ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Najväčší medveď na svete 12 najväčších druhov medveďov

Najväčší medveď na svete12 najväčších druhov medveďov . Pozrite si najväčšie medvede na svete .Najväčší medveď môže vážiť až nad 800 kg .Medvede na tomto zozname sú obrovské! Niektoré môžu vyzerať roztomilo a prítulne, ale zdanie klame. Udržujte si odstup, najmä ak stretnete jedného z nich vo voľnej prírode. Väčšina z nás ich však zvyčajne uvidí iba v zoologických záhradách a tieto najväčšie druhy medveďov určite stoja za pozretie . Pravdepodobne nenájdete všetky medvede v jednej zoo; najlepšia šanca na spoznanie niektorých druhov medveďov môže byť v ich rodnej krajine.Pozrite si 12 najväčších druhov medveďov na svete .

Najväčší medveď na svete

Najväčší medveď na svete je medveď biely, známy tiež ako polárny medveď. Samce tohto druhu môžu vážiť medzi 350 až 650 kg. Medveď kodiak, ktorý je poddruhom medveďa hnedého, je tiež jedným z najväčších medveďov na svete a je porovnateľný s medveďom bielym.

Najväčší medveď na svete

12. Medveď malajský Najväčší medveď

Medveď malajský

Medveď malajský pochádza z tropických lesov juhovýchodnej Ázie. V Malajzii je známy ako malajský medový medveď, ktorý má záľubu v sladkej lepkavej látke. Medveď malajský je najmenší medveď, ktorý dosahuje výšku asi 80 kg a výšku asi 150 cm . Majú krátku čiernu srsť so svetlými náhubkami, s bielou oblasťou siahajúcou nad oči. Medveď má silné čeľuste a pazúry. Počet kusov klesá v dôsledku odlesňovania jeho biotopu.

5 vecí, ktoré musíte vedieť o mužskom plešatení

11. Panda veľká – Najväčší medveď na svete

Panda veľká

Panda veľká s bielou tvárou a telom obklopeným čiernou kožušinou okolo krku, nôh a uší je vzorom pre roztomilých a prítulných . Na rozdiel od iných medveďov je panda v zásade vegetariánska, pričom bambus tvorí 99 percent jej potravy. Panda pochádza z hôr juhozápadnej Číny, najmä z provincie S‘-čchuan. Tieto bacuľaté medvede majú obvod do priemeru 180 cm a hmotnosť do 110 kg . Sú milým symbolom Číny. Najväčší medveď na svete .

10. Medveď pyskatý Najväčší medveď

Medved-pyskaty

Medveď pyskatý, ktorý sa vyvinul z medveďa hnedého v období pleistocénu, pochádza z indického subkontinentu. Je to nočný hmyzožravý medveď so spodnou perou určenou na nasávanie chrobákov. Medveď pyskatý je srstnatejší ako medveď ušatý , má dlhšiu srsť, bledé náhubky s baňatým ňufákom a bielymi pazúrmi. Vážia až 130 kg a môžu byť vysoké až 180 cm . Je známe, že útočia na ľudí, ktorí napadnú ich územie.

9. Medveď ušatý

Medved-usaty

Najväčší medveď na svete. Medvede ušaté nemajú veľmi radi ľudí, čo je pochopiteľné, pretože ich človek loví na kožušinu a výrobu tradičných liekov. Žijú v horských oblastiach Ázie, od Taiwanu a severovýchodnej Číny po severnoindický subkontinent a ruský ďaleký východ. Medveď ušatý je tiež známy ako mesačný medveď alebo medveď biely, pretože má na hrudi bielu srsť v tvare V alebo polmesiaca. Sú to stredne veľký medveď (priemerne 180 cm vysoký a 400 kg ťažký ), ktorý pripomína praveké medvede. Kráčajú vzpriamene častejšie ako iné medvede. Najväčší medveď na svete .

8. Medveď okuliarnatý – Najväčší medveď na svete

okuliarnaty

Medveď okuliarnatý dostal svoje meno, pretože krúžky okolo očí vyzerajú, akoby nosil okuliare. Stredne veľký medveď, okuliarnatý, je jediný medveď pôvodom z Južnej Ameriky. Aj keď sa považuje za mäsožravca , mäso tvorí iba asi 5 percent jeho stravy . Jeho srsť je zvyčajne čierna, ale môže mať aj hnedé alebo červenkasté odtiene. Nachádza sa v oblačných lesoch Ánd, hlavne v severných a západných oblastiach Južnej Ameriky. Najväčší medveď na svete .

7. Medveď baribal

 baribal

Medveď baribal je najmenší druh medveďa na severoamerickom kontinente, vyskytuje sa kdekoľvek od Aljašky po Floridu a od Kalifornie po námorné provincie Kanady. Preferujú zalesnené plochy ale niekedy sa pripútajú k ľudským komunitám kvôli ľahkej dostupnosti jedla – sú to pojedači odpadu. Možno práve tam sa naučili otvárať zaváracie poháre. Medveď baribal sa vyvinul z medveďa malajského pred tisíckami rokov.

6. Medveď brtník

Medved-brtnik

Medveď brtník je tiež známy ako medveď hnedý a vyskytuje sa v horských oblastiach severnej Európy, ale až na juh po Pyreneje. Najviac obyvateľov možno nájsť v sibírskych lesoch. Medveď bol v Británii vyhynutý do roku 1000 n. L. Už starí Rimania sledovali boj týchto medveďov v arénach. Medveď má dlhú strapatú srsť v rôznych hnedých odtieňoch. Tento medveď bol inšpiráciou pre mená dvoch súhvezdí, Veľká medvedica a Malá medvedica.

5. Medveď grizzly – Najväčší medveď na svete

Medved-grizzly najväčších druhov medveďov na svete

O tomto medveďovi nerobia strašidelné filmy pre nič za nič. Latinské meno medveďa grizzly, Ursus horriblis, znamená „desivý medveď“. Grizzly je tiež známy ako striebristý medveď, pretože má srsť so šedými koncami a niekedy ako severoamerický hnedý medveď, pretože ide o ten istý druh. Nech už ho nazvete akokoľvek, je divoký a obrovský – samce vážia takmer 800 kilogramov a sú vysoké viac ako 180 cm. Grizzlies má rôznu farbu od bledo hnedej až po takmer čiernu, ale zvyčajne je hnedá. Na pleciach majú rozlišovací hrb. Najväčší medveď na svete .

4. Medveď ussurijský Najväčší medveď

macko ussurijský

Medveď ussurijský je jedným z najväčších hnedých medveďov a niekedy je známy aj ako čierny grizzly. Pochádzajú z Ruska a severovýchodnej Ázii. Na polostrove Širetoko a na japonskom ostrove Hokkaido sa samice s mláďatami zdržiavajú v blízkosti rybárov, aby sa vyhli dospelým medveďom. Ich populácia klesá na severovýchode Číny, ale sú považované za národný poklad v Severnej Kórei. Je známe, že útočia a dokonca zabíjajú ľudí, zatiaľ čo oni sami sú lovený sibírskymi tigrami . Pozrite si tiež 5 najväčších vlkov na svete

3. Medveď kamčatský Najväčší medveď

Medveď kamčatský 
Najväčší medveď na svete

Kamčatský hnedý medveď, najväčší medveď v Euroázii, sa vyskytuje v oblasti Kamčatky v Rusku a na okolitých ostrovoch, ako aj na aljašskom ostrove Svätého Vavrinca v Beringovom mori. Je to veľký medveď, niekedy keď stojí na zadných meria až 275 cm váži takmer 680 kg. Verí sa, že je predkom medveďa Kodiaka. Podľa sezóny sa stravujú na bobuliach, orechoch a najlepšie na rybách, ktoré si sami chytajú. Na ľudí útočia zriedka, pre ruských lovcov sú však trofejami. Najväčší medveď na svete .

2. Medveď kodiak – Najväčší medveď na svete

Medved-kodiak najväčších druhov medveďov na svete
Najväčší medveď na svete

Medveď Kodiak, najväčší hnedý medveď na svete, pochádza z aljašských ostrovov Kodiak. Niektoré vážia 700 kg a sú vysoké takmer 3 metre , keď stoja vzpriamene. Spravidla sú hnedé, ale môžu byť zlaté; mladé medvede majú niekoľko rokov okolo krku biely krúžok. A, samozrejme, útočia na ľudí, hoci ľudia sú náchylnejší k útokom na nich.Je jedným z najväčších druhov medveďov na svete . Najväčší medveď na svete .

1. Ľadový medveď – Najväčší medveď na svete

Ladovy-medved. najväčších druhov medveďov na svete
Najväčší medveď na svete
Najväčší medveď na svete. Ľadový medveď je spolu s medveďom Kodiakom najväčším druhom medveďov na svete. Má rovnakú veľkosť ako medveď Kodiak, iba je biely namiesto hnedého. Ľadový medveď žije primárne na sever od polárneho kruhu, kde sa prispôsobil životu na zamrznutom severe. Narodia sa na zemi, ale väčšinu svojho života strávia na morskom ľade. Väčšinu potravy tvoria tulene. Považujú sa za zraniteľný druh, pretože zmena podnebia vedie k zmene ich biotopu.To je zoznam 12 najväčších druhov medveďov na svete. Najväčší medveď na svete .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button