ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZvieratá

Najrýchlejšie zviera na svete – top 10 najrýchlejších zvierat

Najrýchlejšie zviera na svete. Vstúpte do fascinujúceho sveta zvierat a objavte úchvatné schopnosti, ktoré im umožňujú pohybovať sa rýchlosťami, o akých môžeme my, ľudia, len snívať. Naša planéta je domovom pre niektoré z najrýchlejších tvorov na zemi, vo vode aj vo vzduchu. V článku „Najrýchlejšie zviera na svete – top 10 najrýchlejších zvierat“ sa zoznámite s desiatimi z najrýchlejších zvierat, ktoré si prispôsobili svoje telá a správanie, aby dosiahli úžasné rýchlosti, a to buď pri love, úteku pred predátormi alebo počas migrácie.

Od majestátneho sokola stehlíkavého, ktorý oblohu preťaťaží svojím strmhlavým letom, až po geparda, ktorého šprint na krátke vzdialenosti je legendárny, tento článok vám ponúkne pohľad na unikátne schopnosti týchto zázračných stvorení.

 

Najrýchlejšie zvieratá na svete

Najrýchlejším zvieraťom na svete je sokol stehlíkavý (Falco peregrinus), ktorý pri love dokáže dosiahnuť rýchlosť viac ako 320 km/h počas strmhlavého letu, čo je známe ako sturzflug. Tento druh sokola je známy svojou výnimočnou rýchlosťou a schopnosťou loviť vo vzduchu, čo ho robí vrcholovým predátorom v oblasti vtáčieho letu.

Najrýchlejšie zvieratá na svete

10. Onager

Onager.

Onager je o niečo väčší ako osol, vážia do 220 kg , viac sa podobajú na kone . V porovnaní s koňmi majú kratšie nohy a ich farba srsti sa mení v závislosti od ročného obdobia . Onager dokáže bežať rýchlosťou 70 km/h .

9. Kôň

kôň

Podľa Guinessovej knihy rekordov bola najrýchlešia rýchlosť koňa zaznamenaná v roku 2008 v Pensylvánii a to 76 km/h. Možno vás zaskočilo že kôň je až na 9. mieste ale nečudujte sa na svete sú oveľa rýchlejšie zvieratá. Priemerná rýchlosť koní je 70 km /h. Najrýchlejšie zviera na svete – top 10 najrýchlejších zvierat.

8. Klokan

klokan

Sú jediné veľké zvieratá, ktoré sa pohybujú poskakovaním. Rýchlosť klokana je 71 km/h.

7. Hyena škvrnitá

hyena

Hyena škvrnitá je mäsožravý cicavec, ktorý sa vyskytuje iba v Afrike, najmä v savanách a iných mierne zalesnených oblastiach. Nazýva sa aj africký poľovnícky pes . Hyena škvrnitá dokáže bežať rýchlosťou 71 km/h .Top 10 najrýchlejších zvierat.

6. Zajac poľný

zajac Najrýchlejšie zviera na svete - top 10 najrýchlejších zvierat

Zajac poľný je na svoju veľkosť veľmi rýchli. Môžu bežať 2x rýchlejšie ako olympijský šprintér. Môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 72 km / h.

5. Antilopa jelenia

antilopa Najrýchlejšie zviera na svete - top 10 najrýchlejších zvierat

Antilopa jelenia je zvyčajne známa pre svoje skákanie, toto zviera s obrovskými rohy, je veľmi rýchle. Jej rýchlosť je až 80 km/h.

4. Pakoň

Pakoňa Najrýchlejšie zviera na svete - top 10 najrýchlejších zvierat

Pakone sú známe svojou každoročnou migráciou na nové pasienky. Túto udalosť predstavilo mnoho dokumentárnych filmov o divočine, v ktorých je vidieť veľké množstvo pakoňov krížiacich rieky. Pakoň môže vyvinúť rýchlosť až 80,5 km/h .

3. Vidloroh americký

vidloroh Najrýchlejšie zviera na svete - top 10 najrýchlejších zvierat

Vidloroh americký je veľmi rýche zviera, je stavaný na maximálne unikanie pred predátormi. Vidloroh americký dokáže bežať rýchlosťou až 88,5 km/h.

2. Antilopa skákavá

antilopa Najrýchlejšie zviera na svete

Antilopa skákavá – Gazela žije v juhozápadnej Afrike. Je to krásne zviera s krásnymi rohmi a je extrémne rýchla, dokáže bežať rýchosťou 100 km/h. Môže vyskočiť až 4 m do vzduchu a skočiť do diaľky až 15 m.

Najrýchlejšie zviera na svete – top 10 najrýchlejších zvierat

Tiež si pozrite : Ázia zvieratá , 10 Zriedkavých ázijských zvierat, o ktorých ste nevedeli, že existujú

Pivo na vlasy: Tu je návod, ako používať pivo na dosiahnutie zdravých, jemných a lesklých vlasov

1. Gepard

1. Gepard Najrýchlejšie zviera na svete

Najrýchlejšie zviera na svete je Gepard. Gepard dokáže bežať rýchlosťou až 115 km/h.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button