HMYZZaujímavosti z ríše zvierat

Najväčšie pavúky na svete – Top 10 najväčších pavúkov

Pozrite sa na 10 najväčších pavúkov na svete . Najväčší pavúk na svete. Najväčšie pavúky na svete žijú najme v Pralesoch, najväčší pavúk na svete ale dajte si pozor môžete sa s nimi stretnúť aj na púšti alebo dokonca v supermarkete pri ovocí a zelenine . Tu je 10 najväčších pavúkov na svete.

 

Základne informácie:

 

  • Kľúčové informácie: Najväčšie pavúky na svete .
  • Väčšina z najväčších pavúkov na svete patrí do čeľade tarantúl.
  • Najväčšie pavúky môžu jesť malé vtáky, jašterice, žaby, hlodavce a ryby.
  • Obrie pavúky nebývajú agresívne , ale môžu hrýzť z dôvodu sebaobrany
  • Starostlivosť o pavúky nieje moc náročná . Ale existujú výnimky.
  • Samce pavúkov majú špeciálne vyrástky zvané setae , ktorými dokážu vyrábať zvuk a prostredníctvom nich sexuálne komunikujú .Tieto zvuky dokáže dokonca počuť aj človek

 

Najväčší pavúk na svete

 

1. Theraphosa blondi (Goliath birdeater) 30 cm

 

Theraphosa blondi Najväčšie pavúky na svete najväčší pavúk

Goliath birdeater (Theraphosa blondi) je najväčší pavúk na svete. Váži okolo 175 g. Je to druh tarantuly. Je jedovatý a jeho uhryznutie je porovnateľné s uštipnutím osy. Najväčší pavúk na svete. Jeho ostnaté chlpy predstavujú však väčšiu hrozbu , pretože sa môžu ulomiť v pokožke a očiach a spôsobovať svrbenie a podráždenie po celé dni .

Najväčší pavúk na svete sa živí dokonca aj vtákmi . Pravdepodobne sa vás však bojí viac, ako vy jeho , pretože ľudia, ktorí žijú v jeho prostredí, ho chytia a uvaria (chutia ako krevety).

 

Kde žije: V norách v dažďových pralesoch a močiaroch Severnej a Južnej Ameriky. Ak chcete, môžete ho mať ako domáce zviera .

2. Heteropoda maxima 30 cm

 

Heteropoda maxima Najväčšie pavúky na svete najväčší pavúk

 

Najväčšie pavúky na svete .Zatiaľ čo najväčší pavúk je goliath birdeater, obrovský lovec (Heteropoda maxima) má tendenciu mať dlhšie nohy a väčší vzhľad. Najväčší pavúk na svete. Pavúky sa dajú spoznať podľa chôdze podobnej krabovy. Pavúky sú jedovaté , ich uhryznutie si vyžaduje hospitalizáciu.

 

Kde žije: Tieto obróvske pavúky žijú vo všetkých teplých a miernych oblastiach planéty.

 

3. Lasiodora parahybana 28 cm

 

Lasiodora parahybana Najväčšie pavúky na svete najväčší pavúk

 

Tretí najväčší pavúk, Lasiodora parahybana , je len o 2 cm menší ako najväčší pavúk. Samce majú dlhšie nohy ako samice , ale samice vážia viac (viac ako 100 gramov). Najväčší pavúk na svete. Táto veľká tarantula sa ľahko množí v zajatí a je považovaná za poslušnú. Pokiaľ tarantulu nevyprovokujete .

 

Kde žije: Vo voľnej prírode žije tento druh v brazílskych lesoch. Je však populárne domáce zviera v zajatí, takže ho uvidíte v obchodoch so zvieratami a prípadne v dome vášho suseda.

Tiež si pozrite Top 10 najsmrteľnejších hadov na svete

 

4. Grammostola anthracina 25 cm

 

Grammostola anthracina Najväčšie pavúky na svete najväčší pavúk

Ak hľadáte obrovské pavúky, určite navštívte Južnú Ameriku. Grammastola anthracina je ďalší veľký druh. Je to populárna tarantula chovaná ako domáce zvieratko . Moc nehryzie pokiaľ ju ale nezabudnete kŕmiť . Živý sa myšami alebo cvičkami . Pavúk sa môže dožiť až 20 rokov .

 

Kde žije: Pavúk žije v Uruguaji, Paraguay, Brazílii a Argentíne.

 

5. Megaphobema robustum 15-20 cm

 

Megaphobema robustum Najväčšie pavúky na svete najväčší pavúk

Kolumbijská obrovská tarantula alebo kolumbijský obrovský redleg (Megaphobema robustum) sa živý myšami , jaštericami a veľkým hmyzom , tak že môžete chovať jedného namiesto mačky . Megaphobema je známy pre svoju agresívnu povahu .

Kde žije: Nájdete ho v obchode s domácimi zvieratami alebov tropických dažďových pralesoch v Brazílii a Kolumbii.

 

6. Poecilotheria rajaei 20 cm

 

Poecilotheria rajaei Najväčšie pavúky na svete najväčší pavúk

Poecilotheria rajaei je taratnula ktorá sa prispôsobila odlesňovaniu na Srí Lanke , vytvorili si útočisko v opustených budovách . Jeho názov v preklade z gréčtiny znamená „škvrnitá divá šelma“. Živý sa vtákmi , jaštericami , hlodavcami no dokonca aj hadmi .

Kde žije: na Srí Lanke a v Indii.

 

7. Hysterocrates hercules 20 cm

 

Hysterocrates hercules

 

Jediný známy exemplár pavúka Hysterocrates hercules bol chytený v Nigérii asi pred sto rokmi a je v Prírodovednom múzeu v Londýne.

 

Pavúk kráľovský (Pelinobius muticus) žije vo východnej Afrike a pomaly dorastá na 20 cm. Hysterocrates hercules je jeho podrodina . Sú to tarantuly pochádzajúce z Afriky, ktoré majú silný jed .

 

Kde žije: Pavúk Hysterocrates hercules môže ale nemusí byť vyhynutý . Mal by sa nachádzať v Afrike .

Najväčšie pavúky na svete

 

8. Solifúgy 15 cm

 

Solifúgy

Často ho ľudia volajú ťavy pavúk . Solifúgy je ťavej farby a žije v púšti .Solifúgy sa dá nazvať aj krížencom medzi škorpiónom a pavúkom . Má dva gigantické tesáky , ktoré používa na hryzenie a vydávanie strašidelných zvukov . Pavúk môže utekať rýchlosťou 16 km /h .

 

Kde žije: Stretnúť sa s ním môžete v každej teplej púšti .

9. Brazílsky putovný pavúk 15 cm

 

Brazílsky putovný pavúk najväčší pavúk na svete

 

Síce nieje najväčší pavúk na zozname , ale je najdesivejším . Brazílsky putovný pavúk (Phoneutria fera) alebo banánový pavúk vyzerá ako tarantula, ale nie je .V roku 2010 zapísal do Guinnessovej knihy rekordov ako najedovanejší pavúk . Ak by sa do Guinnessovej knihy rekordov písali aj najagresívnejšie pavúky , tento pavúk by bol pravdepodobne na prvom mieste .

 

V zajatí sa živia myšami , jaštericami a veľkým hmyzom . O pavúkovi sa hovorí , že je taký jedovatý , že dokáže zabiť človeka do 2 hodín . Tiež sa hovorí , že spôsobuje 4-hodinovú erekciu u mužov.

 

Kde žije: V Južnej Amerike ale občas by ste sa s ním mohli stretnúť v obchode . Často sa stáva že sa prepraví spolu s tropickým ovocím. Brachypelma Smithi: Chov a starostlivosť

 

10. Cerbalus aravaensis 14 cm

 

Cerbalus aravaensis najväčší pavúk na svete

V horúcich piesočných dunách v údolí Aravy v Izraeli a Jordánsku nieje jedinou hrozbou úpal a dehydratácia ale aj najväčší pavúk na blízkom východe menom Cerbalus aravaensis ktorý dorastá až 14 cm . Pavúk si stavia hniezdo v piesku a cez noc vychádza von . Vedci si nemyslia že je obzvlášť jedovatý , ešte ho totiž netestovali .

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Kde žije: Samarské piesky

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button