HMYZZaujímavosti z ríše zvierat

Brachypelma Smithi: Chov a starostlivosť

Brachypelma Smithi. Ak máte záujem o chov tarantuly, Brachypelma smithi je jedným z druhov, ktorý by ste mali zvážiť. Tento druh tarantuly, ktorý je známy aj ako mexický červenokolenec, je jedným z najobľúbenejších druhov tarantúl medzi chovateľmi a milovníkmi zvierat. Brachypelma smithi patrí do rodiny terafosid a pochádza z Tichomoria.

Brachypelma Smithi

Brachypelma Smithi

 

Tento druh tarantuly je terestriálny, čo znamená, že sa pohybuje po zemi, a je známy svojou kľudnou povahou. Brachypelma smithi je pomerne ľahko dostupný na trhu a je to ideálna voľba pre začiatočníkov v chove tarantúl. Ak sa rozhodnete pre chov tarantuly, musíte sa naučiť, ako správne starať sa o neho, aby bol zdravý a šťastný.

História a klasifikácia

História a klasifikácia

 

História Brachypelma Smithi

Brachypelma smithi je druh pavúka patriaci do rodiny Theraphosidae, ktorý bol prvýkrát vedecky popísaný v roku 1897 arachnológom F. O. P. Cambridgem. Pôvodne bol známy ako Eurypelma smithi a bol pomenovaný po H. H. Smithovi, ktorý ho získal z oblasti Dos Arroyos v mexickom štáte Guerrero. Neskôr bol tento druh premenovaný na Brachypelma smithi.

V súčasnosti existuje niekoľko synonym pre tento druh, vrátane Brachypelmides smithi, Eurypelma annitha a Mygale emilia. V roku 2017 bola táto tarantula zaradená na CITES zoznam, čo znamená, že je chránená pred nezákonným obchodovaním.

Klasifikácia a druhy

Brachypelma smithi patrí do podrodiny Theraphosinae a rodu Brachypelma. Rod Brachypelma zahŕňa približne 20 druhov, z ktorých väčšina je endemická pre Mexiko. Tento rod je známy svojou farebnou variabilitou a je populárny medzi chovateľmi tarantúl. Najväčšie pavúky na svete – Top 10 najväčších pavúkov

Brachypelma smithi je jedným z najznámejších druhov rodu Brachypelma. Tento druh sa vyskytuje v mexickom štáte Guerrero a je populárny medzi chovateľmi tarantúl kvôli svojmu výraznému farebnému vzoru. Existuje niekoľko ďalších mexických druhov, ktoré sú podobné Brachypelma smithi, vrátane Brachypelma annitha, Tliltocatl sabulosum a Tliltocatl vagans.

V súčasnosti prebieha systematická revízia rodu Brachypelma, ktorá môže viesť k zmene klasifikácie niektorých druhov. Výskum DNA barcode ukázal, že niektoré druhy, ktoré boli považované za samostatné druhy, by mohli byť v skutočnosti len farebnými variantmi iných druhov.

Celkovo je Brachypelma smithi jedným z najznámejších a najpopulárnejších druhov tarantúl medzi chovateľmi a milovníkmi zvierat. Vtáčkar – Chov a starostlivosť o Brachypelma smithi

Starostlivosť o Brachypelma Smithi

Starostlivosť o Brachypelma Smithi

 

Chov v teráriu b smithi

Brachypelma Smithi je druh pavúka, ktorý sa ľahko chová v teráriu. Vhodné terárium by malo byť aspoň 30x30x30 cm, ale pre dospelého pavúka by malo byť terárium väčšie. Terárium by malo byť vybavené úkrytom, kde sa pavúk môže schovať. Pavúk má rád suché prostredie, takže zem by mala byť suchá a nemala by byť príliš vlhká. Pavúk sa tiež môže hrabať do zeme, takže by ste mali mať v teráriu dostatok zeminy na vytvorenie hlbokých dier.

Výživa a kŕmenie

Brachypelma Smithi sa živí hmyzom. Môžete kŕmiť pavúka cvrčkami, kobylkami, moličkami a iným kŕmim hmyzom. Pavúk by mal byť kŕmený raz týždenne a mali by ste mu dať toľko potravy, koľko dokáže zjesť za približne 30 minút. Je dôležité, aby ste sa uistili, že potrava je dostatočne malá, aby ju pavúk dokázal zjesť bez problémov.

Zdravie a bezpečnosť b smithi

Brachypelma Smithi je zdravý druh pavúka, ktorý sa zriedka chorí. Je však dôležité, aby ste sa uistili, že terárium je čisté a suché. Pavúk tiež potrebuje dostatok vody, takže by ste mali mať v teráriu misku s vodou. Tak pavúk nie je nebezpečný pre ľudí, ale môže byť ohrozený inými zvieratami. Pavúk sa tiež môže brániť pomocou svojho jedu, takže by ste mali byť opatrní, keď sa s ním manipuluje.

To je základná starostlivosť o Brachypelma Smithi. Tento druh pavúka je skvelým domácim zvieraťom pre chovateľov pavúkov a milovníkov zvierat. Kde žije tarantula: Hľadanie exotických pavúkov

Brachypelma Smithi v prírode

 

Brachypelma Smithi v prírode

 

Prírodné prostredie b smithi

B smithi. Brachypelma Smithi, známy aj ako Mexický červenokolenec, je druh pavúka z rodiny sklípkanov, ktorý sa vyskytuje v Mexiku. Tento druh pavúka obýva hlavne suché a teplé oblasti, ako sú napríklad lesy na pacifickom pobreží, kde sa vyskytuje v blízkosti riek a potokov. V prírode sa tento pavúk ukrýva v nory alebo pod úlomkami kôry.

Predátory a korisť

Brachypelma Smithi je terestriálny druh pavúka, ktorý sa živí hlavne hmyzom, ale aj menšími živočíchmi. Medzi jeho predátormi patria hadi, dravé vtáky a iné zvieratá. Na obranu sa môže Brachypelma Smithi vyčesať a vypustiť obranné chĺpky, ktoré môžu dráždiť kožu, dýchacie cesty a oči útočníka.

Rozmnožovanie b smithi

Brachypelma Smithi je druh pavúka, ktorý sa rozmnožuje sexuálne. Samec po hľadaní samice ju musí zaujať svojou tančekovou predstavou, aby ju následne oplodnil. Samice Brachypelma Smithi klade vajíčka do kokónov, ktoré následne chráni a stará sa o ne. Po vyliahnutí sa mladé pavúky živia prvými larvami a neskôr prechádzajú na hmyzovú stravu. 10 najhrozivejších druhov hmyzu na svete

V súčasnosti je Brachypelma Smithi ohrozený druh a patrí medzi kriticky ohrozené druhy sklípkanov. Jeho populácia klesá kvôli ničeniu jeho prirodzeného prostredia a nelegálnemu obchodu s týmito pavúkmi.

Ochrana a zachovanie

Ochrana a zachovanie

 

Brachypelma smithi je druh pavúka, ktorý je uvedený v CITES (Dohovor o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín) z dôvodu jeho ohrozenia v dôsledku nelegálneho odchytu a obchodu. Je to mexický druh a patrí medzi ohrozené tarantuly.

Kvôli tomu, že Brachypelma smithi je ohrozený druh, je dôležité, aby sa pri jeho chove a starostlivosti dbalo na to, aby sa neohrozoval jeho životné prostredie a aby sa predchádzalo nelegálnemu obchodu s ním. Je dôležité, aby sa chovatelia zaoberali týmto druhom s ohľadom na jeho ohrozený status.

Okrem toho, IUCN (Medzinárodná únia pre ochranu prírody) vykonala štúdiu, ktorá ukázala, že mnoho druhov tarantúl je ohrozených a niektoré z nich môžu byť dokonca na pokraji vyhynutia. Preto je dôležité, aby sme sa snažili chrániť tieto druhy a ich životné prostredie. Šampón na vlasy

V posledných rokoch boli objavené nové rody tarantúl, ktoré sa predtým nevedeli odlíšiť od iných druhov. Tieto nové rody boli objavené v Mexiku, kde sa nachádza aj Brachypelma smithi. To nám ukazuje, že je ešte veľa, čo treba objaviť o týchto druhoch a ich životnom prostredí.

Vzhľadom na to, že Brachypelma smithi je uvedený ako ohrozený druh, je dôležité, aby sme sa snažili chrániť jeho životné prostredie a aby sme sa snažili predchádzať nelegálnemu odchytu a obchodu s ním. Je to dôležitý krok k zachovaniu tejto a ďalších ohrozených tarantúl.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button