HMYZZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Ako chovať motýle – vhodné druhy na chov

Ako chovať motýle. Chov motýlov je krásnym a fascinujúcim koníčkom, ktorý môže byť zároveň aj veľmi prospešný pre životné prostredie. Motýle sú dôležitými opylovačmi rastlín a ich chov môže pomôcť udržať populácie týchto dôležitých tvorov na dostatočne vysokých úrovniach. V tomto článku sa dozviete, aké druhy motýlov sú vhodné na chov a ako ich správne chovať.

Ako chovať motýle

 

Ako chovať motýle

 

Chov motýlov môže byť pre niektorých ľudí veľmi zaujímavým koníčkom. Výber vhodných druhov motýlov na chov a zabezpečenie správnych podmienok pre ich rast a vývoj je kľúčové pre úspešný chov. Motýle sú dôležitými opylovačmi a ich chov môže pomôcť udržať populácie týchto dôležitých tvorov na dostatočne vysokých úrovniach.

 

Výber vhodných druhov motýlov

 

Výber vhodných druhov motýlov

 

Pri výbere vhodných druhov motýlov na chov je dôležité zvoliť druhy, ktoré sú dostatočne odolné voči chovným podmienkam, ktoré je možné poskytnúť. Niektoré druhy motýlov sú náročnejšie na chov a vyžadujú si špecifické podmienky, ako napríklad teplotu, vlhkosť a kvalitu potravy.

 

Medzi vhodné druhy motýlov na chov patria napríklad:

 

– Súmračník veľký (Actias Luna)

– Šváby kráľovský (Hestina assimilis)

– Modrášik modroperý (Polyommatus bellargus)

– Veľká babočka (Nymphalis polychloros)

– Čierny sviečkarik (Zygaena carniolica)

 

Chov motýlov – Ako chovať motýle

 

Chov motýlov sa dá realizovať v domácich podmienkach pomocou chovnej skrinky, ktorá simuluje prírodné prostredie motýľov. Chovné skrinky sa dajú zakúpiť v špecializovaných obchodoch alebo si ich môžete vyrobiť sami doma.

 

Pre úspešný chov motýlov je dôležité zabezpečiť správne podmienky. Motýle potrebujú teplotu a vlhkosť, ktoré sú podobné tým, ktoré majú v prírode. Teplota v chovnej skrinke by mala byť medzi 20 a 27 stupňami Celsia a vlhkosť by mala byť dostatočne vysoká pre zachovanie kvality potravy a vývoja motýľov. Najväčší motýľ na svete : 10 najväčších motýľov na svete

 

Potrava pre motýle

 

Potrava pre motýle

 

Výber správnej potravy pre motýle je kľúčový pre úspešný chov. Väčšina druhov motýlov potrebuje špecifické druhy rastlín, ktoré sú pre ne prirodzenou potravou. Preto je dôležité skontrolovať, aký druh rastliny potrebuje váš druh motýľa a zabezpečiť mu ju. Mastné vlasy

Čo jedia motýle – Ako chovať motýle

 

Niektoré druhy motýlov potrebujú aj špeciálne výživné roztoky, ktoré sa dajú zakúpiť v špecializovaných obchodoch. Tieto roztoky sú dôležité pre vývoj lariev a zabezpečujú, aby sa motýle správne vyvinuli a mohli sa neskôr rozmnožovať.

V prípade, že chcete chovať motýle ako súmračníka veľkého, potrebujete zabezpečiť mu okrasnú rastlinu z čeľade lípovité (Tilia spp.), dubovité (Quercus spp.) alebo ovocných stromov. Šváby kráľovské potom potrebujú jemné druhy listových rastlín, ako napríklad koprivu alebo jahody. Modrášik modroperý sa živí hlavne kvetmi a lístkami bôbových rastlín.

Rozmnožovanie motýlov

 

Rozmnožovanie motýlov

 

Rozmnožovanie motýlov je relatívne jednoduché a zvyčajne prebieha prirodzeným spôsobom, keď sa samice a samci stretávajú v prírode. V chovnej skrinke je však možné umiestniť samca a samičku do spoločnej časti a zabezpečiť im vhodné podmienky, aby sa mohli páriť. Ako chovať motýle. V prípade, že sa podarí úspešne rozmnožiť motýle, larvy sa môžu dať do samostatných nádobiek s potrebnou potravou.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button