ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Poľovnícke video – Najlepšie poľovnícke videa z celého sveta

Poľovnícke video – Najlepšie poľovnícke videa z celého sveta Poľovníctvo sa zaoberá ochranou , chovom a lovom zvery . Zaradzuje sa do poľnohospodárstva aj do lesníctva . Pretože úlohou Poľovníka je aj ochrana prírody – Lesov a zeleného biotopu v jeho revíri . Má však aj rekreačný význam.

 

poľovnícke videa na diviaky

 

polovnicke videa

 

poľovnícke videa  najlepšie zásahy

 

Poľovníci sa snažia zlepšovať životné podmienky a udržiavať stavy zveri. Výber zvierat sa zameriava na to, aby sa nechali najkvalitnejšie jedince (zošľachťovanie), ktoré môžu priniesť kvalitné trofeje, zdravé potomstvo a na správny pomer pohlavia.

 

 

lov na jelenna poľovnícke videa

Poľovačka ( Lov ) je najstaršou činnosťou poľovníka a ľudia ho praktizujú rôznymi formami už od praveku . Až do stredoveku mohli na území Slovenska poľovať a loviť všetci obyvatelia . V stredoveku sa poľovníctvo stalo výsadou vládnucej triedy ( panovníkov ) . Od 16. storočia mali poddanské obce zakázane zaoberať sa lovom . Neskôr v 18. storočí sa zákaz rozšíril aj na obyvateľov miest . V 19. storočí bolo poľovníctvo možné vykonávať spravidla iba v prípade ak daná osoba vlastnila určitú rozlohu pôdy. Poľovníci v dnešnej dobe využívajú na poľovačku strelné zbrane alebo lovecké luky . 

 

Poľovnícke videa

 

 

Poľovačka je odveká zábava pánov , šľachticov a kráľov z celého sveta . V dnešnej dobe sa dá ísť aj na poľovačku aj do zahraničia . Ako napríklad na Nový Zéland odkiaľ pochádzajú najväčšie trofeje jeleňov na svete . Však uznajte sami . Trofej je v poľovníctve  upravený úlovok alebo jeho časť, ktorú si poľovník necháva na pamiatku .Najčastejšie si ju poľovníci vystavujú do obývacej miestnosti alebo do spoločenskej zasadacej miestnosti . 

Poľovnícke video zásahy 

 

 

polovacka na medveda poľovnícke videa

K poľovačke sa už tradične používajú poľovnícke psy . Aj na území Slovenska boli pre túto činnosť vyšľachtené niektoré plemená ako Slovenský kopov alebo Slovenský hrubosrstý stavač -Poľovnícky pes. Slovenský kopov -Je to pôvodné plemeno a jediné plemeno duričov vyšľachtené na Slovensku .

Poľovnícke zásahy 

 

 

Slovenský kopov sa používa na poľovanie a to hlavne na durenie ( naháňanie ) zveri. Tiež je to výborný strážny pes . Má citlivý čuch , dobrú orientáciu v teréne , vrodenú ostrosť a vlohy na držanie stopy . Vhodný na durenie diviakov .Tie najlepšie poľovnícke psy nájdete na Poľovnícky pes – Top 11 poľovnícky psy

 

polovacka na kacice

 

Lovecké videá 

Pozrite si poľovnícke videá z celého sveta . Lov na diviaky , jelene , medvede , vlky . Najlepšie poľovnícke zásahy. Tiež si prečítajte : Príčiny straty vlasov u mužov: Hlavný vinníci

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button