ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Novo Vyhynuté zvieratá 10 zvierat ktoré nedávno vyhynuli

Novo Vyhynuté zvieratá . zvierat ktoré za posledné desaťročie vyhynuli . Novo vyhynuté zvieratá . Za väčšinu vyhynutí môže práve človek .

10. Alaotra Grebe Novo Vyhynuté zvieratá 

Alaotra Grebe Novo Vyhynuté zvieratá


 Žili v jazere Alaotra a Madagaskare, ich osud spečatila ich veľkosť . Dospelý jedinec mal len 25 cm a malé rozpetie krídiel znamenalo že sa len zriedka odvážili ďaleko od močaristého prostredia. Boli lovené ľuďmi a v roku 2010 vyhynuli.

9. Korytnačka Pinta Novo Vyhynuté zvieratá 

Korytnačka Pinta Novo Vyhynuté zvieratá


 Posledná korytnačka tohto druhu zomrela 24. júna 2012 na ostrove Galapágy. Bola stará viac ako 100 rokov . Vedci ju objavili v roku 1972 dovtedy si mysleli že druh tejto korytnačky už vymrel . Pokúsili sa túto korytnačku spáriť s iným druhom žiaľ neúspešne.

8. Thaiwanský snehový leopard Novo Vyhynuté zvieratá 

Thaiwanský snehový leopard Novo Vyhynuté zvieratá


Tento druh veľkej mačky bol kedysi domorodý na ostrove Tchaj-wan . Bol lovený pre svoju kožušinu a tým leopardov neustále ubúdalo . Na začiatku roka 2000 boli na ostrov položené foto pasce . Za 4 roky nezachytili ani jednu fotku tohto leoparda. Zviera na f

7. Karíbsky tuleň

Karíbsky tuleň Novo Vyhynuté zvieratá


Bol známy ako jediným druhom tuleňa z Karibského a Mexického zálivu. Objavil ho Christopher Columbus počas svojej druhej plavby do Ameriky roku 1494. Nazval ich morskými vlkmi . Tulene boli lovené pre svoje mäso a olej. V roku 2008 boli vyhlásené za vyhynuté. Zviera na g

6. Liverpoolsky holub

Liverpool pigeon Novo Vyhynuté zvieratá


Jediný exemplár tohto druhu je uložený vo svetovom múzeu v Liverpoole.Genetické štúdie odhalili že bol blízky príbuzný s vtákom Dodo . A predpokladá sa že žil v južnom Pacifiku a na ostrovoch v Indickom oceáne . V roku 2008 ho vyhlásili za vyhynutého.

5. Západoafrický čierny nosorožec

Západoafrický čierny nosorožec Novo Vyhynuté zvieratá


Novo Vyhynuté zvieratá  . Existuje jedna kritická štatistika spojená s čiernym nosorožcom. Na začiatku 20 storočia predstavoval počet jedincov týchto bylinožravcov , ktoré prechádzali cez africký kontinent milión kusov. O šesť desaťročí neskôr začalo neustále zabíjanie . V rokoch 1960 – 1998 bolo viac ako 98% týchto nosorožcoch zabitých pytliakmi . Dnes je tento druh už vyhynutý. Zviera na n

4. Netopier Pipistrelle z Vianočných ostrovov

bat Novo Vyhynuté zvieratá
Jedným z pravdepodobných zdrojov ich zániku bolo použitie pesticídov proti kolóniám mravcov . V roku 2009 boli vyhlásené za vyhynuté.

3. Madagaskarský hroch

Madagascar hippo Novo Vyhynuté zvieratá


Madagaskar bol kedysi domovom troch samostatných druhov hrochov, ktoré spája rovnaký osud a to že dnes už sú vyhynuté. Katastrofou pre tieto hrochy bol príchod človeka na ostrov . Tieto veľké a hrubé stvorenia predstavovali ľahký terč na lov. Posledný hroch tohto druhu zomrel v roku 2014.

Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa

2. Yanghzerský riečny delfín

Yanghzers River Dolphin


Novo Vyhynuté zvieratá  .Na rozdiel od väčšiny delfínov , ktoré sú morskými cicavcami , tento druh žil v čínskej rieke Yangtze dlhej 6 300 km . Za vyhynutím týchto delfínov je človek . Ľudia zasahovali do toku rieky výstavbou priehrad, rozšírením riečnej dopravy a znečistením vody. Posledný jedine bol videný roku 1994 . V roku 2006 vedecký tým skúmal rieku po celej dĺžke a nenašiel sa  ani jediný exemplár . Delfíny v rieke Yangtz boli vyhlásené za vyhynuté.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

1. Japonská riečna vydra

Japonská riečna vydra
Novo Vyhynuté zvieratá  . Tieto cicavce boli kedysi bežné v celom Japonsku a ich počet presahoval milión . Žiaľ fotografia z roku 1979 sa ukázala byť poslednou tohto druhu . Pytliaci lovili vydru pre ich kožušinu . Vydri boli lovené v priemyselnom meradle čo málo za následok ich vyhynutie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button