Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na e – 5 zvierat na písmeno e

Zvieratá na e 5 zvierat na písmeno e. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno e? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom e. Zvieratá na e a niečo o nich.

Zvieratá na e

Zvieratá na e sú Emu, Entlebušský salašnícky pes, Eskimácky pes,  Estrelský pastiersky pes a Echidna.

zvieratá na písmeno e

 

1. Emu
2. Entlebušský salašnícky pes
3. Eskimácky pes
4. Estrelský pastiersky pes
5. Echidna

Zviera na e

Zviera na e je Emu,  Entlebušský salašnícky pes a Eskimácky pes. Ďalšie zviera na e je Estrelský pastiersky pes a Echidna.

Zviera na e

1. Emu

Emu

Emu je druhý najväčší žijúci vták podľa výšky po svojom príbuznom pštrosovi. Je endemitom Austrálie, kde je najväčším pôvodným vtákom a jediným žijúcim členom rodu Dromaius. Zvieratá na e. Areál emu pokrýva väčšinu austrálskej pevniny, ale poddruhy z Tasmánskeho, Kengurieho a Kráľovho ostrova vyhynuli po európskom osídlení Austrálie v roku 1788. Zvieratá na c 7 zvierat na písmeno c.

Emu sú hnedé nelietavé vtáky s mäkkým perím, dlhým krkom a nohami, ktoré môžu dosahovať výšku až 1,9 metra. Emusy dokážu prekonávať veľké vzdialenosti a v prípade potreby dokážu šprintovať rýchlosťou 50 km/h; živia sa rôznymi rastlinami a hmyzom, ale sú známe prípady, keď vydržia celé týždne bez jedla. Pijú zriedka, ale keď sa im naskytne príležitosť, prijímajú veľké množstvo vody. Zviera na i

Hniezdenie prebieha v máji a júni a medzi samicami je bežný boj o partnera. Samice sa môžu páriť viackrát a počas jednej sezóny naklásť niekoľko vajíčok. Inkubáciu vykonáva samec, ktorý počas tohto procesu takmer neje a nepije a výrazne schudne. Vajíčka sa liahnu približne po ôsmich týždňoch a mláďatá vychováva otec. Mláďatá dosiahnu plnú veľkosť približne po šiestich mesiacoch, ale môžu zostať ako rodinná jednotka až do ďalšej sezóny rozmnožovania. Zvieratá na e. Emu je dôležitou kultúrnou ikonou Austrálie, objavuje sa na štátnom znaku a rôznych minciach. Tento vták má významné postavenie v mytológii pôvodných obyvateľov Austrálie.

Zvieratá na e

Vták je dostatočne rozšírený na to, aby ho Medzinárodná únia na ochranu prírody zaradila medzi druhy, ktoré vzbudzujú najmenší záujem. Napriek tomu sú niektoré miestne populácie zaradené do zoznamu ohrozených druhov, pričom poddruhy, ako napríklad emu tasmánsky, vyhynuli už v roku 1800. Medzi hrozby pre ich prežitie patrí predácia ich vajec, zabíjanie na cestách a fragmentácia ich biotopov.

2. Entlebušský salašnícky pes

 

 Entlebušský salašnícky pes

Entlebucherský salašnícky pes (nem. Entlebucher Sennenhund, angl. Entlebucher Mountain Dog) je stredne veľké pastierske plemeno, najmenšie zo štyroch plemien švajčiarskych salašníckych psov. Pochádza z Entlebuchu, čo je údolie v oblasti kantónov Luzern a Bern vo Švajčiarsku. Zvieratá na e. Mimo nemecky hovoriacich krajín sa vyskytuje zriedkavo. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

Zvieratá na e

Stredne veľký pes (výška v kohútiku psov 44-50 cm, výška v kohútiku samíc 42-48 cm) obdĺžnikovej postavy s mierne klinovitou hlavou. Krátka srsť je tvrdá, sfarbená do čierna so symetrickými bielymi a hrdzavými znakmi. V prípade Appenzellského salašníckeho psa môže dôjsť k zámene.

3. Eskimácky pes – Zvieratá na e

Eskimácky pes - Zvieratá na e 

Kanadský eskimák je jedno z najstarších severoamerických plemien psov, ktoré sa len v Arktíde pohybuje už viac ako 4 000 rokov.Povesti o kanadských eskimákoch tvrdia, že boli vyšľachtení na bájnom ostrove Thule, ale výskum ukázal, že tieto psy sú veľmi úzko príbuzné s grónskymi psami, čo môže naznačovať, že ich pôvodnou vlasťou bolo Grónsko. Samotní Inuiti používajú kanadských huskyov už dlho, ale v ich náboženstve sú psy opisované len ako nástroje pre ľudí. Používali ich najmä na lov (napríklad na lov medveďov), ale aj na prepravu, t. j. na ťahanie saní. Okrem iného ich však chovali aj pre ich kožušiny, ktoré boli oveľa teplejšie a odolnejšie ako vlčie; navyše v čase hladu slúžili ako potrava.5 Výnimočné nebolo ani kríženie kanadských eskimáckych psov s vlkmi, naopak, takéto kríženie bolo veľmi časté a prispievalo k „osvieženiu krvi“; psy boli odolnejšie, rýchlejšie a lepšie lovili. 10 plemien psov, ktoré vyzerajú ako vlci. 

4. Estrelský pastiersky pes – Zvieratá na e

Estrelský pastiersky pes - Zvieratá na e

Pochádza z pohoria Serra da Estrela v Portugalsku. Toto plemeno je známe už od stredoveku, takže je veľmi staré, dokonca patrí medzi najstaršie plemená na Pyrenejskom polostrove, ale jeho presný pôvod sa nedá určiť. Pravdepodobne vznikol krížením so španielskym mastinom. Estrelský pastiersky pes V tom čase sa používal najmä na ochranu stád oviec pred predátormi, ako sú vlci alebo medvede. Takéto plemeno psa muselo byť silné, zdatné a schopné prejsť desiatky kilometrov, čo pastiersky pes Estrela je. Väčšina pastierov dávala svojim psom na krk špeciálne obojky s dlhými hrotmi, ktoré vyčnievali von.Dôvodom bolo, že vlci zabíjajú svoju korisť pretrhnutím tepny na krku a tento obojok mal pred tým chrániť. Portugalské plemená psov 8 plemien z Portugalska. 

5. Echidna – Zvieratá na e

 

 Echidna - Zvieratá na e 
Echidna – Zvieratá na e

 

Štyri žijúce druhy echidn a ploskolebec sú jedinými žijúcimi cicavcami, ktoré kladú vajíčka, a jedinými žijúcimi členmi radu Monotremata. Stravu niektorých druhov tvoria mravce a termity, ale nie sú blízko príbuzné pravým mravencom Ameriky, ktoré (spolu s leňochodmi a pásavcami) patria medzi xenarthranov. Echidny žijú v Austrálii a na Novej Guinei. Zvieratá na b 21 zvierat na písmeno b

Echidna - Zvieratá na e

Echidny sa vyvinuli pred 20 až 50 miliónmi rokov, pričom pochádzajú z monotrema podobného platypusovi. Tento predok bol vodný, ale echidny sa prispôsobili životu na súši.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button