VTÁCTVO A PAPAGÁJEZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Najväčší vták na svete : 10 najväčších vtákov na svete

Najväčší vták na svete : 10 najväčších vtákov na svete . Pozrite si najväčšie vtáky na svete . Najväčší vták na svete je pštros Emu. Veľké vtáky . Najväčší vták na svete : 10 najväčších vtákov na svete . Väčšina z najväčších vtákov na svete nie je schopná letu, pretože má hustejšie kosti a ťažkú stavbu tela . Najväčší vták na svete . Pozrite si s nami najväčšie vtáky na svete .Všetko o najväčších vtákov na svete .

 

10. Pelikán kučeravý

 

Pelikan kuceravy Najväčší vták na svete

 

Pelikán kučeravý (Pelecanus crispus) je najväčším členom čeľade pelikánov a asi aj najväčší sladkovodný vták . Váži až 11,5 kg a na dĺžku ma 183 cm . Má rozpätie krídel podobné veľkosti ako veľké albatrosy a je jedným z iba 4 druhov vtákov, ktoré majú overené rozpätia krídel viac ako 350 cm . Pelikán kučeravý sa vyskytuje v jazerách, riekach a ústiach riek v juhovýchodnej Európe, Rusku, Indii a Číne. V priebehu 20. sa populácie dramaticky znížila , pravdepodobne v dôsledku straty biotopov spôsobenej odvodňovaním mokradí. Najväčší vták na svete.

 

9. Albatros kráľovský

 

Albatros kráľovský Najväčší vták na svete

 

Albatros kráľovský váži priemerne 11,9 kg a na dĺžku má až 135 cm. Má najdlhšie rozpätie krídel zo všetkých žijúcich vtákov v rozmedzí od 2,5 do 3,5 m a neoverené správy uviedli najväčšie rozpätia krídel na 4,22 až 5,3 m. Albatros kráľovský strávi väčšinu života letom a môžu zostať vo vzduchu bez toho, aby mávali niekoľko hodín v kuse. Albatrosy majú jedno z najdlhších rozpätí krídel zo všetkých vtákov . Niektoré Albatrosi kráľovské obišli južný oceán trikrát za jeden rok. Najväčší vták na svete.

 

8. Drop najväčší

 

Drop najväčší Najväčší vták na svete

 

Drop najväčší váži v priemere 10,6 kg a na dĺžku má 115 cm. Žijú na otvorených trávnatých porastoch v južnej a strednej Európe a Ázii, pričom 60% populácie žije v Španielsku a Portugalsku. Drop najväčší  je najväčší africký lietajúci vták a uchádzač o najťažšieho lietajúceho živého vtáka s priemernou hmotnosťou 11,4 kg a dĺžkou 150 cm.

 

7. Labuť veľká

 

Labuť veľká Najväčší vták na svete

 

Labuť veľká je najťažší vták zo všetkých vodných vtákov s priemernou hmotnosťou 11,87 kg. V priemere majú dĺžku 100 – 130 cm. Trumpetové labute vážia o niečo menej pri 11,6 kg, ale sú dlhšie pri 138 – 165 cm.Rozpätie krídiel: 2 – 2,4 m

 

6. Morka divá

 

Morka divá Najväčší vták na svete

 

Morka divá je najväčší druh vtákov, ktorý je schopný lietať. Vážia v priemere 13,5 kg a majú priemernú dĺžku 124 cm. Napriek svojej veľkosti sú to tichí, pohybliví letci, ktorí sa zdržiavajú tesne pri zemi a lietajú naraz najviac 400 metrov.Divoké morky sú rovnakým druhom ako domestikovaná morka.. Pochádzajú z Severnej Ameriky, ale svoje meno dostali podľa domáceho moriaka, ktorý bol nesprávne identifikovaný ako nepríbuzný druh dovážaný do Európy tureckými obchodníkmi. Domáce morky nie sú schopné lietať, pretože sú príliš tučné. Pretože nepoužívajú svoje prsné svaly, prsné mäso je biele, na rozdiel od divých moriek, ktoré je tmavé a chutí viac ako divina.

Morka domáca – Chov a starostlivosť

5. Nandu pampový – Najväčší vták na svete

 

Nandu pampový najväčšie vtáky na svete

 

Nandu pampový je nelietavý vták pochádzajúce z Južnej Ameriky. . Väčšie vtáky . Nandu pampového majú priemernú hmotnosť 23 kg a priemernú dĺžku 134 cm. V Nemecku sa usadila malá populácia väčších odrôd. Jeden samec a päť samic utiekli z farmy v auguste roku 2000. Prežili zimu a začali sa množiť. Odhaduje sa, že v súčasnosti ich tam žije asi 250 vtákov, ktoré sa považujú za domáce, a preto sú chránené pred lovom.

 

4. Tučniak obrovský ( Tučniaky cisárske ) – Najväčší vták na svete

 

 Tučniak obrovský ( Tučniaky cisárske ) najväčšie vtáky na svete

 

Tučniaky cisárske sú endemické v Antarktíde a sú najvyššie a najťažšie zo všetkých žijúcich tučniakov, ktoré vážia v priemere 31,5 kg a merajú 114 cm na výšku. Počas obdobia rozmnožovania môžu schudnúť samce tučniaka až 15 kg, pretože nič nejedia, a zároveň chránia svoje vajcia pred extrémnym chladom dlhšie ako 2 mesiace. Rovnako ako všetky tučniaky, aj tučniaky cisárske nelietajú, ale prispôsobili sa drsným podmienkam svojho prostredia. Perie poskytuje až 90% ich izolácie a je schopné termoregulovať svoju základnú telesnú teplotu bez zmeny metabolizmu.

Ako často si umývať vlasy?

 

3. Emu hnedý – Najväčší vták na svete

 

Emu hnedý

 

Emu hnedý je tretím najväčším žijúcim vtákom na svete . Emu hnedý v dospelosti môže dosahovať výšku až 190 cm . Vážia v priemere 33 kg. Samice sú zvyčajne o niečo väčšie ako samce a majú výrazne širšie zadné kosti.Napriekt tomu že nemôžu lietať dokážu neskutočne rýchlo bežať . Emu sú jedinými vtákmi so svalmi gastrocnemius, ktoré sa nachádzajú v zadnej časti dolných končatín.

 

2. Kazuár veľkoprilbý

 

Kazuár veľkoprilbý

 

Kazuár veľkoprilbý má priemernú hmotnosť 45 kg a je dlhý okolo 155 cm. Južné Kazuáre žijú v severovýchodnej Austrálii, Indonézii a na Novej Guinei.

Najdrahšie domáce zvieratá 10 exotických domácich miláčikov

 

1. Pštros dvojprstý – Najväčší vták na svete

 

Pštros dvojprstý Najväčší vták na svete

 

Pštros dvojprstý je najväčší živý vták na svete s priemernou hmotnosťou 104 kg a priemernou dĺžkou 210 cm. Znášajú najväčšie vajcia a držia rekord v najrýchlejších bežiacich vtákov na svete , dokážu bežať rýchlosťou rýchlosť 70 km / h. Ich oči sú veľké až 5 cm .Pštrosy sú pôvodom z Afriky, ale chovajú sa na celom svete, najmä pre perie, kožu použitú v kožených výrobkoch a mäso. Pštros – chov, starostlivosť a dôležité informácie

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button