HLODAVCEZaujímavosti z ríše zvierat

Potkan chov – potkan ako domáci miláčik

Potkan chov. Je to malý hlodavec, ktorý sa stal populárnym domácim maznáčikom v mnohých domácnostiach. Potkan chov je však zodpovednosťou a vyžaduje si starostlivosť a pozornosť. V tomto článku sa pozrieme na niektoré základné aspekty potkan chovu.

Potkan chov

 

Potkan chov

 

Potkan chov si vyžaduje starostlivosť a pozornosť. S vhodným domovom, stravou a ošetrovaním sa potkan môže stať skvelým spoločníkom. Je dôležité pamätať na to, že je spoločenské zviera a potrebuje spoločníka rovnakého pohlavia a pravidelné vypúšťanie z klietky. Bezpečnosť potkana by mala byť vždy na prvom mieste a potkan by nemal mať prístup k nebezpečným predmetom alebo otvorenej vode. Ak sa o potkana správne staráte, môže vám priniesť mnoho radosti a lásky.

1. Výber vhodného domova pre potkana

 

Výber vhodného domova pre potkana

 

Potkan potrebuje vhodný domov, ktorý mu poskytne dostatok miesta na pohyb, odpočinok a hry. Najlepšie sú klietky s množstvom horizontálnych a vertikálnych plošín. Klietka by mala byť dostatočne veľká, aby sa v nej mohol potkan pohybovať a skákať. Je dôležité vybrať klietku, ktorá má dvere na prednej strane a nie na vrchu, pretože potkan by mohol vypadnúť z klietky, keď sa pokúša vyliezť.

 

2. Kŕmenie potkana

 

Kŕmenie potkana

 

Potkan potrebuje stravu bohatú na bielkoviny a vlákninu. Potrava pre potkana by mala obsahovať množstvo ovocia, zeleniny, semien a ovsených vločiek. Je dôležité, aby sa potkanovi poskytovala čistá voda a aby bola k dispozícii vždy, keď ju potrebuje.

 

3. Ošetrovanie potkana – Potkan chov

 

Ošetrovanie potkana - Potkan chov

 

Potkan by mal byť pravidelne ošetrovaný, aby zostal zdravý. Je dôležité udržiavať klietku čistú a udržiavať hygienu. Potkan by mal byť každé tri dni kúpaný v nepríliš teplej vode a mali by sa mu čistiť uši a okolie očí. Potkan potrebuje tiež pravidelnú veterinárnu starostlivosť, aby sa zabezpečilo, že je zdravý a v dobrej kondícii. Ako funguje rast vlasov: Pohľad do cyklu rastu vlasov

 

4. Spoločenský život potkana

 

Spoločenský život potkana

 

Potkan je spoločenské zviera a môže trpieť, ak je v klietke sám. Je dôležité zabezpečiť, aby mal potkan spoločníka rovnakého pohlavia, s ktorým by mohol interagovať. Potkan by tiež mal byť často vypúšťaný z klietky, aby sa mohol pohybovať a hrať. Čo použiť namiesto vajca – overené náhrady vajíčok

 

5. Bezpečnosť potkana

 

Potkan je zvedavý a zručný hlodavec, ktorý má radi objavovanie okolia. Je však dôležité zabezpečiť, aby bol potkan v bezpečí, keď sa pohybuje po dome. Potkan by nemal mať prístup k nebezpečným predmetom, ako sú napríklad jedovaté rastliny, chemikálie alebo elektrické káble. Potkan by tiež nemal mať prístup k otvorenej vode, ako sú napríklad kúpeľne alebo bazény, pretože potkan nevie plávať a mohol by utopiť.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button