Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na v 33 zvierat na písmeno v

Zvieratá na v 33 zvierat na písmeno v. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno v? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom v. Najkrajšie Zvieratá na v a niečo o nich.

 

Zvieratá na v

Zvieratá na v

1. vyza
2. výr
3. vydra
4. vtákopysk
5. vrtenka
6. vrchárka
7. vrchár
8. vretenica
9. vrešťan
10. vrana
11. vráskavec
12. vombat
13. vorvaň
14. vrabec
15. vodnár
16. volavka
17. vlk
18. vodárka
19. vlha
20. viskača
21. vladyka
22. veverička
23. veverica
24. vestár
25. veľryba
26. veslonos
27. veľhad
28. večernica
29. včelár
30. vari
31. varan
32. vakokrt
33. vačica

Zviera na v

Zviera na v je: vyza, výr, vydra, vtákopysk a vrtenka. Ďalšie Zviera na v je: vrchárka, vrchár, vretenica, vrešťan a vrana. Populárne zvieratá na písmeno v sú: vráskavec, vombat, vorvaň, vrabec, vodnár, volavka, vlk, vodárka a vlha. Menej známe zvieratá na v sú: viskača, vladyka, veverička, veverica, vestár, veľryba, veslonos a veľhad.

Zviera na v

1. vlk

vlk

 

Ako všetky suchozemské cicavce, ktoré sú lovcami svoriek, aj vlk sa živí prevažne voľne žijúcimi bylinožravými kopytníkmi, ktoré možno rozdeliť na veľké 240 – 650 kg a stredné 23 – 130 kg, pričom ich telesná hmotnosť je podobná hmotnosti všetkých členov svorky. Vlk sa špecializuje na lov zraniteľných jedincov veľkej koristi, Zvieratá na v pričom 15-členná svorka je schopná zdolať dospelého losa. Rozdiely v strave vlkov žijúcich na rôznych kontinentoch sú založené na rozmanitosti kopytníkov a dostupnej menšej a domestikovanej koristi. 10 plemien psov, ktoré vyzerajú ako vlci.

V Severnej Amerike v potrave vlka dominujú voľne žijúce veľké kopytníky (kopytníky) a stredne veľké cicavce. V Ázii a Európe v ich potrave prevládajú voľne žijúce stredne veľké kopytníky a domáce druhy. V celej Eurázii sa vlk živí najmä losmi, jeleňmi, srncami a diviakmi. 57 V Severnej Amerike sú dôležitou korisťou v celom areáli losy, losy, karibu, jelene bielochvosté a jelene mule. Vlk dokáže stráviť potravu za niekoľko hodín a počas jedného dňa sa môže kŕmiť aj niekoľkokrát, Zvieratá na v čím rýchlo zužitkuje veľké množstvo mäsa. Zviera na i

2. varan – Zviera na v

varan

Vo voľnej prírode váži varan komodský zvyčajne okolo 70 kg, ale jedinci chovaní v zajatí často vážia viac. Podľa Guinnessovej knihy rekordov váži priemerný dospelý samec 79 až 91 kg a meria 2,59 m, zatiaľ čo priemerná dospelá samica váži 68 až 73 kg a meria 2,29 m. Rekordné miery dosiahol jedinec z voľnej prírody, ktorý meral 3,13 m a vážil 166 kg (vrátane nestrávenej potravy). Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

Zvieratá na v 3. veľhad

Zvieratá na v 3. veľhad

Charakteristickým znakom je trojuholníková hlava, ktorá je výrazne oddelená od silného tela. Sfarbenie veľhada kráľovského siaha od červenohnedej, cez oranžovú a žltú až po tmavohnedú s oranžovo-červeným chvostom. Od nosa až ku krku sa tiahne tmavý pruh. Na bruchu je had tmavo krémový až žltý. V zajatí dorastá do dĺžky 2,5 až 3 m. Najväčšie hady na svete : Top 10 najväčších hadov

 

Zvieratá na v 4. vorvaň

Zvieratá na v 4. vorvaň

Vorvaň je výnimočný pre svoju veľmi veľkú hlavu, hlavne u samcov, u ktorých tvorí typicky tretinu jeho dĺžky. Jedno z odborných druhových mien macrocephalus je skutočne odvodené z gréckeho výrazu „veľká hlava.“ Na rozdiel od hladkej kože väčšiny iných veľrýb je koža na chrbte vorvaňa obvykle hrboľatá, dobrovoľníkmi pozorujúcimi veľryby býva prirovnávaná k sušenej slivke.

 

Vorvane majú jednotne šedú farbu, ktorá sa na slnečnom svetle môže zdať hnedou („veľká biela veľryba“ z Melvillovho románu, Zvieratá na v pokiaľ také zviera existovalo, bola albínom, a biele vorvane boli skutočne pozorované). Nie neočakávane je mozog vorvaňa najväčším a najťažším medzi zvieratami (u urasteného samca váži v priemere 7 kg). Vzhľadom na veľkosť tela však nejde o veľký mozog. Zviera na c

Zvieratá na v 5. veverica

Zvieratá na v 5. veverica

Veveričky sú vo všeobecnosti malé zvieratá, od afrických veveričiek a najmenších veveričiek s celkovou dĺžkou 10-14 cm a hmotnosťou len 12-26 g až po bhutánsku obrovskú lietajúcu veveričku s hmotnosťou až 1 kg. 27 m celkovej dĺžky a niekoľko druhov svišťov, ktoré môžu vážiť 8 kg a viac. Veveričky majú zvyčajne štíhle telo s veľmi dlhým veľmi huňatým chvostom a veľkými očami. Vo všeobecnosti je ich srsť mäkká a hodvábna, hoci u niektorých druhov je oveľa hrubšia ako u iných.

6. vydra

vydra

Vydry majú dlhé, štíhle telo a pomerne krátke končatiny. Ich najvýraznejšími anatomickými znakmi sú silné pavučinové nohy, ktoré používajú na plávanie, a schopnosť zadržiavať dych pod vodou, Zvieratá na v ktorá sa podobá tuleniu. Väčšina z nich má na nohách ostré pazúry a všetky okrem vydry morskej majú dlhý svalnatý chvost. Dĺžka dospelých jedincov 13 druhov sa pohybuje od 0,6 do 1,8 m a hmotnosť od 1 do 45 kg. Ázijská vydra malohlavá je najmenším druhom vydry a vydra obrovská a vydra morská sú najväčšími druhmi. Majú veľmi mäkkú, izolovanú spodnú srsť, ktorá je chránená vonkajšou vrstvou dlhých ochranných chlpov. Tá zachytáva vrstvu vzduchu, ktorá ich udržiava v suchu, teple a pod vodou je trochu vztlaková.

Zvieratá na v 7. výr

Zvieratá na v 7. výr

Najväčšia európska sova (dĺžka tela je asi 600 – 750 mm,  krídla 470 mm, Zvieratá na v chvost 255 mm, rozpätie krídel má 160 – 188 cm a váži 1330 – 2800 g ) s vyvinutými „ušami“ a až po pazúry a zarastené nohy. Je hnedohrdzavý s tmavými škvrnami, na brušnej strane s výraznejšími škvrnami a pruhovaním. Typický je kolísavý let.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button