Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Najväčšie Jelene na svete : Lov Jeleňov na Novom Zélande

Najväčšie Jelene na svete. Lov jeleňov na Novom Zélande sa za posledných 25 rokov poriadne rozšíril .Pozrite sa na tieto neuveriteľné trofeje jeleňov z Nového Zéland .

 

trofeje z noveho zelandu

 

Jeleň lesný Cervus Elaphus bol na Nový Zéland privezený medzi rokmi 1851 a začiatkom 20. rokov 20. storočia . Dnes je najrozšírenejším druhom jeleňa na Novom Zélande.

 

Prezrite si tento obrovský červený jeleň

 

Najväčšie Jelene na svete

 

Z Nového Zélandu pochádza niekoľko svetových rekordov .Ak by ste chceli aj vy sa môžete vydať na lov jeleňov do Nového Zélandu . Cez stránku : www.alpinehunting.com

 

jelene trofej

 

Na ich stránke si môžete vybrať z niekoľko lovov ( hier ) . Od rybarčenia po lov kamzíkov a jeleňov .

 

cerveny jelen z noveh zelandu

 

Lovci si môžu vybrať balik lovu od zakladmého lovu jelena až po lov super jeleňa a občasného rekordmana – môžete si vybrať balíček s cenovo úrovňou ktorá vám vyhovuje .Ktorý si môžete zmeniť počas lovu , ak by ste natrafili na väčšieho jeleňa alebo iné zviera . Cena takéhoto lovu nieje uvedená .Najväčšie Jelene na svete. Lov jeleňa na Novom Zelande je nezabudnúteľným zážitkom.

čítaj: Kde hľadať parohy top 6 najlepších miest

 

jelene na novom zelande

Jeleň lesný

 

Jeleň lesný (iné názvy: jeleň obyčajný, jeleň hôrny, jeleň európsky, jeleň; lat. Cervus elaphus) je veľký párnokopytník z čeľadejeleňovitých (Cervidae). Vyskytuje sa na rozľahlom území Európy, na Kaukaze, v Malej, Strednej a Západnej Ázii a izolovane aj na území medzi Marokom a Tuniskom, čo z neho robí jediný druh jeleňa v Afrike. Človekom bol neskôr rozšírený aj do iných častí sveta ako do Austrálie, na Nový Zéland alebo do Argentíny.

Tiež si pozrite článok : 10 najväčších ulovených zvierat

Promo video lovu jeleňov na Novom Zélande :

 

Najtypickejším znakom pre samcov sú parohy, ktoré každý rok, zvyčajne na konci zimy, zhadzuje. Na jar, keď jeleňom rastú nové parohy, sú porastené jemnou ochrannou zamatovou vrstvou, ktorá neskôr zmizne. Parohy sú tvorené z kosti, ktorá môže denne vyrásť v priemere o 2,5 cm.

 

novy zeland jelen Najväčšie Jelene na svete

 

Pri dospelých samcoch sa na parohoch objavujú akési výrastky, ktorým sa odborne hovorí výsady, a ktoré s pribúdajúcim vekom rastú a pribúdajú. Samec s jednou výsadou, ktorá sa nazýva očník, sa v poľovníckej reči označuje ako vidlák. Druhá výsada sa označuje ako nadočník. Tretia (rastie však ako druhá v poradí), posledná potom ako operák; samce sa potom s ňou nazývajú šestoráci. Rozvetvené zakončenie parožia sa za výsadu už nepovažuje a označuje sa ako koruna.

 

obrovsky jelen z nveho zeland Najväčšie Jelene na svete

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button