HLODAVCEZaujímavosti z ríše zvierat

Potkan Dumbo – chov, starostlivosť a zaujímavosti

Potkan Dumbo je zaujímavý druh potkana, ktorý sa vyznačuje svojím nezvyčajným vzhľadom. Jeho uši sú oveľa väčšie ako u bežného potkana a pripomínajú slonie uši, čo mu vyslúžilo názov podľa slona Dumbo.

Potkan Dumbo

 

Potkan Dumbo

 

Tento druh potkana pochádza z Indie a Malajsie a prvýkrát bol objavený v roku 1839. V súčasnosti sa stal populárnym domácim miláčikom, pretože má príjemnú povahu a je veľmi inteligentný. Jeho priateľský a milujúci charakter robí z neho vynikajúceho spoločníka pre deti aj dospelých.

 

Potkani

 

Charakteristika

 

Charakteristika

 

Potkan Dumbo je stredne veľký potkan, ktorý váži medzi 100 až 500 gramov a dorastá do dĺžky približne 20 centimetrov. Jeho farba môže byť rôzna, od bielej až po hnedú a čiernu. Jeho oči sú veľké a výrazné, čo mu dodáva nezameniteľný vzhľad. Škrečok džungarský

Potkan Dumbo

Jednou z najzaujímavejších vlastností tohto druhu potkana sú jeho uši. Sú oveľa väčšie ako u bežného potkana a dokážu sa pohybovať nezávisle od seba. Uši slúžia potkanovi Dumbo k regulácii telesnej teploty a k zvyšovaniu jeho sluchových schopností.

 

Potkan Dumbo je veľmi inteligentný a rýchlo sa učí. Je to aktívny potkan, ktorý má radi pohyb a hranie sa. Potrebuje dostatok miesta na beh a skákanie, preto by mal byť chovaný v dostatočne veľkej klietke. Potkan Dumbo sa dobre vychádza s inými potkanmi, no je dôležité, aby bol zvyknutý na spoločnosť od útleho veku.

Strava – čím sa kŕmi Potkan Dumbo

 

Strava - čím sa kŕmi Potkan Dumbo

 

V strave potkana Dumbo by mala prevládať zmes semien, ovocia a zeleniny. Časť stravy môžete tvoriť aj krmivom pre hlodavce, no dôležité je, aby potkan mal vždy k dispozícii dostatok čerstvej vody.

 

Jedlo potkan dumbo

Dumbo ako domáci miláčik

 

Dumbo ako domáci miláčik

 

Vzhľadom na jeho príjemnú povahu a nízke ná klady na starostlivosť, sa potkan Dumbo stal obľúbeným domácim miláčikom. Potkan Dumbo. Je to veľmi spoločenský potkan, ktorý potrebuje dostatok pozornosti a starostlivosti od svojho majiteľa. Jeho priateľský charakter ho robí vynikajúcim spoločníkom pre deti aj dospelých. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Zdravie

 

Zdravie

 

Jednou z výhod chovu potkana Dumbo je aj jeho relatívna odolnosť voči chorobám. Avšak, ako u každého domáceho zvieraťa, aj u potkana Dumbo sa môžu vyskytnúť zdravotné problémy, ako napríklad respiračné ochorenia, zubné problémy alebo kožné infekcie. Je dôležité venovať pozornosť jeho zdraviu a pri prvých príznakoch ochorenia kontaktovať veterinára. Škrečok džungarský , Všetko o škrečkovi džungarskom

 

Chov – Potkan

 

Chov - Potkan

 

Väčšina chovateľov potkanov Dumbo odporúča chovať týchto potkanov v skupinách, pretože sú veľmi spoločenskí a radi sa hrnú do hromadného pelieška. Avšak, ak sa rozhodnete chovať len jedného potkana, mali by ste mu venovať dostatok času a pozornosti, aby sa necítil osamelý.

 

Chov - Potkan

 

Vzhľadom na svoju priateľskú povahu a nízke nároky na starostlivosť, je potkan Dumbo vynikajúcim domácim miláčikom pre každého, kto má radi hlodavce.

 

Potkani
Potkani

Jeho nezvyčajný vzhľad a milujúci charakter robia z neho jedinečného a obľúbeného spoločníka pre mnoho ľudí. Ak sa rozhodnete pre chov potkana Dumbo, určite nebudete sklamaní jeho príjemnou povahou a fascinujúcim vzhľadom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button