ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Divoké zvieratá ktoré by ste nemali mať ako domácich miláčikov

Divoké zvieratá ktoré by ste nemali mať ako domácich miláčikov. 10 najhorších zvierat na chov ako domácich miláčikov.  Pokúšať sa chovať divoké zvieratá ako domácich miláčikov nikdy nie je dobrý nápad. Niektoré z týchto zvierat môžu ohroziť ľudské životy, zatiaľ čo iným sa jednoducho nedarí, keď sú vyňaté zo svojho prirodzeného prostredia.

Divoké zvieratá ktoré by ste nemali mať ako domácich miláčikov

 

 

 

Dokonca aj keď sú tieto zvieratá vychovávané v domácnosti od mladého veku, majú tendenciu zachovať si svoje divoké inštinkty, čo ich robí nepredvídateľnými a ťažko zvládnuteľnými. Tu je 10 zvierat, ktoré nie sú dobrými domácimi miláčikmi.

 

1. Primáty

 

 Primáty

Lemury, kapucíni, šimpanzy a paviány patria do kategórie primátov. Sú roztomilé a detské, ale tiež sa permanentne správajú ako deti, vrátane všetkého neporiadku a kriku. Najväčším problémom domácich opíc je, že sú náchylné na besnenie bez varovania. A keďže môžu mať šokujúcu silu a zároveň im chýba rozum, šanca na ich účinné ovládanie je mizivá. Môžu tiež pohrýzť svojho majiteľa, čo je obzvlášť desivé vzhľadom na to, že môžu prenášať choroby, ako sú hepatitída A a HIV-1.

 

2. Veľké mačky

 

Veľké mačky

Pumy, levy, tigre a leopardy tvoria väčšinu veľkých mačiek, ktoré sa ľudia rozhodnú chovať ako domáce zvieratá. Sú prinajmenšom silné a nebezpečné. Ak si myslíte, že môžete mačke jednoducho odstrániť pazúriky, aby bola menej nebezpečná, zamyslite sa ešte raz. Odstránením pazúrikov sa odstráni celá posledná kosť každého prsta, čo môže spôsobiť nesprávnu chôdzu zvieraťa a viesť k obrovskej bolesti a poškodeniu nervov. Okrem toho veľké mačky zabíjajú svoju korisť aj prehryznutím hrdla. Ak vás nezabijú zuby, zabije vás ich drvivý tlak čeľuste. Hady na Slovensku

3. Jedovaté hady

 

Jedovaté hady

Jedovaté hady vás môžu zabiť jediným uhryznutím a protijed môže byť ťažko dostupný. Niektoré kobry vám môžu spôsobiť aj obrovskú bolesť a oslepnutie len tým, že vám do očí vypľujú svoj jed. Ak teda v domácnosti chováte jedovaté hady, musíte prijať mimoriadne bezpečnostné opatrenia. Ak uniknú, ohrozujete nielen životy svojej rodiny, ale aj susedov. K dispozícii je množstvo domácich hadov, ktoré neprodukujú jed, preto sa držte bezpečnejších druhov. ako vyvolať stolicu

 

4. Medvede

 

Medvede

Napriek tomu, že medvede môžu v dospelosti vážiť viac ako 600 kilogramov, niektorí ľudia majú stále pocit, že môžu byť ako roztomilí, prítulní domáci miláčikovia. Áno, medvedie mláďatá sú rozkošné, ale nezostanú malé dlho. Čoskoro sa nad vás vyvýšia, keď stoja na zadných nohách, a rýchlym úderom labky vás môžu prevrátiť alebo dokonca zabiť. Zviera na i

 

5. Nosáľ

 

Nosáľ

Nosáľ patrí do čeľade mývalovitých. Tieto všežravce pochádzajú z Južnej Ameriky a na pohyb si vyžadujú veľký výbeh. Sú mimoriadne aktívne a ťažko sa cvičia. Majú 38 až 40 ostrých zubov, potravu si zháňajú sami a vyžadujú veľa duševnej stimulácie. Aj keď sa mnohé z nich chovajú ako domáce zvieratá, stále sú to divoké zvieratá, ktoré dokážu poriadne hrýzť. Zviera na c

6. Netopiere

 

Netopiere

Čo prenáša besnotu a SARS, má ostré zuby, spí celý deň a lieta celú noc? Netopiere. Sú mimoriadne roztomilé a zaujímavé, ale najlepšie je oceniť ich vo voľnej prírode. Netopiere sa môžu dožiť viac ako 30 rokov a v chladnejšom podnebí hibernujú celé mesiace. Navyše ich strava pozostáva z hmyzu, ovocia alebo krvi v noci (v závislosti od druhu), čo je v zajatí ťažké primerane zabezpečiť.

7. Vlci a kojoti

 

Vlci a kojoti

Vlci a kojoti nie sú domestikované psy. Konajú podľa svojich inštinktov, lovia, keď sú hladní, hrajú sa, keď chcú, a zvyšok dňa spia. Ak sa cítia ohrozené, zaútočia a dokážu zabiť zviera niekoľkonásobne väčšie ako oni. Okrem toho, hoci vlčiaky majú určitú popularitu ako domáce zvieratá, veľmi sa nelíšia od svojich čistokrvných príbuzných vlkov a tiež by sa im malo vyhýbať.

 

8. Potos

 

Potos

Potosy sú menšie ako ich bratranec kocúr, dosahujú len okolo 3 kilogramov, ale napriek tomu majú veľmi ostré zuby a vysokú úroveň aktivity. Sú to tiež nočné tvory a sú známe tým, že sú občas agresívne. Nemajú radi, keď ich niekto budí najmä cez deň, a tak môžu vydať poriadny krik a zaútočiť na svojich majiteľov drápaním a hryzením. Na to, že ide o malé zviera, dokážu človeku spôsobiť veľké škody.

9. Aligátory a krokodíly

 

Aligátory a krokodíly

Aligátor môže dosiahnuť dĺžku viac ako 5 metrov a zabiť korisť veľkú ako dobytok. Do väčšiny domov sa takýto dravec nezmestí. Tieto zvieratá môžu spôsobiť vážne infekcie z uhryznutia, zraziť vás na zem alebo vám zlomiť nohy bičom chvosta a usmrtiť vás silou uhryznutia. V blízkosti samca aligátora sa nechcete zdržiavať ani v období párenia.

10. Líšky

 

Líšky

S výnimkou drobnej líšky fenekovej (alebo domestikovanej striebornej/sibírskej líšky) sa líšky neodporúčajú ako domáce zvieratá. Líšky sa môžu stať veľmi krotkými, ale nikdy nie úplne dôveryhodnými. A ak sa cítia ohrozené, uhryznú. Majú tiež pižmový zápach, ktorý je oveľa horší ako u fretiek. Okrem toho väčšina štátov zlikviduje líšku ako domáce zviera, ak je nahlásené uhryznutie, pretože neexistuje protokol o očkovaní tohto zvieraťa.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button