach má trochu krémovej farby. Rodičia biely leghornský kohút a rhodeislandská červená sliepka.

17. D843 (Amber)
Sliepka je krémovo biela a na krídlach má hnedé bodky. Plemeno Dominant. Kohút je biely a na hlave a krídlach má krémové škvrny, na krídlach, hrudi a na chrbte a chvoste má hnedé škvrny. Rodičia sú kohút bielej farby z Rhode Islandu a sliepka červenej farby z Rhode Islandu.

 

18. D853 (červená)
Sliepka je hnedá, ale na konci chvosta má čiernu škvrnu. Kohút je celý hnedý, s tmavohnedou farbou rozprestretou po celom chrbte. Rodičia sú kohút červenej farby Rhode Island Red a sliepka červenej farby Rhode Island Red.

 

19. D902 (červený barred)
Ide o nový typ sliepky stanovený v roku 2020. Sliepka je podobná sliepke D159, ale je oveľa svetlejšie sfarbená. Kohút je prevažne biely, s niekoľkými svetlohnedými pruhmi na krku, krídlach a chvoste. Rodičmi sú kohút barred a sliepka Rhode Island White.

kura

20. D959 (barred)
Sliepka po celom tele čiernobielo pruhovaná. Kohút je prevažne čierny, ale na krku a na niektorých miestach na krídlach má krémovo biely a čierny pruh. Rodičia sú kohút barred Plymouth Rock a sliepka Rhode Island Red.

 

21. GS107

Modifikovaný typ sliepky Blue (D107). Sliepka je takmer rovnaká ako sliepka D107, odlišuje sa len chocholkou. Kohút je rovnaký ako kohút D107. Rodičmi zelený kohút GS300 a dominantná sliepka D107.

22. GS159
Modifikovaný typ sliepok s červenou čiarou (D159). Sliepka je takmer rovnaká ako sliepka D159, odlišuje sa len chocholkou. Kohút podobný kohútovi D159, len tmavšie sfarbený. Rodičmi sú kohút Greenshell GS300 a sliepka Dominant D159.

 

23. GS229
Modifikovaný typ sliepok plemena Leghorn (D229). Sliepka je takmer rovnaká ako sliepka D229, rozoznateľná len podľa chocholky. Kohút je podobný skôr kohútikovi D723 (Tinted) ako kohútikovi D229. Rodičmi sú kohút Greenshell GS300 a sliepka Dominant D229.

 

siepka

 

24. GS300
Modifikovaný typ sliepky Partridge (D300). Kohút je úplne odlišný od kohúta D300, má biely krk, biele a hnedé krídla, čiernu hruď a brucho, biele a hnedé perie za krídlom a čierny a biely chvost. Rodičmi sú kohút GS300/Araucana a sliepka Dominant D300.

 

25. GS459

Modifikovaný typ sliepok červenej farby (D459). Kohút je rovnaký ako kohút D459. Rodičmi sú kohút Greenshell GS300 a sliepka Dominant D459.

 

26. GS902
Modifikovaný typ novej sliepky s červenou barlou (D902). Sliepka je takmer rovnaká ako sliepka D902, rozoznateľná len podľa chocholky a mierne svetlejšej farby. Kohút je rovnaký ako kohút D902. Rodičmi sú kohút Greenshell GS300 a sliepka Dominant D902.

 

27. GS959
Modifikovaný typ sliepky Barred (D959). Sliepka je takmer rovnaká ako sliepka D959, odlišuje sa len chocholkou. Kohút je rovnaký ako kohút D959. Rodičmi sú kohút Greenshell GS300 a sliepka Dominant D959.

 

28. DS109
Modifikovaný typ sliepky Black (D109).
Sliepka sa líši od sliepky D109, nemá hnedé ani smaragdovo zelené znaky. Je úplne čierna, s niekoľkými tmavohnedými perami na bruchu. Má čiastočne operené nohy. Plemeno Dominant. Kohút je podobný kohútovi D109, ale namiesto bielych znakov má hnedé. Tiež má čiastočne operené nohy. Rodičmi sú kohút Brown Marans a sliepka Dominant D109.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button